BARUM

Barum – opony letnie, zimowe i całoroczne

Barum – producent ekonomicznych opon na wysokim poziomie 

Historia marki Barum jest dość prozaiczna. Rozpoczęła się w 1932 roku, kiedy jeden z przedsiębiorców Jan Antonin Baťa przejął firmę założoną jeszcze w poprzednim wieku przez jego brata. Początkowo specjalizowała się w produkcji gumy. Jednak właściciel dostrzegł potencjał w produkcji opon, które, ze względu na niską podaż na lokalnym rynku, były sprowadzane zza granicy. 

Barum z przedsiębiorstwa nastawionego na tekstylia, stało się firmą produkującą ogumienie we własnej fabryce. Wykorzystano do tego rewolucyjne technologie i doświadczenie trzech czechosłowackich fachowców – wspomnianego wcześniej Bata, Rubena oraz Mitasa.  

Barum ma na celu tworzyć solidne, wytrzymałe i przystępne cenowo opony dostępne dla każdego kierowcy. Swoim doświadczeniem firma mogła się pochwalić, biorąc udział w międzynarodowych wyścigach i zawodach motorowych.  

W 1971 roku sama zapoczątkowała erę wyścigu Barum Czech Rally w mieście Zlin. Pod koniec ubiegłego wieku firma stała się filią niemieckiego producenta opon Continental. Połączono wysokie standardy produkcji, doświadczenie, kompetencje oraz wizję tworzenia naprawdę solidnego ogumienia. Od momentu rozpoczęcia współpracy opony Barum przeznaczone są dla osobówek, SUV-ów czy też vanów. Regularnie firma wypuszcza nowe produkty, które są odpowiedzią na oczekiwania aktualnych kierowców.  

Czym wyróżniają się produkty od Barum? 

Wizja Bata, Rubena oraz Mitasa szybko ujrzała światło dzienne. Produkty marki Barum stały się bardzo popularne. Doceniane są za dobry stosunek jakości do ceny, zarówno dawniej, jak i dzisiaj. Ogumienie firmy Barum króluje w segmencie ekonomicznym. 

Wielkim wyróżnieniem było rozpoczęcie współpracy z Continental. Dzięki temu marka może korzystać z bogatego zaplecza technicznego. Wykorzystywane jest ono do licznych badań i testów ogumienia. Jednocześnie produkty Barum są tworzone z myślą o innowacyjności i wdrażaniu nowoczesnych technologii. To dlatego wciąż pojawiają się nowe modele produkowane nie tylko w Czechach, ale także w Niemczech, Francji czy na Słowacji. 

Niektóre serie mają specjalną mieszankę gum opartą na technologii polimerowej. Dzięki temu zapewniają odporność na ścieranie, co można wykorzystać przy maksymalnie długich dystansach. Marka opatentowała też układ szczelin blokujących, świetnie radzący sobie w każdą pogodę. Wykorzystanie zaawansowanych technologii ma jeden ważny cel, a mianowicie ograniczyć zużycie paliwa przez pojazdy. Ogumienie nie przegrzewa się, dobrze przylega do drogi i skutecznie odprowadza wodę spod kół. 

Dla kogo są przeznaczone produkty Barum? 

Po produkty Barum sięgają właściciele samochodów osobowych. Do dyspozycji masz modele letnie, zimowe oraz całoroczne, które są alternatywą dla ogumienia sezonowego. Wśród wzorów bieżnika możesz zauważyć kierunkową jodełkę, odprowadzającą skutecznie wodę i zanieczyszczenia. Ogumienie całoroczne dobrze radzi sobie ze zbieraniem zalegającego śniegu na drogach i zachowuje odpowiednią sztywność latem. 

Warto też wspomnieć o tym, że opony do aut osobowych i dostawczych Barum od 1 stycznia 2020 roku są objęte siedmioletnią gwarancją, licząc od daty zakupu. Oferta obowiązuje przy zachowaniu maksymalnego czasu eksploatacji wynoszącego 10 lat od daty produkcji oznaczonej numerem DOT. 

Właściciele pojazdów ciężarowych i dostawczych także chętnie wybierają opony Barum. Produkty spełniają ich oczekiwania, ponieważ nowatorskie konstrukcje bieżnika pozwalają na doskonałą przyczepność nawet na ośnieżonych nawierzchniach. To zasługa zawartości krzemionki w mieszance, która zapewniającej również długą żywotność opon. 

W tej kategorii znajdziesz też specjalne opony do SUV-ów i napędów 4x4 od Barum. Produkty podzielone są też na specjalne serie. Wybierz opony całoroczne, letnie lub zimowe i wyrusz w bezpieczną podróż z asortymentem z oferty Inter Cars! 

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1932
Strona www (polska): https://www.barum-opony.pl/samochod
Strona www (świat): https://www.barum-tyres.com/car
Katalog producenta: https://www.barum-opony.pl/samochod/tyres

Najnowsze opinie o produktach BARUM

Opony BARUM quartaris-5
Daxon (14 kwietnia 2020)
5,0
bardzo dobra

Niezweryfikowana opinia

Wszystkie rozmiary opon Quartaris 5
W sumie nie mam co narzekać. Dobrze się na niej jeździ, jest wygodna ale nie buja mocno autem bo jest trochę niższa niż moje poprzednie opony. Na plus zdecydowanie przyczepność niezależnie od warunków na drodze, to mi się bardzo podoba no i są wyjątkowo przyczepne na mokrym.
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Prowadzenie na śniegu
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony BARUM quartaris-5
mavol (13 kwietnia 2020)
5,0
bardzo dobra

Niezweryfikowana opinia

Wszystkie rozmiary opon Quartaris 5
Pierwsza całoroczna opona którą mam i nie narzekam. Bardzo dobra, wygodnie się jeździ, dobrze trzyma się drogi. Nawet lepiej sprawdzają się w suchych warunków niż się spodziewałem, dodatkowo przy szybszej jeździe w zakrętach zaskakująco solidne. Polecam gorąco.
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Prowadzenie na śniegu
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony BARUM quartaris-5
Linx (10 kwietnia 2020)
4,9
bardzo dobra

Niezweryfikowana opinia

Wszystkie rozmiary opon Quartaris 5
Bardzo szybka wysyłka ze sklepu była, oponki po nowym roku kupione i od tamtej pory jeżdżą, około 7-8 tysięcy zrobiły i nadal super, nie mam się do czego przyczepić. Pod kątem wygody super, w trasie lekko szumią ale nie jest to kłopotliwe. Tak czy siak warto.
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Prowadzenie na śniegu
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia