DAYCO

Dayco - Rozrządy i paski klinowe i wieloklinowe

Założone w 1905 roku amerykańskie przedsiębiorstwo Dayton Rubber Manufacturing nie od razu rozpoczęło działalność w branży motoryzacyjnej – pierwszymi wyrobami zakładu były węże ogrodowe i gumki do weków. Jednak już trzy lata później do firmy dołączył wynalazca John MacMillan i zapoczątkował produkcję opatentowanych przez siebie opon samochodowych niewymagających powietrza. W kolejnych dziesięcioleciach pojawiały się dalsze innowacje: pasek klinowy, opona pneumatyczna zdolna funkcjonować poprawnie nawet przy niskim ciśnieniu powietrza oraz szereg nowych typów syntetycznej gumy. Jednym z największych osiągnięć firmy w latach 80. był jej wkład w rozwój technologii pasków wieloklinowych, służących do napędzania układów pomocniczych, między innymi klimatyzacji i wspomagania kierownicy. Obecnie firma Dayco jako część grupy Mark IV dostarcza elementy układów przekazania mocy do pierwszego montażu w pojazdach wielu największych producentów samochodów, w tym koncernów Daimler, Toyota i BMW. Produkowane na niezależny rynek części zamiennych komponenty marki Dayco dorównują jakością elementom oryginalnym, ponieważ powstają w oparciu o wiedzę i technologie wykorzystywane w produkcji części na potrzeby koncernów samochodowych. Szeroki wybór pasków, napinaczy, przewodów i komponentów hydraulicznych tej firmy, przeznaczonych dla samochodów osobowych i ciężarowych, od lat cieszy się zaufaniem klientów w ponad 150 krajach.

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1905
Strona www (polska): http://www.daycoaftermarket.com/PL/PL/index.php?country=PL
Strona www (świat): http://www.dayco.com/
Katalog producenta: http://www.daycocatalogue.com/Cat2k8Web/Index_Desk.jsp
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki DAYCO

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.