Ferodo
FERODO

Ferodo - klocki i tarcze hamulcowe

Ferodo, czyli nowoczesne układy hamulcowe z wielką tradycją

Firma Ferodo powstała w 1897 roku w brytyjskim hrabstwie Derbyshire jako producent hamulców do powozów konnych, a już w 1907 roku zaczęła dostarczać okładziny hamulcowe do pierwszego montażu w samochodzie Austin 7. Oznacza to, że Ferodo jest jedną z najstarszych i najbardziej zasłużonych firm zajmujących się produkcją części samochodowych.

Od początku Ferodo stawiało na innowację, to ta firma stworzyła okładziny hamulcowe i jako pierwsza zastosowała azbest. Trzeba dodać, że brytyjski producent najszybciej zrezygnował z jego używania, gdy na jaw wyszła szkodliwość materiału. Obecnie Ferodo dba o środowisko, produkując klocki hamulcowe Eco-Friction, które nie powodują zwiększenia zapylenia, a więc ograniczają powstawanie smogu wynikającego z unosu wtórnego.

Produkty Ferodo są montowane w samochodach niemal każdego koncernu motoryzacyjnego na świecie. 8 na 10 najlepiej sprzedających się samochodów ma układy hamulcowe Ferodo. Dzięki swojej innowacyjności i odpowiedniej specjalizacji produkty te są cenione nie tylko przez kierowców podróżujących samochodami na co dzień, ale także w motosporcie, gdzie pomagają wytracić ekstremalną prędkość rajdowych samochodów oraz motocykli. Sport jest idealnym laboratorium do wymagających testów produktów.

Doświadczenie z torów wyścigowych pozwala Ferodo na wytwarzanie niezawodnych części do układów hamulcowych. Produkty Ferodo sprawdzą się zatem w samochodach drogowych.

Produkty od Ferodo – skupienie na hamulcach

Ferodo to producent, który wszystkie swoje siły skupia na rozwoju i produkcji układów hamulcowych. Dzięki tak wąskiej specjalizacji jest w stanie osiągać efekty lepsze niż mocniej zdywersyfikowana konkurencja.

Oferowane przez Ferodo produkty to przede wszystkim klocki i szczęki hamulcowe do samochodów osobowych i ciężarówek. Oprócz tego w ofercie firmy znajdują się tarcze i bębny hamulcowe, przewody do nich, zaciski i jarzma do hamulców, a także zestawy naprawcze oraz eksploatacyjne do układów hamulcowych. Dostępne są one niemal dla wszystkich popularnych producentów pojazdów.

Ferodo, zajmując się kompleksowo hamulcami, produkuje także płyny hamulcowe. W ofercie znajdziesz zarówno płyny syntetyczne, o świetnych właściwościach i odporności na wysokie temperatury, jak i płyny mineralne LHM. Ten ostatni rodzaj przeznaczony jest przede wszystkim do Citroenów z układem hydropneumatycznym, a także innych samochodów wyposażonych w podobne systemy.

W sklepie Inter Cars znajdziesz też liczne tuningowe klocki hamulcowe Ferodo, o przeznaczeniu czysto sportowym lub typu road-and-track (drogowo-torowe), także do pojazdów marek Porsche czy Ferrari.

Jedyne produkty marki Ferodoo niezwiązane z układem hamulcowym, to tarczki sprzęgłowe przeznaczone do motocykli.

Tak szeroka i kompleksowa oferta części oferowanych przez Ferodo, pozwala na skompletowanie wszystkich elementów niezbędnych do naprawy czy eksploatacji układu hamulcowego w Twoim samochodzie.

Produkty marki Ferodo – co je wyróżnia?

Ferodo to firma poświęcająca całą swoją energię na coraz lepsze hamowanie pojazdów każdego typu. Innowacyjne technologie i ciągły rozwój powodują, że coraz bardziej zbliża się on do realizacji swojego głównego celu – zapewniania kontroli kierowcy w każdych warunkach.

Inną częścią misji Ferodo jest gwarancja dostępu do elementów układu hamulcowego dla każdego samochodu, dlatego z łatwością znajdziesz w ofercie tej marki elementy przeznaczone do Twojego pojazdu. Nawet jeżeli nie jest to model bardzo popularny.

By spełnić deklarowane cele, marka Ferodo musi stawiać na wydajne i skuteczne hamulce, wykonane z najlepszych dostępnych materiałów. Zapewnia to bezpieczeństwo i niezawodność w każdych warunkach.

Oprócz tego, jak już wspomnieliśmy, produkty Ferodo stają się także coraz bardziej ekologiczne. Zarówno na etapie produkcji, podczas używania (ograniczenie pylenia), jak i po zużyciu, gdy mogą podlegać łatwemu recyklingowi.

Wybierając produkty od Ferodo, masz pewność, że postawiłeś na dobre rozwiązanie, które pozwoli Ci zatrzymać się zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz.

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1897
Strona www (polska): https://www.ferodo.pl/
Strona www (świat): http://www.ferodo.com
Katalog producenta: https://www.ferodo.pl/catalogue.html

Najnowsze opinie o akcesoriach i częściach samochodowych FERODO

Ocena: (4) dobra!

Niezweryfikowana opinia

Jakość (5) 5
Trwałość (4) 4
Cena (3) 3
Satysfakcja (3) 3

każde klocki Ferodo są dobre i to wystarczy

Ocena: (5) bardzo dobra!

Niezweryfikowana opinia

Jakość (5) 5
Trwałość (5) 5
Cena (5) 5
Satysfakcja (5) 5

Zdecydowanie produkt godny polecenia, idealny stosunek jakości do ceny.

Ocena: (5) bardzo dobra!

Niezweryfikowana opinia

Jakość (5) 5
Trwałość (5) 5
Cena (5) 5
Satysfakcja (5) 5

Chyba tych klocków nie trzeba chwalić ale jak tu trafiłem to napiszę. Jedyne klocki dla tych którzy zabawę samochodami traktują poważnie! Nic lepszego , szczególnie w tym zakresie cenowym się nie znajdzie.... masz zamiar upalać na torze - nie myśl o niczym innym! Do tej pory znałem tylko jedno źródło zakupu tych klocuszków, ale widzę że znalazło się drugie i to tańsze :-) Lubię to!

Zobacz wszystkie opinie o produktach FERODO