DONALDSON

Donaldson - filtry powietrza, oleju i hydrauliki skrzyni biegów

Firma Donaldson została założona w 1915 roku w amerykańskim stanie Minnesota. Gdy sprzedawca w firmie Bull Tractor Frank Donaldson ustalił, że problemy z silnikami w traktorach spowodowane są przez zanieczyszczenia dostające się do silnika, stworzył pierwszy na świecie skuteczny filtr powietrza do silnika ciągnika. Wraz z ojcem i bratem Bobem założył trzyosobowy zakład produkujący filtry powietrza do ciągników rolniczych, które znacznie poprawiały wydajność i żywotność ich silników. Pod koniec lat 20. poszerzono ofertę o układy wydechowe, a w 1966 roku otwarto w Belgii pierwsze biuro w Europie. Obecnie firma Donaldson jest ogólnoświatowym dostawcą systemów filtracyjnych i części zamiennych. Począwszy od 1915 roku celem firmy jest rozwój technologiczny oraz realizacja zmieniających się potrzeb klientów poprzez coraz lepsze rozwiązania. Ponad 100-letnie doświadczenie w projektowaniu i tworzeniu innowacyjnych systemów filtracji zapewniło firmie Donaldson wysoką pozycję na rynku.

W szerokiej ofercie firmy znajdują się między innymi filtry powietrza, oleju i hydrauliczne do samochodów ciężarowych i pojazdów rolniczych. Wybierając produkty Donaldson można mieć pewność, że zostały wykonane przy użyciu o nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań, gwarantujących ich wydajność, trwałość i najwyższą jakość.

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1915
Strona www (polska): http://www.emea.donaldson.com/pl/index.html
Strona www (świat): https://www.donaldson.com/en-us/
Katalog producenta: https://dynamic.donaldson.com/webc/WebStore/search/application/advApplicationSearch.html

Produkty DONALDSON w ofercie Sklep Inter Cars

Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki DONALDSON

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.