DUNLOP

Dunlop - opony letnie i zimowe

W 1888 roku John Boyd Dunlop opatentował wynalezione przez siebie pneumatyczne opony rowerowe. Rok później wyższość nowej formy ogumienia zademonstrował cyklista Willie Hume, który na wyposażonym w nią rowerze wygrał wszystkie wyścigi, w których startował; wieści o jego sukcesach sprawiły, że nowo otwarta fabryka opon marki Dunlop musiała od razu zwiększyć produkcję, by sprostać zapotrzebowaniu klientów. W ostatniej dekadzie XIX wieku firma otworzyła filie w USA i kontynentalnej Europie oraz fabrykę w Australii. Na początku ubiegłego wieku w zakładach Dunlop rozpoczęła się produkcja opon samochodowych. Więzi firmy ze światem sportu objęły i sporty motorowe – opony Dunlop powiozły wielu kierowców rajdowych po zwycięstwo, miały też swój udział w biciu rekordów prędkości lądowej. Naukowcy z firmy Dunlop bezustannie udoskonalali technologie produkcji i testowali zachowanie opon w różnych warunkach drogowych, dzięki czemu w 1962 roku laboratoria firmy wykryły przyczynę utraty przyczepności na mokrych nawierzchniach: aquaplaning. Wkrótce potem jej fabryki rozpoczęły produkcję opon z nowatorskim bieżnikiem, którego niezwykła jak na owe czasy skuteczność w odprowadzaniu wody zrewolucjonizowała światowy rynek ogumienia. W historii firmy zapisały się także dziesiątki innych innowacji, dzięki którym marka Dunlop niezmiennie cieszy się zaufaniem klientów. Nowej generacji opony letnie i zimowe marki Dunlop o specjalnie wzmocnionych i wyprofilowanych ściankach, wyprodukowane w technologii RunOnFlat, pozwalają na przejechanie nawet 80 km z prędkością do 80 km/h w przypadku utraty powietrza. Letnie opony Dunlop SP i zimowe SP Winter to najwyższa jakość ogumienia.

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1888
Strona www (polska): http://www.dunlop.eu/dunlop_plpl/
Strona www (świat): http://www.dunlop.eu/
Katalog producenta: http://www.dunlop.eu/dunlop_plpl/footer/sitemap/index.jsp

Najnowsze opinie o produktach DUNLOP

Opony DUNLOP sp-winter-response-2
Maciek Perel (17 listopada 2018)
4,6
bardzo dobra Wszystkie rozmiary opon Sp Winter Response 2
Co jest najfajniejsze w oponach na co dzień to to, że wcale nie czuć specjalnie że śmiga się na zimowkach. Ciche jak letnie, prowadzenie też podobne, nie są zbyt miękkie nawet przy tych 10-15 stopniach celsjusza więc auto nie pływa sobie po drodze. Przekonałem się też pozytywnie że na przymarzającym deszczu również udało się bezpiecznie dojechać do celu choć warunki były koszmarne. Droga hamowania krótka i ponownie jak się mocniej depnie w hamulce to też nie czuć tak bardzo że to zimowki, bo miałem już kiedyś takie które po prostu pływały sobie po drodze…
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Prowadzenie na śniegu
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony DUNLOP sp-winter-response-2
Dereq (17 listopada 2018)
4,7
bardzo dobra Wszystkie rozmiary opon Sp Winter Response 2
Pierwszy raz mam opony tej marki i na razie po realnie paru m-cach użytkowania ich sezonowo zużycia większego gołym okiem nie widać więc są wytrzymałe. W kwestii prowadzenia auta to bardzo pewnie i przewidywalnie się zachowują. Zresztą po elektronice w aucie to widać bo abs czy kontrola trakcji prawie się nie załączają. Trzeba już z naprawdę sporą siłą hamować żeby zaskoczył abs więc opony solidnie ogarniają temat.
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Prowadzenie na śniegu
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony DUNLOP sp-winter-response-2
Bergon (16 listopada 2018)
4,8
bardzo dobra Wszystkie rozmiary opon Sp Winter Response 2
Są oponki po pierwszym sezonie, zima raczej mokra niż śnieżna ale parę razy trzeba było się przebić przez uliczki i parkingi mocno obsypane i problemów nie było. Auto użytkowanie bardziej w mieści, ale wyjeżdżając do rodziny na wieś bez dobrych zimowek droga byłaby mega trudna. Na tych oponach bardzo solidnie wgrywało się auto w luźno leżący świeży i nie rozjeżdżony śnieg. Dużym zaskoczeniem jest głośność, bardzo ciche opony!
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Prowadzenie na śniegu
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki DUNLOP

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.