BP POLSKA

Płyny i oleje samochodowe BP

Odkryte na terenie ówczesnej Persji złoża ropy naftowej, których eksploatacja rozpoczęła się w 1908 roku, były pierwszym motorem rozwoju brytyjskiej kompanii wydobywczej, znanej w naszych czasach jako BP. Mimo niesprzyjających warunków naturalnych przedsiębiorstwu udało się w krótkim czasie skonstruować rurociąg i rafinerię, jednak popyt na jego wyroby wzrósł dopiero w czasie I Wojny Światowej wraz z pojawieniem się większej liczby silników napędzanych paliwami ropopochodnymi. Zaplecze badawcze firmy zostało rozbudowane w trakcie okresu międzywojennego, gdy wzrosła popularność motoryzacji; położyło to podwaliny wieloletniej tradycji innowacyjności produktów marki BP. Dzięki szeroko zakrojonemu programowi poszukiwawczemu firma przyczyniła się też do odkrycia i eksploatacji wielu pól naftowych na całym świecie. Na przełomie XX i XXI wieku, w wyniku szeregu fuzji i przejęć europejskich i amerykańskich przedsiębiorstw paliwowych, firma BP stała się trzecią największą korporacją petrochemiczną na świecie. Obecnie roczne przychody firmy przekraczają 300 miliardów dolarów. Gama syntetycznych i półsyntetycznych olejów silnikowych BP Visco, przeznaczonych dla jednostek benzynowych i wysokoprężnych, to wysokojakościowe wyroby spełniające specyfikacje szeregu producentów samochodów, między innymi BMW, Mercedes-Benz oraz Volkswagen. Dzięki nowatorskim technologiom produkcji oleje BP Visco zapewniają między innymi zmniejszone zużycie paliwa oraz skuteczniejszą ochronę komponentów silnika.

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1909
Strona www (polska): http://www.bplubricants.com/pl/
Strona www (świat): http://www.bp.com
Katalog producenta: http://www.bplubricants.com/pl/products

Produkty BP POLSKA w ofercie Sklep Inter Cars

Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki BP POLSKA

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.