DĘBICA

Dębica - opony letnie i zimowe

Dębica – polskie opony z historią 

Fabryka opon w podkarpackiej Dębicy powstała w ramach rozwoju Centralnego Okręgu Przemysłowego. Jej budowę rozpoczęto w 1937 roku, a produkcja opon opracowanych we współpracy z amerykańskim General Tire, ruszyła w 1939 roku. Została zahamowana przez wybuch wojny, a maszyny wywieziono z kraju. Udało się je jednak odzyskać i wznowiono produkcję opon już na przełomie lat 40. i 50. Od 1949 roku, wraz z innymi zakładami przemysłu gumowego w Polsce, Dębica wytwarzała produkty pod marką Stomil. 

Fabryka była rozbudowywana i już w latach 60. stała się jedną z największych w kraju. Ważną datą było wprowadzenie do produkcji opon radialnych, które dębickie zakłady zaczęły wytwarzać w 1976 roku. Nowe ogumienie otrzymało nazwę Stomil D-124. Powstało na licencji amerykańskiej firmy Uniroyal, gdzie było oznaczone jako Rally R180. Opona D-124 szybko zyskała bardzo dobrą opinię wśród polskich kierowców, którzy do tej pory zwykle podróżowali na oponach diagonalnych. 

Produkty marki Dębica stały się jednym z symboli rozwoju przemysłu w Polsce lat 70. Jednak kryzys lat 80. i lata transformacji ustrojowej zahamowały ponownie rozwój fabryki opon w Dębicy. W 1991 powstała Dębica S.A. Po 4 latach większościowym udziałowcem spółki stało się Goodyear Tire & Rubber Company – jeden z największych producentów opon na świecie. 

W 2008 roku Goodyear miał ponad 65 proc. udziałów firmy Dębica. Nie zrezygnowano jednak z nazwy związanej z historią zakładu. Produkty marki Dębica są nadal oferowane jako budżetowa marka koncernu. Oferta dostępna jest nie tylko w Polsce, ale także w całym regionie Europy Środkowej. Obecnie Dębica jest drugim co do wielkości producentem opon w kraju, ustępując jedynie zakładom Michelin w Olsztynie (dawny Stomil). 

Produkty marki Dębica w Twoim aucie 

Opony produkowane pod marką Dębica przeznaczone są przede wszystkim do samochodów miejskich i aut klasy średniej. Od 2012 dostępne są także ogumienia do samochodów o wysokich osiągach, oznaczone jako HP (High Performance) z indeksem prędkości V, do 240 km/h. Obecnie w ofercie marki dostępne są także opony HP2 (indeks W – 270 km/h) i UHP (Ultra High Performance, indeks Y – 300 km/h). 

Marka skupia się na produkcji opon do samochodów osobowych, w tym do aut typu SUV. Warto zwrócić uwagę na tę część asortymentu, którą oferuje Dębica – produkty z tej kategorii przeznaczone są przede wszystkim do starszych modeli, gdzie wielu właścicieli nie chce inwestować w bardzo drogie opony. 

Produkty Dębica to opony letnie, zimowe i całoroczne. Dostępne są w rozmiarach od 12 do 18 cali średnicy, w dużym przedziale szerokości i wysokości profilu. Dzięki temu niemal każdy będzie mógł dopasować oponę odpowiednią do swojego auta z oferty marki Dębica

Opony Dębica – światowa jakość, polska cena 

Produkty Dębica dzięki inwestycjom amerykańskich właścicieli większościowych oraz dostępowi do wiedzy i technologii opracowanej przez koncern Goodyear, odznaczają się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. 

Przy projektowaniu opon polscy inżynierowie współpracują ze specjalistami z innych części koncernu, do którego należą także marki Dunlop, Fulda czy Sava. Dzięki wymianie doświadczeń i know-how, produkty od Dębicy, mogą być rozwijane stosunkowo niskim kosztem. Pozwala to na opracowywanie ogumienia, na które stać jest niemal każdego kierowcę. 

Produkty marki Dębica są niezmiennie wytwarzane w Polsce. W naszym kraju są także projektowane i testowane. Powoduje to, że są one odpowiednio dopasowane do warunków panujących na polskich drogach. Jezdnie charakteryzują się niezbyt dobrym stanem na tle Europy Zachodniej. Dodatkowo w Polsce często występują trudne warunkami pogodowe, takie jak temperatura o bardzo dużej amplitudzie i spora ilości deszczu i śniegu. 

