DĘBICA

Dębica - opony letnie i zimowe

Dębica – polskie opony z historią 

Fabryka opon w podkarpackiej Dębicy powstała w ramach rozwoju Centralnego Okręgu Przemysłowego. Jej budowę rozpoczęto w 1937 roku, a produkcja opon opracowanych we współpracy z amerykańskim General Tire, ruszyła w 1939 roku. Została zahamowana przez wybuch wojny, a maszyny wywieziono z kraju. Udało się je jednak odzyskać i wznowiono produkcję opon już na przełomie lat 40. i 50. Od 1949 roku, wraz z innymi zakładami przemysłu gumowego w Polsce, Dębica wytwarzała produkty pod marką Stomil. 

Fabryka była rozbudowywana i już w latach 60. stała się jedną z największych w kraju. Ważną datą było wprowadzenie do produkcji opon radialnych, które dębickie zakłady zaczęły wytwarzać w 1976 roku. Nowe ogumienie otrzymało nazwę Stomil D-124. Powstało na licencji amerykańskiej firmy Uniroyal, gdzie było oznaczone jako Rally R180. Opona D-124 szybko zyskała bardzo dobrą opinię wśród polskich kierowców, którzy do tej pory zwykle podróżowali na oponach diagonalnych. 

Produkty marki Dębica stały się jednym z symboli rozwoju przemysłu w Polsce lat 70. Jednak kryzys lat 80. i lata transformacji ustrojowej zahamowały ponownie rozwój fabryki opon w Dębicy. W 1991 powstała Dębica S.A. Po 4 latach większościowym udziałowcem spółki stało się Goodyear Tire & Rubber Company – jeden z największych producentów opon na świecie. 

W 2008 roku Goodyear miał ponad 65 proc. udziałów firmy Dębica. Nie zrezygnowano jednak z nazwy związanej z historią zakładu. Produkty marki Dębica są nadal oferowane jako budżetowa marka koncernu. Oferta dostępna jest nie tylko w Polsce, ale także w całym regionie Europy Środkowej. Obecnie Dębica jest drugim co do wielkości producentem opon w kraju, ustępując jedynie zakładom Michelin w Olsztynie (dawny Stomil). 

Produkty marki Dębica w Twoim aucie 

Opony produkowane pod marką Dębica przeznaczone są przede wszystkim do samochodów miejskich i aut klasy średniej. Od 2012 dostępne są także ogumienia do samochodów o wysokich osiągach, oznaczone jako HP (High Performance) z indeksem prędkości V, do 240 km/h. Obecnie w ofercie marki dostępne są także opony HP2 (indeks W – 270 km/h) i UHP (Ultra High Performance, indeks Y – 300 km/h). 

Marka skupia się na produkcji opon do samochodów osobowych, w tym do aut typu SUV. Warto zwrócić uwagę na tę część asortymentu, którą oferuje Dębica – produkty z tej kategorii przeznaczone są przede wszystkim do starszych modeli, gdzie wielu właścicieli nie chce inwestować w bardzo drogie opony. 

Produkty Dębica to opony letnie, zimowe i całoroczne. Dostępne są w rozmiarach od 12 do 18 cali średnicy, w dużym przedziale szerokości i wysokości profilu. Dzięki temu niemal każdy będzie mógł dopasować oponę odpowiednią do swojego auta z oferty marki Dębica

Opony Dębica – światowa jakość, polska cena 

Produkty Dębica dzięki inwestycjom amerykańskich właścicieli większościowych oraz dostępowi do wiedzy i technologii opracowanej przez koncern Goodyear, odznaczają się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. 

Przy projektowaniu opon polscy inżynierowie współpracują ze specjalistami z innych części koncernu, do którego należą także marki Dunlop, Fulda czy Sava. Dzięki wymianie doświadczeń i know-how, produkty od Dębicy, mogą być rozwijane stosunkowo niskim kosztem. Pozwala to na opracowywanie ogumienia, na które stać jest niemal każdego kierowcę. 

Produkty marki Dębica są niezmiennie wytwarzane w Polsce. W naszym kraju są także projektowane i testowane. Powoduje to, że są one odpowiednio dopasowane do warunków panujących na polskich drogach. Jezdnie charakteryzują się niezbyt dobrym stanem na tle Europy Zachodniej. Dodatkowo w Polsce często występują trudne warunkami pogodowe, takie jak temperatura o bardzo dużej amplitudzie i spora ilości deszczu i śniegu. 

