Czy kosmetyki profesjonalne do samochodu są dużo lepszą opcją niż dużo tańsze odpowiedniki, które można kupić w dyskontach czy hipermarketach? Czy warto wydać więcej na markowe produkty, choć te tańsze często reklamowane są jako niemal tak samo wydajne i skuteczne? Podobnych pytań jest znacznie więcej. Co ciekawe, analogiczne wątpliwości mają nie tylko właściciele samochodów czy motocykli, ale też osoby zainteresowane zakupem kosmetyków, narzędzi i wszelkiego rodzaju akcesoriów. 

Zrozumiałe jest, że kosmetyki detailingowe stosują profesjonaliści. Gdyby było inaczej, korzystanie z ich usług niemal pozbawione byłoby sensu. Studia detailingowe, warsztaty, myjnie samochodowe – oszczędności ponoszone podczas zakupu autokosmetyków okazałoby się pozorne. W czasach, kiedy pod jedną marką własną sieci handlowej oferowane są produkty pochodzące z różnych fabryk, trudno o powtarzalną jakość. Dzieje się tak zarówno w przypadku żywności, jak i wszelkiego rodzaju produktów chemicznych, w tym kosmetyków samochodowych. Sprawdzona marka gwarantuje nie tylko jakość, ale też powtarzalność. 

Z artykułu dowiesz się między innymi:

Na początku dobrze jest przypomnieć, że autokosmetyki odpowiadają nie tylko za poprawę wyglądu samochodu. Owszem, po aplikacji wosku karoseria prezentuje się znakomicie. Ale to nie wszystko – wosk tworzy skuteczną barierę ochronną, która na długi czas zabezpiecza przed niekorzystnym działaniem promeni zewnętrznych, drobinami brudu i kurzu czy ptasimi odchodami. Podobnie jest w przypadku innych kosmetyków samochodowych – nie tylko pozytywnie wpływają na wygląd nadwozia czy wnętrza, ale też chronią wrażliwe elementy nie tylko przez zgubnym wpływem czasu. 

Kosmetyki samochodowe z marketu – cena nie bierze się znikąd 

Niska cena kosmetyków samochodowych no name i sprzedawanych pod marką własną sieci handlowej jest wynikową kilku czynników. Pierwszym jest efekt skali, czyli sieć handlowa negocjacje możliwie najniższe stawki u producentów oraz może sobie pozwolić na niskie marże (ale to nie jest regułą). Drugim powodem niskich cen autokosmetyków z marketu jest niesatysfakcjonująca wydajność – w składzie zazwyczaj dominują wszelkiego rodzaju wypełniacze, a substancje odpowiadające za czyszczenie i pielęgnację stosowane są w niewielkich proporcjach. Trudno też w ich składzie znaleźć zaawansowane związki chemiczne, które pozytywnie wpływałyby na skuteczność i jakość – to producenci kosmetyków autodetailingowych nieustannie pracują nad nowymi recepturami, posiłkując się wsparciem chemików zatrudnionych w ich laboratoriach. 

Przeczytaj też: Akcesoria detailingowe – 8 rzeczy, które musisz mieć!

Co wyróżnia kosmetyki detailingowe? 

Chcąc w kilku słowach odpowiedzieć na pytanie, co wyróżnia profesjonalne kosmetyki samochodowe, wystarczy podać, że wydajność i skuteczność. Oczywiście to zbytnie spłycenie, ale doskonale pokazuje, czego można się spodziewać, kupując autokosmetyki detailingowe. 

Wydajność wynika z odpowiedniego stężenia substancji odpowiedzialnych za skuteczne usuwanie brudu czy pielęgnację. O ile np. tanie szampony samochodowe zawierają przede wszystkim wodę oraz substancje zapachowe i barwniki, to profesjonalny autoszampon ma w składzie duże stężenie substancji czynnych oraz chronione patentami inne dodatki. Tutaj świetnym przykładem jest samochodowy szampon Armor All +Ceramic Shield, który zawiera między innymi krzemionkę (ditlenek krzemu). Podobnie jest przy woskach do karoserii, nabłyszczaczach do plastiku, pastach polerskich czy preparatach do pielęgnacji tapicerki. Tu jako przykład najwyższej jakości i skuteczność posłuży pasta polerska Hybrid Solution Pro Detailing Turtle Wax, oparta na opatentowanej technologii Precision Platelet Technology™, zawierającej skuteczne materiały ścierne (w tym tlenki glinu). 

Profesjonalne kosmetyki samochodowe

Turtle Wax – kosmetyki samochodowe cenione przez profesjonalistów

Spośród marek, które oferują najwyższej jakości autokosmetyki, na szczególną uwagę zasługuje Turtle Wax. Założona w 1941 roku w Chicago firma zasłynęła pomysłami, które dziś są standardem – np. pierwszym woskiem do karoserii. Więcej – w roku 2006 firma Turtle Wax wypuściła na rynek przezroczysty wosk Ice. A to tylko część z bogatej oferty amerykańskiej marki, która od lat ceniona jest i przez prywatnych użytkowników, i przez specjalistów od autodetailingu. Przez lata produkty sygnowane charakterystycznym logo Turtle Wax można było kupić w Polsce poza oficjalną siecią dystrybucji. całkiem szybko zdobywyły uznanie. Dziś już można kupić profesjonalne kosmetyki u oficjalnych partnerów – oczywiście także w Inter Cars.

