BERU

Beru - świece żarowe, przewody i cewki zapłonowe

Fabryka świec zapłonowych, którą w 1912 roku otworzyli Julius Behr i Albert Ruprecht, otrzymała nazwę złożoną z pierwszych sylab ich nazwisk: BERU. Produkty ich firmy dość szybko zyskały sławę w branży motoryzacyjnej i do dziś cieszą się zaufaniem klientów instytucjonalnych oraz indywidualnych dzięki dziesięcioleciom doświadczenia i innowacji, które kojarzą się z tą marką. W 1929 roku specjaliści firmy BERU zaprojektowali świece żarowe dla silników Diesla, kładąc podwaliny technologii podgrzewania i rozruchu na zimno wysokoprężnych jednostek napędowych, z którą związana jest duża część obecnego asortymentu firmy. W 1975 roku usprawnienia zaowocowały skróceniem czasu podgrzewania do 20 sekund, natomiast zaledwie 3 lata później firma opatentowała pierwszą dwuspiralną świecę żarową, której nagrzanie trwało 5-7 sekund. Ekspansja na rynki międzynarodowe w drugiej połowie lat 80. stała się bodźcem zarówno do dalszego poszerzenia asortymentu, jak i do przemiany przedsiębiorstwa z firmy rodzinnej w spółkę akcyjną. Obecnie firma BERU należy do amerykańskiego koncernu BorgWarner, a w jej ofercie znajduje się bogaty wybór czujników, elementów układu zapłonowego silników benzynowych i Diesla, oświetlenia samochodowego oraz różnorodnych komponentów elektronicznych.

Unikalny system BERU ISS dzięki elektronicznemu sterowaniu i optymalizacji mocy świec żarowych umożliwia uruchomienie silnika wysokoprężnego z szybkością porównywalną z rozruchem silników benzynowych nawet przy temperaturze -25°C.

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1912
Strona www (świat): http://www.beru.federalmogul.com/
Katalog producenta: http://fmecat.eu/selProd1.asp?prdgrp=7&langID=1&engseal=0
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki BERU

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.