ATE

ATE - Tarcze i klocki hamulczowe, czujniki ABS

ATE – produkty niemieckiej marki w ofercie Inter Cars 

Gdy w 1906 roku Alfred Teves założył swoją firmę z akcesoriami samochodowymi, nikt nie przypuszczał, że zdobędzie ona międzynarodową sławę. Marka ATE, bo o niej mowa, od ponad 100 lat działa w branży motoryzacyjnej. Jej produktów nie mogło zabraknąć w asortymencie sklepu Inter Cars. 

W ofercie firmy znajdziesz części zamienne ATE, do których należą między innymi: hamulce tarczowe, tarcze hamulcowe oraz klocki. Wszystkie wyroby ATE, które powstają w fabrykach tej niemieckiej firmy, są objęte gwarancją producenta.  

Firma ATE cały czas wprowadza na rynek nowości oraz rozwija technologicznie swoje części, które spełniają wymogi przepisów ECE i jakości OE. Do produkcji klocków hamulcowych ATE wykorzystuje się ponad 150 mieszanek surowcowych. W efekcie pasują one do pojazdów marek amerykańskich, europejskich czy azjatyckich. Z pewnością i Ty znajdziesz model kompatybilny z Twoim samochodem. 

Czym wyróżniają się produkty marki ATE? 

ATE to jeden z liderów rynku, jeśli chodzi o produkcję systemów hamulcowych. Niemiecki brand dostarcza układy hamulcowe na masową skalę, które są wykorzystywane w wielu samochodach takich jak Ford Taunus 17M, Porsche 911 S czy Ferrari 365 GTB.  

Firma nieustannie wprowadza na rynek nowości, zdobywając przy tym uznanie zadowolonych klientów. W 2016 roku zaprezentowała na targach branżowych tarczę hamulcową dla Mercedesa klasy C oraz E. Spod jej skrzydeł wyszły także ceramiczne klocki hamulcowe ATE Ceramic, które wyróżniają się niską emisją pyłów.  

Co więcej, klocki hamulcowe ATE oraz inne elementy układu hamulcowego poddawane są rygorystycznym testom jakościowym. Warto wspomnieć również o tym, że tarcze hamulcowe od ATE mają homologację AC 90. Jest to gwarancja, że towary spełniają określone wymagania bezpieczeństwa obowiązujące na terenie krajów Unii Europejskiej.  

Hamulce tarczowe marki ATE, klocki oraz tarcze doceniają kierowcy podczas codziennej jazdy autem i właściciele warsztatów samochodowych. Ich wysoka jakość idzie w parze z atrakcyjną ceną. 

Układy hamulcowe ATE – ich rola w samochodzie 

Układ hamulcowy to zespół mechanizmów, umożliwiających zatrzymanie pojazdu lub zmniejszenie prędkości jazdy. Ma on decydujący wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Dlatego tak ważna jest systematyczna wymiana jego komponentów. 

Jednym z najważniejszych podzespołów układu hamulcowego są hamulce tarczowe i bębnowe, które oferuje niemiecka marka produkująca części zamienne – ATE. Ich zadaniem jest stopniowe wytracanie prędkości pojazdu, aż do całkowitego zatrzymania się kół samochodu. 

Niemniej ważna jest pompa, która odpowiada za sprawne działanie całego układu hamulcowego. Pompa wytwarza w nim odpowiednie ciśnienie, które wywiera nacisk na tłoczki w zaciskach, przez co okładziny dociskają do tarcz. W ten sposób rozpoczyna się proces hamowania. Dlatego producent pomp ATE przykłada szczególną wagę do ich jakości. 

W asortymencie marki ATE znajdują się również serwa hamulca i tarcze. O te ostatnie trzeba szczeglnie dbać i wymienić, kiedy tylko ich grubość osiągnie minimalną wartość podaną przez producenta ATE. Nie możesz z tym czekać do ostatniej chwili. Marka zajmuje się także produkcją czujników ABS, które nieustannie monitorują prędkość obrotową kół. 

Na uwagę zasługują również przewody układów hamulcowych ATE, które łączą ruchome elementy układu hamulcowego. Pęknięcie uszkodzonego przewodu w trakcie jazdy może doprowadzić do bardzo niebezpiecznej sytuacji na drodze. 

Niesprawny układ hamulcowy lub awaria jego części jest przyczyną wielu poważnych wypadków. Wszelkie usterki lub sygnały świadczące o niesprawności podzespołów powinieneś od razu skonsultować z mechanikiem. W razie konieczności dokonania wymiany elementów układu hamulcowego, postaw na doskonałej jakości części zamienne ATE. Komponenty ATE znajdziesz w sklepie Inter Cars. 

Kraj pochodzenia / siedziby: DE
Rok założenia firmy: 1906
Strona www (polska): https://www.ate-hamulce.pl/
Strona www (świat): http://www.ate.de/
Katalog producenta: https://www.ate-hamulce.pl/catalogues/online-catalogues/