Exide CLASSIC PREMIUM EXCELL DUAL AGM EQUIPMENT GEL EQUIPMENT GEL
EXIDE

Exide - akumulatory samochodowe

Exide – producent akumulatorów Centra 

Wielu kierowców i fanów motoryzacji w Polsce z pewnością zna akumulatory Centra. Producentem jest obecnie firma Exide – lider na światowym rynku urządzeń do magazynowania energii. Produkty Exide to nie tylko akumulatory samochodowe, ale również wiele innych zaawansowanych rozwiązań. Produkty od Exide odpowiadają za pracę urządzeń przemysłowych czy awaryjne utrzymanie ciągłości dostaw energii np. do placówek medycznych.  

Exide to marka, której historia sięga XIX wieku, a dokładnie 1888 roku. Obecnie jej oddziały badawcze i fabryki są ulokowane w wielu miejscach na świecie, a ich produkty można kupić aż w 80 krajach. W 2008 roku koncern został właścicielem poznańskiej Centry – producenta baterii i akumulatorów.  

Ogromne zaplecze naukowe i technologiczne sprawia, że produkty Exide to zaawansowane rozwiązania do wydajnego przechowywania i gospodarowania energią. Przypomnijmy, że w Stanach Zjednoczonych produkty marki Exide towarzyszą ludziom w codziennym życiu od ponad 100 lat. Dlatego naturalnym jest fakt, że Exide aktywnie uczestniczy w rozwoju technologii solarnych oraz samochodów elektrycznych. 

Dlaczego warto wybrać produkty Exide? 

Z połączenia doświadczenia marki Exide i rodzimej Centry powstały niezawodne i nowoczesne akumulatory samochodowe. W asortymencie sklepu Inter Cars znajdziesz następujące produkty marki Exide: akumulatory do samochodów osobowych i ciężarowych, akumulatory specjalne i niestandardowe, akumulatory motocyklowe oraz agregaty prądotwórcze.  

W epoce oszczędnego gospodarowania energią i restrykcyjnych norm emisyjnych potrzebne są rozwiązania wpisujące się w politykę harm reduction. Dlatego produkuje się oszczędne silniki i systemy wspierające niską emisyjność. W kontekście akumulatorów coraz częściej mamy do czynienia z rozwiązaniami inteligentnymi. Systemy Start-Stop to obecnie standardowa funkcja w nowych samochodach, którą w 2004 roku na rynek wprowadziła właśnie marka Exide. Produkty z tą technologią wybierają do swoich samochodów marki, takie jak: Mercedes-Benz, Bentley, Citroen, Volvo czy Jaguar.  

Carbon Boost to unikatowa technologia, z której marka korzysta od 2014 roku w produkcji akumulatorów Centra Futura. Polega ona na zastosowaniu dodatków węglowych w płynach ujemnych akumulatora. Zapewnia to znacznie lepszy przepływ ładunku, co oznacza efektywniejszą pracę. W konsekwencji urządzenie odzyskuje o 75% więcej energii w krótszym czasie i wykazuje dłuższą żywotność.  

Szukasz niezawodnego akumulatora? Wybierz produkty Exide 

Nowoczesne samochody – z bardzo bogatym wyposażeniem, które jednocześnie muszą być energooszczędne – potrzebują specjalnych rozwiązań. Jednym z nich są akumulatory Centra AGM – to wyjątkowe produkty marki Exide. Stworzone w opatentowanej technologii LifeGuard, która wspiera zaawansowane systemy Start-Stop. Akumulatory tego typu cechuje jednakowa wydajność przez cały okres użytkowania, optymalizacja pracy przy niepełnym naładowaniu, wysokie bezpieczeństwo pracy (elektrolit umieszczony jest w macie szklanej).  

Produkty od Exide to doskonałe rozwiązanie również dla pojazdów starszego typu, które nie mają systemu Start-Stop. W tym wypadku należy sięgnąć po akumulatory Centra EFB z technologią Carbon Boost. W przypadku samochodów z tradycyjnym układem napędowym możemy liczyć na dłuższą żywotność akumulatora i stałą wydajność w całym okresie eksploatacji. Jeśli chcesz wymienić stary akumulator, nie musisz polegać na tradycyjnych rozwiązaniach. Sięgnij po nowoczesne, energooszczędne produkty Exide.  

W sklepie Inter Cars znajdziesz ogromny wybór akumulatorów i agregatów prądotwórczych Exide i Centra. Wybierając te marki, otrzymujesz akumulator najwyższej jakości. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że są to akumulatory bezobsługowe i zaprojektowane tak, by były bezpieczne w eksploatacji. 

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1888
Strona www (polska): http://www.centra.com.pl/
Strona www (świat): http://www.exide.com/
Katalog producenta: http://centra.com.pl/nasze-produkty/centra/futura-5.html

Najnowsze opinie o akcesoriach i częściach samochodowych EXIDE

Ocena: (5) bardzo dobra!

Niezweryfikowana opinia

Jakość (None) None
Trwałość (None) None
Cena (None) None
Satysfakcja (None) None

Wczoraj zakupiłem ten akumulator w IC w Jeleniej Górze. Jednak cena tej baterii to nie przedstawione niecałe 350 PLN lecz 370. Rekompensuje tę nieścisłość fakt bardzo rzetelnej obsługi począwszy od doradcy punktu sprzedaży, doskonale orientującego się tematyką związaną ze sprzedawanym produktem, a nawet potężną wiedzą o producencie, co wieczorem sprawdziłem w internecie, poprzez kasę aż do magazyn ...u, którego pracownik, bez żadnej prośby, a ot, tak, z własnej woli, z życzeniami zadowolenia z dokonanego zakupu, zaniósł akumulator do bagażnika samochodu. Jestem bardzo mile zaskoczony i mam nadzieję, że podobnie traktowani są inni klienci. Tak trzymajcie ! zobacz całość

Ocena: (None) brak!

Niezweryfikowana opinia

Jakość (4) 4
Trwałość (4) 4
Cena (4) 4
Satysfakcja (5) 5

Zdecydowanie polecam

Ocena: (5) bardzo dobra!

Niezweryfikowana opinia

Jakość (5) 5
Trwałość (5) 5
Cena (5) 5
Satysfakcja (5) 5

narazie Git :) mam akumulator dopiero miesiac w astrze g 2.0 dti zobaczymy jak sie bedzie sprawował jak temperatura spadnie do - 15 :)

Zobacz wszystkie opinie o produktach EXIDE