FIRESTONE

Firestone - opony letnie i zimowe

W 1900 roku w Akron w stanie Ohio rozpoczęła się produkcja opon w pierwszej fabryce firmy Firestone. Początkowo wyrabiano tam ogumienie do wózków, powozów i innych pojazdów zaprzęgowych, lecz założyciel przedsiębiorstwa, Harvey Firestone, zauważył szybki rozwój motoryzacji i postanowił związać przyszłość firmy z automobilami. Historia pokazała, że jego decyzja była słuszna – niebawem Henry Ford wybrał opony tej właśnie marki na pierwsze wyposażenie słynnych samochodów Ford Model T. W 1919 roku otwarto kanadyjską filię Firestone, a niecałe 10 lat później rozpoczęła się budowa fabryki produkującej opony w Anglii. Marka od początku związała się ze sportami motorowymi – właściwości jezdne zwykłych, „ulicznych” opon Firestone, w które wyposażone były samochody startujące we wczesnych wyścigach na torze w Indianapolis, tak bardzo zachwyciły widzów, że popyt na produkty tej firmy znacznie wzrósł. Przez kolejne dziesięciolecia bezustannie udoskonalane sportowe ogumienie Firestone wiozło po zwycięstwo rzesze kierowców Indy i NASCAR. Podobne oddanie sportom motorowym cechuje też japońskiego producenta opon Bridgestone Corporation, który w 1988 roku wykupił firmę Firestone, łącząc dekady doświadczenia w produkcji opon letnich i zimowych obu przedsiębiorstw. Obecnie przychód ze sprzedaży produktów marki Firestone przekracza 2 miliardy dolarów rocznie, a liczne fabryki zatrudniają ponad 23000 pracowników. Wymagający klienci cenią wszechstronność opon Firehawk SZ90μ, które łączą precyzję i dynamikę jazdy z bezpieczeństwem w każdych warunkach, podkreślając swoje możliwości nowoczesnym, sportowym rysem bieżnika.

Kraj pochodzenia / siedziby: USA
Rok założenia firmy: 1900
Strona www (polska): http://www.firestone.pl/
Strona www (świat): http://firestonetire.com/

Najnowsze opinie o produktach FIRESTONE

Opony FIRESTONE winterhawk-2-evo
Toszku (16 listopada 2018)
4,7
bardzo dobra Wszystkie rozmiary opon Winterhawk 2 EVO
Ogółem godne polecenia. Za stosunek ceny do jakości. Na Renault Clio opony pozwalają na mega sprawne poruszanie się w czasie kiepskiej pogody. Bezpieczeństwo jest na dobrym poziomie jak na w sumie raczej nie oponki, to nie żadne prawdziwe premium przecież. Trochę mniej się spodziewałem, albo inaczej mówiąc, nie miałem wielkich oczekiwań wiec trochę mnie zaskoczyły na plus. Wolałem kupić nawet tanie nówki niż użytkować jakieś zjeżdżone używki.
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Prowadzenie na śniegu
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony FIRESTONE winterhawk-2-evo
Inez (15 listopada 2018)
4,4
dobra Wszystkie rozmiary opon Winterhawk 2 EVO
Do naszych warunków pogodowych gdzie jest sporo deszczu skusiło mnie to że w tej cenie mają rozsądną klasę na etykiecie. Z wodą faktycznie sobie radzą, szybko ją odprowadzają, mają konstrukcję bieżnika bardziej przypominającą oponę właśnie typowo deszczową, dużo rowków wzdłuż i szerokie boczne. Na zimę lamelki się przydają, ale na śniegu na razie nie jeździłem za bardzo więc pod katem suchej/mokrej nawierzchni to przyzwoity produkt za takie pieniądze imho.
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Prowadzenie na śniegu
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony FIRESTONE winterhawk-3
vafel (13 listopada 2018)
4,7
bardzo dobra Wszystkie rozmiary opon Winterhawk 3
Założyłem je teraz drugi sezon z rzędu. Po poprzednim zużycia prawie nie widać, pewnie ciut się spłyciły ale mechanicznie bieżnik i boki opony wyglądają jak nowe. I to w dodatku pomimo tego że z tymi zimami ostatnio to tak średnio u nas, a i bywa naprawdę ciepło jak na zimówki. Dla mnie było ważne, że opony zapewniają dobry komfort jazdy ale nie kosztem bezpieczeństwa. Samochód pewnie się prowadzi i nie ma tak że co przyhamuję na mokrym to abs gra. Polecam!
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Prowadzenie na śniegu
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia

Najnowsze opinie o akcesoriach i częściach samochodowych FIRESTONE

Ocena: (5) bardzo dobra!
Jakość (4) 4
Trwałość (4) 4
Cena (4) 4
Satysfakcja (4) 4

Za taką kasę? Warto.

Ocena: (5) bardzo dobra!
Jakość (4) 4
Trwałość (5) 5
Cena (4) 4
Satysfakcja (5) 5

Opony użytkuję już trzeci sezon w Astrze G . Są świetne na suchej nawierzchni ( zresztą to zwycięzca testu niemieckiego ADAC w tej kategorii). Na mokrej nawierzchni nie stwierdziłem "płynięcia" przy szybkości do 100 km/h, pomimo że w wymienionym teście opony wypadły w tej kategorii trochę gorzej. Powyżej 110 km/h są trochę hałaśliwe, ale do wytrzymania. Na uwagę zasługuje stosunkowo niewielkie zu ...życie bieżnika. W Motointegratorze zakupiłem już opony zimowe Kleber do Punto II córki na ten i przyszły sezon. Obawiałem się zakupu przez internet, ale mi "przeszło" . Z czystym sumieniem mogę polecić Firmę. Piotr zobacz całość

Ocena: (2) wystarczająca!
Jakość (4) 4
Trwałość (4) 4
Cena (3) 3
Satysfakcja (2) 2

ogólnie słabe opony - porównywalne do dębicy frigo - żądna rewelacja

Zobacz wszystkie opinie o produktach FIRESTONE

Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki FIRESTONE

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.