Armor All – pielęgnacja na najwyższym poziomie

Armor All to amerykańska firma, której początki sięgają roku 1962. Powstanie tak cenionej w świecie detailingu marki ściśle związane jest pewnym wynalazkiem – jeden z założycieli opracował recepturę środka, który doskonale zabezpieczał plastik, winyl i gumę przed szkodliwym działaniem promieni UV i ozonu. Kolejne lata to nowe pomysły, które przeistaczały się w nowe produkty. W najwyższej jakości środki pielęgnacyjne i autokosmetyki. Do dziś misją Armor All jest dostarczanie produktów premium, służących do nabłyszczania, czyszczenia, ochrony i odświeżania samochodów. 

Misją Armor All  jest umożliwienie wszystkim kierowcom i profesjonalistom skutecznego czyszczenia, nabłyszczania, ochrony i odświeżania samochodów, a także promowanie pasji do motoryzacji. Pasja do motoryzacji – tak było na początku i tak jest ponad sześć dekad później. Dziś już nie trzeba mieć znajomych czy rodziny za Wielką Wodą, aby mieć swobodny dostęp do oferty Armor All. Obecnie samochodowe kosmetyki premium można kupić u oficjalnych partnerów. Inter Cars, co nie dziwi, należy do oficjalnych kooperantów amerykańskiej marki.

Kosmetyki autodetailingowe – warto wydać więcej!

Zakup marketowych autokosmetyków to pozorna oszczędność. Owszem, można zaoszczędzić kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych na jednym opakowaniu wosku, szamponu czy środka do pielęgnacji tapicerki, ale korzyści na tym się kończą. Niska cena i wysoka jakość tworzą niedobraną parę. 

Tani szampon samochodowy nie dość, że wymagać będzie większych dawek, to nie poradzi sobie z uporczywymi zabrudzeniami. Marketowy środek do plastików tylko na krótko odświeży wnętrze, często też jego zapach będzie zbyt intensywny, zbyt drażniący. Niedrogi preparat do lakieru ochroni go na krótko przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i drobinkami kurzu czy brudu. Jest grupa nabywców, którzy godzą się na takie kompromisy, ale też czy warto do niej należeć?

Ogromnym plusem przemawiającym za tym, aby kupować profesjonalne autokosmetyki, jest oszczędność czasu. Nie dość, że mycie, czyszczenie i pielęgnacja z wykorzystaniem preparatu dla profesjonalistów trwa znacznie krócej, niż w przypadku tanich specyfików, to jeszcze kosmetyki autodetailingowe działają znacznie dłużej. Nakładanie wosku na karoserię raz w roku, a nie co trzy miesiące, to doskonały przykład. 

Profesjonalne kosmetyki samochodowe – podsumowanie

Profesjonaliści nie bez powodu wybierają autokosmetyki detailingowe. Wydajność, skuteczność, szybkość aplikacji to główne atuty. Do tego efekt ich pracy będzie widoczny przez znacznie dłuższy czas, niż gdyby szukali oszczędności, stosując tanie specyfiki. A dobra opinia o jakości prac, w tym o utrzymywaniu się długotrwałego efektu odświeżenia karoserii czy wnętrza, jest najważniejsza. To dobre i bardzo dobre oceny wystawiane przez zadowolonych klientów przyciągają kolejnych.

Dziś, żeby cieszyć się wypielęgnowanym czy wymuskanym autem, nie trzeba korzystać z usług firm zajmujących się detailingiem. Wystarczy tylko dobrać profesjonalne kosmetyki i mieć nieco wolnego czasu. A gdy wspomnianego czasu brakuje, wtedy warto skorzystać ze wsparcia fachowców. Trzeba tylko odpowiedzieć sobie na z pozoru proste pytanie – co jest cenniejsze: własny czas czy zaoszczędzone pieniądze.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

I profesjonalistom, i osobom, które szukają wysokiej jakości autokosmetyków, polecamy produkty Turtle Wax i Armor All. Obie firmy pochodzą ze Stanów Zjednoczonych i od dekad oferują najwyższej jakości szampony samochodowe, środki do czyszczenia tapicerki, preparaty do pielęgnacji tworzyw sztucznych czy ceramiczne powłoki nakładane na lakier i woski. Oczywiście Armor All i Turtle Wax mają dużo więcej propozycji – z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie. Wysokiej jakości kosmetyki do Twojego wozu.

Profesjonalne preparaty detailingowe odznaczają się wysoką ochroną powierzchni, na której są stosowane. Z powodzeniem zabezpieczyć nimi także uszczelki, klamki, klosze lamp. Specjalne preparaty stosowane są także do szyb. Mają inny skład, który zapewnia hydrofobowość. Dzięki temu woda łatwo i szybko spływa z powierzchni szkła. Czyszczenie samochodu to nie wszystko! Warto go także zabezpieczyć.

W ofercie Inter Cars znajdziesz środki pielęgnacyjne o najwyższej jakości. Szeroki wybór pozwoli Ci dopasować preparaty do typu elementu auta oraz skali jego uszkodzenia. Amatorski auto detailing mało kiedy przynosi od razu efekty porównywalne z profesjonalnymi firmami. Praktyka czyni mistrza. Jeśli masz czas i smykałkę, to dzięki profesjonalnym produktom z Inter Cars możesz porządnie zadbać o stan wizualny Twojego auta. Niektóre zabiegi auto spa są bardzo łatwe!

Udostępnij artykuł
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Twój głos ma znaczenie!