AC

AC - Instalacje LPG i kity wtrysków sekwencyjnych

Lider rynku

AC SA jest wiodącym w Polsce i liczącym się na świecie producentem samochodowych systemów LPG/CNG marki STAG. Na polskim rynku motoryzacyjnym AC SA działa od ponad 27 lat, zatrudnia ponad 500 osób i obecnie jest największą firmą w segmencie instalacji gazowych w kraju. Jak wskazują szacunki spółki, AC SA posiada ponad 50% udział w rynku polskim. Oferta produktowa AC SA dociera do ponad 40 krajów na całym świecie. W 2011 roku sprzedaż na rzecz kontrahentów zagranicznych stanowiła 63% przychodów AC SA ogółem. Do kluczowych odbiorców zagranicznych AC SA należą m.in.: Niemcy, Rosja, Ukraina, Turcja oraz Tajlandia. Spółka oferuje bezpieczne rozwiązania przyjazne portfelowi klienta i środowisku. Prowadzona przez firmę polityka koncentruje się wokół nadrzędnego celu jakim jest: zadowolenie klienta poprzez dostarczanie innowacyjnych wyrobów o najwyższej jakości. AC SA posiada ogólnokrajową sieć Autoryzowanych Serwisów STAG. Obecnie do sieci AS STAG należy 99 profesjonalnych warsztatów autogaz, którym spółka oferuje wsparcie marketingowe, techniczne i system profesjonalnych szkoleń. Klienci korzystający z usług AS STAG mają gwarancję jakości montażu i bezpłatny serwis gwarancyjny dostępny w warsztatach sieci w całym kraju.

Zakres działalności

AC SA oferuje ponad 200 produktów do autogazu, spośród których wiodącą rolę odgrywają sterowniki do instalacji LPG/CNG. Sztandarowym elementem oferty handlowej spółki jest seria produktów pod marką STAG, prawdopodobnie najbardziej rozpoznawana i najchętniej kupowana marka podzespołów elektronicznych do autogazu na rynku. Wiele rozwiązań zastosowanych w ofercie tej marki było i jest pionierskimi na rynku na skalę światową. Kluczowym segmentem działalności AC SA są instalacje autogazu, ale oferta spółki obejmuje również części i podzespoły stosowane w motoryzacji. Struktura sprzedaży poszczególnych elementów oferty handlowej spółki kształtuje się następująco:

  • AutoGaz – produkty przeznaczone do samochodowych instalacji gazowych
  • Wiązki elektryczne na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego – stosowane głównie w zestawach do haków holowniczych
  • Auto Części – AC SA oferuje swoim kontrahentom także bogate portfolio elementów i akcesoriów samochodowych produkcji własnej jak i renomowanych producentów

Centrum Badawczo-Rozwojowe

Niekwestionowana pozycja lidera ekologicznych rozwiązań w dziedzinie alternatywnych systemów zasilania pojazdów mechanicznych, to efekt naturalnej synergii wieloletniego doświadczenia firmy i specjalistycznej wiedzy jej pracowników. By jeszcze bardziej wzmocnić tę wzajemną interakcję, w lutym 2012 r. otwarte zostało Centrum Badawczo – Rozwojowe AC SA, gdzie obok prac nad prototypami nowych wyrobów, realizowane są projekty usprawniające procesy produkcyjne Spółki jak i jakość istniejących już wyrobów. Rozwój działalności badawczo-rozwojowej umożliwił przy tym rozszerzenie dotychczasowej współpracy z uczelniami i instytutami badawczymi działającymi w branży Automotive. Ideą i siłą napędową wszystkich tych działań jest głębokie przekonanie firmy, że tylko produkty innowacyjne, spełniające najbardziej rygorystyczne regulacje przemysłu motoryzacyjnego, są w stanie spełnić oczekiwania rynku nie tylko teraz ale również w perspektywie pięciu, dziesięciu i kolejnych lat, w tym potrzeby, których klienci jeszcze nie rozpoznali. Centrum Badawczo-Rozwojowe AC SA, które powstało w ramach projektu sfinansowanego z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 to ponad 2,000 metrów kwadratowych przestrzeni podzielonej między liczne laboratoria, hamownię silnikową, hamownię podwoziową, warsztat konwertujący pojazdy na gaz i działy techniczne, w których zespół 40 wykwalifikowanych i doświadczonych elektroników, mechaników i informatyków kontynuuje prace naukowe i rozwojowe związane z opracowywaniem nowych technologii zasilania silników mechanicznych alternatywnymi źródłami energii. W celu kontroli działania i oceny wytrzymałości w ekstremalnych warunkach użytkowania, wszystkie produkty AC SA testowane są podczas symulowanych badań środowiskowych. Niektóre z bardziej skomplikowanych sprzętów laboratoryjnych obejmują: komorę klimatyczną, szokową, wibracyjną, deszczową czy korozyjną. Z kolei zastosowanie hamowni silnikowej i hamowni podwoziowej umożliwia symulacją w warunkach laboratoryjnych sytuacji zbliżonych do rzeczywistych warunków panujących w czasie jazdy samochodu po drodze.

