Exedy
EXEDY

Sprzęgła samochodowe Exedy

Sprzęgła sportowe

Exedy – postaw na japońską jakość

Exedy to japońska firma motoryzacyjna, znana dawniej pod nazwą Daikin, która została założona w 1923 r. przez Kazuma Adachi. Od początku działalności zajmowała się produkcją sprzęgieł i elementów do konstrukcji przekładni, tworząc części dla japońskich marek samochodowych. Z biegiem lat przedsiębiorstwo otworzyło się również na inne rynki, zawierając intratne relacje biznesowe z odbiorcami z Europy. Obecnie Exedy jest jednym z najbardziej uznanych producentów części motoryzacyjnych na całym świecie, dostarczając wysokiej jakości podzespoły znanym markom samochodowym.

Produkty marki Exedy obejmują przede wszystkim komponenty do przekładni manualnych i automatycznych. Są one kompatybilne zarówno z nowoczesnymi systemami, jak i urządzeniami starszej generacji, montowanymi w niskobudżetowych autach. Wraz z ekspansją na rynek międzynarodowymarka Exedy nawiązała stałą współpracę z potentatami branży automotive. Firma produkuje bowiem części m.in. dla marek: Chrysler, Fordo oraz koncernu General Motors, a także znanych, japońskich producentów takich jak: Lexus, Mazda, Nissan, Honda czy Toyota.

Flagowymi produktami przedsiębiorstwa Exedy są sprzęgła tworzone zarówno dla luksusowych aut klasy premium, jak i pojazdów osobowych, ciężarowych i użytkowych, a nawet autobusów. Asortyment obejmuje również układy napędowe Exedy oraz komponenty przeznaczone do montażu w automatycznych i manualnych przekładniach.

Czym wyróżnia się marka Exedy?

Firma nieustannie się rozwija, udoskonalając procesy technologiczne i wdrażając coraz to bardziej zaawansowane rozwiązania produkcyjne. Efektem pracy zespołu inżynierów są wysokiej jakości sprzęgła i części zamienne Exedy, które zyskały uznanie na całym świecie. Firma korzysta wyłącznie z wysokogatunkowych materiałów, wyróżniających się doskonałymi parametrami technicznymi i ponadprzeciętną wytrzymałością. To sprawia, że produkty od Exedy charakteryzują się długą żywotnością, niską awaryjnością i niezawodnością, nawet podczas ciągłej pracy pod dużym obciążeniem.

Potwierdzeniem tego są układy napędowe Exedy, produkowane na potrzeby aut wyścigowych i sportowych z wysokoprężnymi silnikami, które osiągają wysoki moment obrotowy, przez co sprzęgło może poprawnie pracować w trudnych warunkach. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań nawet intensywna eksploatacja nie wpływa niekorzystnie na kondycję komponentów, które są przystosowane do pracy w ekstremalnych warunkach.

Jakie produkty od Exedy są dostępne w asortymencie sklepu Inter Cars?

Asortyment firmy obejmuje produkty dla modeli od najpopularniejszych producentów samochodowych z rynku japońskiego, amerykańskiego i europejskiego. Oprócz komponentów montowanych fabrycznie w autach od wiodących marek przedsiębiorstwo oferuje też wysokiej klasy części zamienne Exedy. Nie odbiegają one niezawodnością i wydajnością od oryginalnych podzespołów, zapewniając jednocześnie lepszy stosunek ceny do jakości.

Firma od początku istnienia specjalizuje się w produkcji elementów przekładni, dlatego najbardziej rozpoznawalnymi produktami są sprzęgła Exedy. Wykonane z nowoczesnych materiałów, są w stanie wytrzymać najtrudniejsze warunki, zapewniając stabilną pracę bez nieoczekiwanych usterek. Na uwagę zasługują również układy napędowe Exedy, do których można zaliczyć dwumasowe koła zamachowe do silników wysokoprężnych, uznawane za jedne z najlepszych na rynku.

W ofercie znajdziesz ponadto zestawy sprzęgieł Exedy, przeznaczone do montażu w większości modeli aut osobowych, sportowych i wielkogabarytowych. Uzupełnieniem asortymentu są elementy konstrukcyjne przekładni, mechanizmy korbowe, wysprzęgliki, łożyska i inne komponenty niezbędne do prawidłowego działania sprzęgła.

Do kogo są skierowane produkty marki Exedy?

Firma nie zamyka się na konkretną grupę klientów, starając się oferować produkty, które zaspokoją potrzeby każdego odbiorcy. Dzięki temu jest w stanie zaproponować części zamienne Exedy, które dopasujesz niemalże do każdego pojazdu. Komponenty tej marki zasłużenie plasują się w światowej czołówce, gdyż zapewniają doskonałą jakość w rozsądnej cenie. Sprawdź, jakie produkty od Exedy znajdziesz w sklepie Inter Cars i z odpowiednią troską zadbaj o swój samochód.

Kraj pochodzenia / siedziby: GB
Rok założenia firmy: 1923
Strona www (polska): http://www.exedy.com/en/product/index/
Strona www (świat): http://www.exedy.co.uk