Produkty Dębica są także jednym z filarów lokalnej gospodarki na Podkarpaciu i ważnym zakładem na przemysłowej mapie Polski. Warto wspierać krajowe produkcje. Możesz to zrobić, wchodząc na naszą stronę Inter Cars. Tam znajdziesz szeroki wybór opon marki Dębica. 

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1937
Strona www (polska): http://www.debica.com.pl/
Strona www (świat): http://www.debica.com.pl/index.php?lng=en
Katalog producenta: http://www.debica.com.pl/opony_1

Najnowsze opinie o produktach DĘBICA

Opony DĘBICA passio-2
bexxs (29 października 2020)
5,0
bardzo dobra

Niezweryfikowana opinia

Wszystkie rozmiary opon Passio 2
Moim zdaniem super, wszystko sprawnie i bezproblemowo. Wysyłka od ręki, opona bardzo przyczepna, zero problemów z jazdą w deszczu po mieście i dosyć ładnie wybiera drobne nierówności, nie jest twarda zbytnio, nie tłucze nic. Można brać imho za tak niską cenę.
 • Jakość
 • Trwałość
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony DĘBICA passio-2
Kondzio (22 października 2020)
5,0
bardzo dobra

Niezweryfikowana opinia

Wszystkie rozmiary opon Passio 2
Generalnie OK., cudów nie oczekiwałem ale opona zachowuje się jak najbardziej poprawnie i nie mam jej za bardzo co zarzucić w chwili obecnej. Plusem bez wątpienia jest bdb cena, do tego intercars wysłał je od ręki w zasadzie. Polecam gorąco!
 • Jakość
 • Trwałość
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony DĘBICA passio-2
murfel (20 października 2020)
4,8
bardzo dobra

Niezweryfikowana opinia

Wszystkie rozmiary opon Passio 2
Polecam jeśli ktoś szuka czegoś takiego – taniego, ale markowego, bez silenia się na jakąś sportową budżetówkę tylko zwykłą oponę do codziennego przemieszczania się po mieście. Sprawdza się doskonale, dosyć cicha, a do tego dobrze auto się w zakrętach prowadzi na nich o dziwo.
 • Jakość
 • Trwałość
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia

Najnowsze opinie o akcesoriach i częściach samochodowych DĘBICA

Ocena: (4) dobra!

Niezweryfikowana opinia

Jakość (4) 4
Trwałość (5) 5
Cena (4) 4
Satysfakcja (5) 5

Bardzo dobra i trwała opona. Za te pieniądze naprawdę warto. No i to jest produkt Polski.

Ocena: (4) dobra!

Niezweryfikowana opinia

Jakość (4) 4
Trwałość (2) 2
Cena (4) 4
Satysfakcja (3) 3

Zbyt szybko się ściera przy normalnej jeździe

Ocena: (4) dobra!

Niezweryfikowana opinia

Jakość (4) 4
Trwałość (4) 4
Cena (5) 5
Satysfakcja (4) 4

Mam co prawda dębice Presto, i mam porównanie do barumów bravuris 2 są zdecydowanie lepsze, tam zrywało przyczepność, i opony jak zaczynało padać przez pierwsze kilka minut były wręcz niebezpieczne, tutaj ładnie autko trzyma sie drogi świetnie hamuje na suchej i mokrej, nie zrywa przyczpnosci w tak niekontrolowany sposób jak barum, minusem są większe opory toczenia, zauważalnie sie czuje że samoch ...ód jest mniej "toczliwy" no i wyważenie którego dość sporo trzeba użyć żeby opone wyważyć dobrze, ale generalnie jestem naprawde mile zaskoczony i zadowolony i następne chyba też będą dębice bo kupowanie 3 razy droższego pirelli z indeksem V do auta segmentu D z 2 litrowym silnikiem diesla to durna fanaberia. odrazu podkreślam opinia dotyczy innej opony modelu Presto ale tego samego koncernu. zobacz całość

Zobacz wszystkie opinie o produktach DĘBICA

Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki DĘBICA

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.