ATE

ATE - Tarcze i klocki hamulczowe, czujniki ABS

Produkty ATE 

Wszystkie elementy, które składają się na układ hamulcowy, są niezwykle ważne. To jak efektywnie pojazd hamuje, ma wpływ na bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i innych uczestników ruchu. Wszelkie zauważone usterki lub sygnały świadczące o niesprawności powinieneś od razu skonsultować z mechanikiem. 

Przy zakupach podzespołów warto postawić na renomowanych producentów – jednym z nich jest firma ATE. W naszej ofercie mamy wiele części produkowanych przez tego producenta. Są to przede wszystkim elementy układów hamulcowych. Znajdziesz tu zarówno linki, jak i same klocki oraz tarcze hamulcowe czy czujniki ABS.  

Produkty od ATE – jakość, która sprosta każdemu wyzwaniu 

ATE to jeden z liderów rynku, jeśli chodzi o systemy hamulcowe. Początki przedsiębiorstwa sięgają ponad stu lat, a jej założycielem był Alfred Teves. Pierwszy raz swoje produkty prezentował w 1906 roku na targach IAA we Frankfurcie. Już 5 lat później firma zaczęła wyróżniać się na rynku motoryzacyjnym.  

Szczególnie interesującymi produktami marki były początkowo pierścienie tłokowe oraz układy hamulcowe. Z czasem przedsiębiorstwo zaczęło produkować układy hamulcowe na masową skalę. Dostarczane komponenty były wykorzystywane do różnych samochodów, także tych codziennego użytku, jakim był na przykład Ford Taunus 17M. 

Produkty ATE, które powstają w fabrykach tej niemieckiej firmy, mają szerokie zastosowanie. Świadczy o tym między innymi to, że były montowane w takich samochodach jak Porsche 911 S czy Ferrari 365 GTB. ATE to także profesjonalne patenty, które były innowacyjnymi rozwiązaniami na rynku motoryzacyjnym. Przykładem jest zasada konstrukcyjna ujemnego promienia zataczania z 1958 roku.  

Firma cały czas rozwija zastosowanie obecnych produktów, a także wprowadza na rynek nowości, które nadają kierunek rozwojowi branży. W 2016 roku prezentują na targach branżowych rozwiązanie „Aftermarket” tarczy hamulcowej przeznaczone dla Mercedesa klasy C oraz E. Kilka lat wcześniej przedstawiają także innowacyjne rozwiązanie, jakim są ceramiczne klocki hamulcowe ATE Ceramic. Charakteryzują się one niską emisją pyłów. 

ATE – produkty, które zawsze działają 

Zarówno warsztaty, jak i kierowcy zachwalają produkty ATE. Wszystko dlatego, że układy hamulcowe są ciągle unowocześniane i poddawane testom jakościowym. Wyniki nieustanie potwierdzają prawidłowy współczynnik tarcia klocków hamulcowych. Spełniają także wymogi przepisów ECE i jakości OE. To z kolei jest ważne dla każdego użytkownika ruchu.  

Wielokrotnie dostarczane przez firmę rozwiązania były stosowane w samochodach seryjnej produkcji. Wybierając taką część układu hamulcowego, możesz być więc pewny, że będzie ona działać sprawnie i co najmniej tak samo dobrze, jak ta, która była zainstalowana w samochodzie fabrycznie. 

Do produkcji klocków hamulcowych ATE wykorzystuje się ponad 150 mieszanek surowcowych. Dzięki temu mogą one odpowiadać na potrzeby różnych pojazdów i specyficznych warunków, w których się je użytkuje. Firma otrzymała certyfikat ISO 9001 – aby go zdobyć, musiała spełnić określone kryteria w zarządzaniu jakością. Ponad 100 lat doświadczenia w roli nie tylko producenta, ale także innowatora, czyni z przedsiębiorstwa jednego z globalnych liderów rynku motoryzacyjnego. 

Produkty marki ATE – Twój wybór 

Oferowane przez ATE klocki hamulcowe mają homologację AC 90. Jest to standard jakości obowiązujący na terenie krajów Unii Europejskiej. Wybierając produkty objęte tą homologacją, masz pewność, że spełniają określone wymagania bezpieczeństwa. Przyznaje się ją na podstawie jednolitego systemu certyfikacji. 

Oferta produktów ATE w Inter Cars to duży wybór nie tylko klocków hamulcowych, ale i wszelkich części zamiennych do układu hamowania. Znajdziesz u nas tarcze hamulcowe, bębny hamulcowe, wszelkie linki i cięgna oraz drobne elementy, jak czujniki ABS. Aby sprostać oczekiwaniom użytkowników , jak i mechanikom, zadbaliśmy o szeroką ofertę tej firmy. 

Każdy produkt opisany jest w taki sposób, abyś łatwo mógł zapoznać się ze specyfikacjami danej części. Zajrzyj do naszej oferty i przekonaj się sam, jak wysokiej jakości są części niemieckiej firmy ATE. 

Kraj pochodzenia / siedziby: DE
Rok założenia firmy: 1907
Strona www (polska): https://www.ate-hamulce.pl/
Strona www (świat): http://www.ate.de/
Katalog producenta: https://www.ate-info.de/de
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki ATE

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.