Produkty Dębica są także jednym z filarów lokalnej gospodarki na Podkarpaciu i ważnym zakładem na przemysłowej mapie Polski. Warto wspierać krajowe produkcje. Możesz to zrobić, wchodząc na naszą stronę Inter Cars. Tam znajdziesz szeroki wybór opon marki Dębica. 

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1937
Strona www (polska): http://www.debica.com.pl/
Strona www (świat): http://www.debica.com.pl/index.php?lng=en
Katalog producenta: http://www.debica.com.pl/opony_1

Najnowsze opinie o produktach DĘBICA

Opony DĘBICA passio-2
bexxs (29 października 2020)
5,0
bardzo dobra

Niezweryfikowana opinia

Wszystkie rozmiary opon Passio 2
Moim zdaniem super, wszystko sprawnie i bezproblemowo. Wysyłka od ręki, opona bardzo przyczepna, zero problemów z jazdą w deszczu po mieście i dosyć ładnie wybiera drobne nierówności, nie jest twarda zbytnio, nie tłucze nic. Można brać imho za tak niską cenę.
 • Jakość
 • Trwałość
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony DĘBICA passio-2
Kondzio (22 października 2020)
5,0
bardzo dobra

Niezweryfikowana opinia

Wszystkie rozmiary opon Passio 2
Generalnie OK., cudów nie oczekiwałem ale opona zachowuje się jak najbardziej poprawnie i nie mam jej za bardzo co zarzucić w chwili obecnej. Plusem bez wątpienia jest bdb cena, do tego intercars wysłał je od ręki w zasadzie. Polecam gorąco!
 • Jakość
 • Trwałość
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony DĘBICA passio-2
murfel (20 października 2020)
4,8
bardzo dobra

Niezweryfikowana opinia

Wszystkie rozmiary opon Passio 2
Polecam jeśli ktoś szuka czegoś takiego – taniego, ale markowego, bez silenia się na jakąś sportową budżetówkę tylko zwykłą oponę do codziennego przemieszczania się po mieście. Sprawdza się doskonale, dosyć cicha, a do tego dobrze auto się w zakrętach prowadzi na nich o dziwo.
 • Jakość
 • Trwałość
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia

Najnowsze opinie o akcesoriach i częściach samochodowych DĘBICA

Ocena: (4) dobra!

Niezweryfikowana opinia

Jakość (4) 4
Trwałość (5) 5
Cena (4) 4
Satysfakcja (5) 5

Bardzo dobra i trwała opona. Za te pieniądze naprawdę warto. No i to jest produkt Polski.

Ocena: (4) dobra!

Niezweryfikowana opinia

Jakość (4) 4
Trwałość (2) 2
Cena (4) 4
Satysfakcja (3) 3

Zbyt szybko się ściera przy normalnej jeździe

Ocena: (4) dobra!

Niezweryfikowana opinia

Jakość (4) 4
Trwałość (4) 4
Cena (5) 5
Satysfakcja (4) 4

Mam co prawda dębice Presto, i mam porównanie do barumów bravuris 2 są zdecydowanie lepsze, tam zrywało przyczepność, i opony jak zaczynało padać przez pierwsze kilka minut były wręcz niebezpieczne, tutaj ładnie autko trzyma sie drogi świetnie hamuje na suchej i mokrej, nie zrywa przyczpnosci w tak niekontrolowany sposób jak barum, minusem są większe opory toczenia, zauważalnie sie czuje że samoch ...ód jest mniej "toczliwy" no i wyważenie którego dość sporo trzeba użyć żeby opone wyważyć dobrze, ale generalnie jestem naprawde mile zaskoczony i zadowolony i następne chyba też będą dębice bo kupowanie 3 razy droższego pirelli z indeksem V do auta segmentu D z 2 litrowym silnikiem diesla to durna fanaberia. odrazu podkreślam opinia dotyczy innej opony modelu Presto ale tego samego koncernu. zobacz całość

Zobacz wszystkie opinie o produktach DĘBICA