Ferodo
FERODO

Ferodo - klocki i tarcze hamulcowe

Ferodo, czyli nowoczesne układy hamulcowe z wielką tradycją

Firma Ferodo powstała w 1897 roku w brytyjskim hrabstwie Derbyshire jako producent hamulców do powozów konnych, a już w 1907 roku zaczęła dostarczać okładziny hamulcowe do pierwszego montażu w samochodzie Austin 7. Oznacza to, że Ferodo jest jedną z najstarszych i najbardziej zasłużonych firm zajmujących się produkcją części samochodowych.

Od początku Ferodo stawiało na innowację, to ta firma stworzyła okładziny hamulcowe i jako pierwsza zastosowała azbest. Trzeba dodać, że brytyjski producent najszybciej zrezygnował z jego używania, gdy na jaw wyszła szkodliwość materiału. Obecnie Ferodo dba o środowisko, produkując klocki hamulcowe Eco-Friction, które nie powodują zwiększenia zapylenia, a więc ograniczają powstawanie smogu wynikającego z unosu wtórnego.

Produkty Ferodo są montowane w samochodach niemal każdego koncernu motoryzacyjnego na świecie. 8 na 10 najlepiej sprzedających się samochodów ma układy hamulcowe Ferodo. Dzięki swojej innowacyjności i odpowiedniej specjalizacji produkty te są cenione nie tylko przez kierowców podróżujących samochodami na co dzień, ale także w motosporcie, gdzie pomagają wytracić ekstremalną prędkość rajdowych samochodów oraz motocykli. Sport jest idealnym laboratorium do wymagających testów produktów.

Doświadczenie z torów wyścigowych pozwala Ferodo na wytwarzanie niezawodnych części do układów hamulcowych. Produkty Ferodo sprawdzą się zatem w samochodach drogowych.

Produkty od Ferodo – skupienie na hamulcach

Ferodo to producent, który wszystkie swoje siły skupia na rozwoju i produkcji układów hamulcowych. Dzięki tak wąskiej specjalizacji jest w stanie osiągać efekty lepsze niż mocniej zdywersyfikowana konkurencja.

Oferowane przez Ferodo produkty to przede wszystkim klocki i szczęki hamulcowe do samochodów osobowych i ciężarówek. Oprócz tego w ofercie firmy znajdują się tarcze i bębny hamulcowe, przewody do nich, zaciski i jarzma do hamulców, a także zestawy naprawcze oraz eksploatacyjne do układów hamulcowych. Dostępne są one niemal dla wszystkich popularnych producentów pojazdów.

Ferodo, zajmując się kompleksowo hamulcami, produkuje także płyny hamulcowe. W ofercie znajdziesz zarówno płyny syntetyczne, o świetnych właściwościach i odporności na wysokie temperatury, jak i płyny mineralne LHM. Ten ostatni rodzaj przeznaczony jest przede wszystkim do Citroenów z układem hydropneumatycznym, a także innych samochodów wyposażonych w podobne systemy.

W sklepie Inter Cars znajdziesz też liczne tuningowe klocki hamulcowe Ferodo, o przeznaczeniu czysto sportowym lub typu road-and-track (drogowo-torowe), także do pojazdów marek Porsche czy Ferrari.

Jedyne produkty marki Ferodoo niezwiązane z układem hamulcowym, to tarczki sprzęgłowe przeznaczone do motocykli.

Tak szeroka i kompleksowa oferta części oferowanych przez Ferodo, pozwala na skompletowanie wszystkich elementów niezbędnych do naprawy czy eksploatacji układu hamulcowego w Twoim samochodzie.

Produkty marki Ferodo – co je wyróżnia?

Ferodo to firma poświęcająca całą swoją energię na coraz lepsze hamowanie pojazdów każdego typu. Innowacyjne technologie i ciągły rozwój powodują, że coraz bardziej zbliża się on do realizacji swojego głównego celu – zapewniania kontroli kierowcy w każdych warunkach.

Inną częścią misji Ferodo jest gwarancja dostępu do elementów układu hamulcowego dla każdego samochodu, dlatego z łatwością znajdziesz w ofercie tej marki elementy przeznaczone do Twojego pojazdu. Nawet jeżeli nie jest to model bardzo popularny.

By spełnić deklarowane cele, marka Ferodo musi stawiać na wydajne i skuteczne hamulce, wykonane z najlepszych dostępnych materiałów. Zapewnia to bezpieczeństwo i niezawodność w każdych warunkach.

Oprócz tego, jak już wspomnieliśmy, produkty Ferodo stają się także coraz bardziej ekologiczne. Zarówno na etapie produkcji, podczas używania (ograniczenie pylenia), jak i po zużyciu, gdy mogą podlegać łatwemu recyklingowi.

Wybierając produkty od Ferodo, masz pewność, że postawiłeś na dobre rozwiązanie, które pozwoli Ci zatrzymać się zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz.

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1897
Strona www (polska): https://www.ferodo.pl/
Strona www (świat): http://www.ferodo.com
Katalog producenta: https://www.ferodo.pl/catalogue.html

Najnowsze opinie o akcesoriach i częściach samochodowych FERODO

Ocena: (4) dobra!

Niezweryfikowana opinia

Jakość (5) 5
Trwałość (4) 4
Cena (3) 3
Satysfakcja (3) 3

każde klocki Ferodo są dobre i to wystarczy

Ocena: (5) bardzo dobra!

Niezweryfikowana opinia

Jakość (5) 5
Trwałość (5) 5
Cena (5) 5
Satysfakcja (5) 5

Zdecydowanie produkt godny polecenia, idealny stosunek jakości do ceny.

Ocena: (5) bardzo dobra!

Niezweryfikowana opinia

Jakość (5) 5
Trwałość (5) 5
Cena (5) 5
Satysfakcja (5) 5

Chyba tych klocków nie trzeba chwalić ale jak tu trafiłem to napiszę. Jedyne klocki dla tych którzy zabawę samochodami traktują poważnie! Nic lepszego , szczególnie w tym zakresie cenowym się nie znajdzie.... masz zamiar upalać na torze - nie myśl o niczym innym! Do tej pory znałem tylko jedno źródło zakupu tych klocuszków, ale widzę że znalazło się drugie i to tańsze :-) Lubię to!

Zobacz wszystkie opinie o produktach FERODO

Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki FERODO

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.