DAYTON

Dayton - opony letnie i zimowe

Przedsiębiorstwo Dayton Rubber Manufacturing, założone w 1905 roku, było jedną z pierwszych amerykańskich firm zajmujących się produkcją opon letnich i zimowych dla samochodów. Innowacyjne wynalazki firmy zaskarbiły jej zaufanie klientów i sprawiły, że opony tej marki do dziś cieszą się popularnością. Obecnym właścicielem marki Dayton jest japońska korporacja Bridgestone, której doświadczenie w produkcji ogumienia pozwala zachować dobre właściwości produktów kojarzone z tą marką. W asortymencie marki Dayton znajduje się szeroki wybór opon dla samochodów osobowych, cechujących się niezwykle korzystnym stosunkiem jakości do ceny. Nowoczesne mieszanki materiałów i technologie produkcji sprawiają że opony letnie i zimowe marki Dayton mają bardzo dobre właściwości jezdne.

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1905
Strona www (świat): http://www.dayton.eu/

Najnowsze opinie o produktach DAYTON

Opony DAYTON dw510-evo
czyvek (13 listopada 2018)
4,8
bardzo dobra Wszystkie rozmiary opon DW510 EVO
Pierwszy raz się zdecydowałam na opony takie tańsze trochę, z niższej półki ale miały iść do drugiego auta które mniej km robi niż główne autko. Przy poruszaniu się po mieście i pod miastem, nawet jak ulic nie odśnieżą ale jedzie się przepisowo i bez szaleństw to opona wcale nie jest gorsza niż te które mam na drugim samochodzie za 3x takie pieniądze. Różnice wychodzą przy szybszej jeździe (głośność) i jak warunki robią się już mega trudne. Ale poza tym, za taką cenę nie mam co narzekać, sporo taniej wyszło.
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Prowadzenie na śniegu
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony DAYTON dw510-evo
henek (11 listopada 2018)
4,7
bardzo dobra Wszystkie rozmiary opon DW510 EVO
Dają radę sobie świetnie na takim luźnym białym puchu ale też jak już się rozpuszcza i powstaje błoto pośniegowe. Szybko odprowadza spod opony wodę. Opona na trasie przy przepisowych prędkościach jest cicha, robi się głośniejsza tak zauważalnie na autostradzie. Na suchym jak to zimowka, trochę bardziej się gnie, choć komfort jazdy jest za to wyższy, coś za coś jak zawsze.
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Prowadzenie na śniegu
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony DAYTON dw510-evo
susek (9 listopada 2018)
4,4
dobra Wszystkie rozmiary opon DW510 EVO
Wychodzą mega ekonomicznie. Dobrze się sprawdzają w różnych warunkach, wiadomo że na cały sezon opony na śniegu są gorsze niż zimowki, a latem gorsze niż dobra klasa letnich opon. Ale jak się jeździ spokojnie to bezproblemowo dają radę. Teraz drugi komplet zjeżdżam, pierwszy wytrzymał blisko 90 tysięcy km co uważam za naprawdę dobry przebieg i żadnych problemów z kołami w jego trakcie.
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Prowadzenie na śniegu
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia

Najnowsze opinie o akcesoriach i częściach samochodowych DAYTON

Ocena: (4) dobra!
Jakość (4) 4
Trwałość (3) 3
Cena (5) 5
Satysfakcja (4) 4

Jest miękka przez co radzi sobie całkiem nieźle na ubitym podłożu. Skuteczna w śniegu kopnym. Polecam tym co nie maja jakiegoś mega budżetu na zimówki. Na zimę w Polsce jak znalazł.

Ocena: (3) dostateczna!
Jakość (3) 3
Trwałość (4) 4
Cena (4) 4
Satysfakcja (3) 3

Zrobiłem na tych oponach 20 tys. km i uważam, że jest to tania opona średniej jakości. Jeżdżę stosunkowo spokojnie i na suchym asfalcie jest OK!. Jednak wystarczy, że trochę popada (a nie daj Boże będzie chłodno, tak ok. 5 stopniC) i już trzeba uważać. W wypadku śniegowej breji, która zdarza się czasami jesienią i wiosną auto nie jedzie w ogóle. W moim przypadku, czułem (subiektywnie) problem z dz ...iwnymi drganiami kół z tymi gumami przy 80-100km/h. Ścieralność w normie, nie zauważyłem nadmiernego zużycia bieżnika. Hałas też w normie. Generalnie nie poleciłbym jej z czystm sumieniem, ale jak to mówią "cena czyni cuda". zobacz całość

Ocena: (5) bardzo dobra!
Jakość (1) 1
Trwałość (1) 1
Cena (4) 4
Satysfakcja (1) 1

Świetne opony, bardzo ciche, dobra przyczepność, niskie zużycie paliwa.

Zobacz wszystkie opinie o produktach DAYTON

Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki DAYTON

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.