Nowoczesny park maszynowy

Park maszynowy AC SA cechuje dokładność, szybkość i niezawodność. Większość podzespołów wytwarzana jest w oparciu o całkowicie zautomatyzowane, precyzyjne i wysoce wydajne linie technologiczne, na które składają się maszyny i urządzenia wyprodukowane przez liderów swoich dziedzin - Fuji, Speedline Technologies, Ersa. Aby zapewnić wiodącą pozycję w branży, AC SA dokonuje ciągłej modernizacji posiadanych maszyn i urządzeń. Modernizacja parku maszynowego jest realizowana z funduszy własnych przedsiębiorstwa oraz z wykorzystaniem dofinansowania unijnego. Produkcja w AC SA jest prowadzona na trzech głównych wydziałach produkcyjnych: Elektroniki (w tym SMD), Wiązek Elektrycznych oraz Wydziale Mechanicznym.

Strategia rozwoju

Strategia AC SA obejmuje intensywny rozwój spółki w zakresie obecnie prowadzonej działalności oraz pełne wykorzystanie potencjału rynku LPG/CNG, na który składają się przede wszystkim:

  • obserwowany na świecie szybki wzrost liczby samochodów wykorzystujących jako paliwo LPG i CNG (w latach 2000-2009 średnioroczny wzrost na poziomie 8,7%)
  • względnie większe rezerwy złóż gazu ziemnego niż ropy naftowej
  • efektywność ekonomiczna wynikająca z dużej różnicy pomiędzy cenami paliw tradycyjnych a autogazem
  • mniejszą szkodliwość dla środowiska silników na LPG i CNG niż silników na benzynę lub olej napędowy

Inwestycje

W okresie 2008-2011 AC SA zrealizowała inwestycje za łączną kwotę niemal 48 mln zł, z czego aż 19,8 mln zł zostało przeznaczone na zakup urządzeń i maszyn renomowanych producentów światowych. Dotychczas priorytetową inwestycją Spółki było, oddane do użytku w lutym 2012 r., nowoczesne Centrum Badawczo – Rozwojowe nowych technologii zasilania silników pojazdów mechanicznych. Całkowity koszt budowy ośrodka wyniósł ponad 18 mln zł netto. Inwestycja została sfinansowanie w ramach programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 4.5.2. Plany inwestycyjne AC SA zakładają także doposażenie firmy w nowoczesne maszyny i urządzenia do produkcji elektroniki, wiązek elektrycznych i elementów mechanicznych oraz budowę nowej hali produkcyjnej, która zapewni zwiększenie mocy wytwórczych spółki oraz wysoką jakość procesów produkcyjnych. Inwestycja – która będzie realizowana w latach 2011-2012 – pozwoli na produkcję zaawansowanych technologicznie podzespołów, szczególnie elektroniki.

Nagrody i wyróżnienia

Działania podejmowane przez Spółkę zostały docenione w wielu konkursach i rankingach, potwierdzających tym samym jej innowacyjny charakter i efektywny sposób zarządzania. AC SA otrzymała m.in. nagrodę Dobra Firma w rankingu najlepszych przedsiębiorstw dziennika „Rzeczpospolita” wśród 2000 sklasyfikowanych przedsiębiorstw, jak też tytuł Krajowego Lidera Innowacji i Rozwoju w kategorii produkt w konkursie organizowanym przez Fundację Innowacji i Rozwoju pod patronatem m.in. Ministerstwa Gospodarki, Urzędu Patentowego oraz Giełdy Papierów Wartościowych.

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1986
Strona www (polska): http://www.ac.com.pl/pl/doc/286/produkty
Strona www (świat): http://www.ac.com.pl/en/
Katalog producenta: http://www.ac.com.pl/
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki AC

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.