ARAL

ARAL

Założone w 1898 roku niemieckie przedsiębiorstwo przetwórstwa węgla Benzol-Verband wprowadziło na rynek markę ARAL w 1924 roku, gdy zatrudniony w nim chemik opracował udoskonalone paliwo będące mieszanką substancji aromatycznych i alifatycznych. Dzięki dodatkowi benzolu paliwo tej marki zapewniało lepszą pracę silników niż współczesne mu benzyny bez tego składnika, cieszyło się więc ogromnym powodzeniem, co przyczyniło się do dynamicznego rozwoju firmy i wprowadzenia do asortymentu gamy produktów smarnych w 1929 roku. Pierwszy całkowicie syntetyczny olej marki ARAL pojawił się na rynku w 1939 roku. Po II Wojnie Światowej firma rozpoczęła budowę stacji benzynowych we Włoszech, Belgii i Luksemburgu, rozwijając jednocześnie sieć swoich punktów na terenie Niemiec. W latach 60. przedsiębiorstwo przyjęło nazwę Aral AG. Obecnie jego właścicielem jest grupa BP, lecz produkty marki ARAL, które w niejednym europejskim kraju stały się synonimem wysokojakościowych wyrobów dla motoryzacji, wciąż cieszą się zaufaniem klientów. W szerokim asortymencie olejów silnikowych marki ARAL znajduje się szereg przeznaczonych dla nowoczesnych silników benzynowych i wysokoprężnych syntetycznych olejów SuperTronic, które dzięki nowatorskiej kompozycji chronią układ napędowy i pomagają w obniżeniu zużycia paliwa. Oleje tej marki spełniają specyfikacje techniczne wielu producentów samochodów, w tym BMW, Mercedes-Benz i Volkswagen.

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1989
Strona www (świat): http://www.aral-lubricants.com/
Katalog producenta: http://www.aral-lubricants.com/lubricants/com/automotive_lubricants/oilguide.html
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki ARAL

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.