GOETZE

Uszczelki i uszczelniacze Goetze

Goetze – silnik w dobrych rękach 

Firma Goetze może poszczycić się jedną z najdłuższych tradycji w branży motoryzacyjnej. Friedrich Wilhelm Goetze swój warsztat produkcyjny założył już w 1887 roku. Miało to miejsce w położonym w Nadrenii Północnej-Westfalii Burscheid, mieście oddalonym o kilkadziesiąt km od przeżywającego wówczas rozkwit Zagłębia Ruhry. Już w 1891 roku zakład został rozbudowany i przekształcony w manufakturę, która wytwarzała głównie części maszynowe oraz elementy silników wczesnych automobili.  

Rozwój motoryzacji skłonił Goetzego do większego nacisku na produkcję elementów do samochodów. W 1912 roku rozpoczął on produkcję pierścieni tłokowych. Mimo śmierci założyciela, w 1924 roku, firma ciągle się rozwijała i zaopatrywała coraz szerszy segment niemieckiego rynku motoryzacyjnego w elementy układu tłokowego. Wtedy też opracowano pierwszą zintegrowaną uszczelkę głowicy. Podobna pojedyncza uszczelka, która łączy głowicę z blokiem silnika, stosowana jest do dziś. 

Od 2018 roku marka należy do amerykańskiego koncernu Tenneco, wcześniej była częścią Federal-Mogul (1998–2018) i T&N (1993–1998). Bez względu na to, do jakiej korporacji należy czy należała, niezmiennie elementy pierwszego montażu i części zamienne Goetze, zapewniają szczelność i gładką pracę silników spalinowych na całym świecie.  

Głównym asortymentem Goetze są pierścienie tłokowe, tuleje cylindrowe i wszelkiego rodzaju uszczelki stosowane w silnikach. 

Co wyróżnia produkty Goetze? 

Ponad 130 lat tradycji wytwarzania elementów silników spalinowych zobowiązuje. Goetze to firma o doskonałej renomie wśród mechaników. Nie budzi to zdziwienia. Uszczelnienia, tuleje cylindrowe i pierścienie tłokowe marki Goetze są jednymi z najczęściej stosowanych podczas pierwszego montażu w fabrykach motoryzacyjnych w Europie i w Azji. 

Aby trafiać do nowych samochodów, muszą one spełniać bardzo wyśrubowane normy i nadążać za rozwojem technologicznym. Tę samą jakość możesz otrzymać, wybierając części zamienne Goetze do swojego silnika. Dzięki nim jednostka napędowa Twojego auta znowu będzie pracować, jakby właśnie opuściła bramy fabryki. 

Pierścienie cylindrów są projektowane w taki sposób, aby wytrzymały cały okres pomiędzy remontami głównymi silnika. Wpływ na to mają nowoczesne stopy metali pokrywane warstwą chromu i stopów chromowych z użyciem najnowszych technologii, takich jak galwanizacja plazmowa. 

Pierścienie tłokowe, tuleje cylindrów i inne produkty od Goetze do każdego silnika 

Oferta pierścieni i uszczelek firmy Goetze jest niezwykle szeroka. Znajdziesz w niej części do niemal każdego silnika, także do samochodów starszych i zabytkowych. Dzięki nim będziesz mógł przeprowadzić remont jednostki napędowej lub tylko wymienić pierścienie, poprawiając szczelność olejową układu korbowo-tłokowego, wpływając pozytywnie na pracę całego silnika. Po części Goetze chętnie sięgają więc właściciele old- i youngtimerów. Jeśli też masz klasyczne auto, świetnie trafiłeś. 

W jednostkach napędowych z wymiennymi (pływającymi lub suchymi) tulejami cylindrów, najlepszym sposobem na przywrócenie sprawności jest wymiana całej tulei. W ofercie Goetze znajdziesz ich kilkaset.w. Mogą być one honowane (szlifowane za pomocą głowic, w taki sposób, aby rysy tworzyły kanaliki olejowe) na sucho – wówczas wymagają dodatkowego wykończenia przez zakład obróbki skrawaniem silników lub na mokro i gotowe do bezpośredniego montażu w bloku silnika.  

Jeśli wybierzesz tuleje cylindrów od Goetze, przywrócisz jednostce napędowej nominalne, pierwotne wymiary i trwałość równą lub niekiedy nawet większą od fabrycznej. Możesz to osiągnąć dzięki bardzo wysokiej precyzji wykonania tych części i wykończeniu powierzchni, sterowanemu i kontrolowanemu przez najwyższej klasy układy numeryczne (cyfrowe).  

Remont lub naprawę możesz uzupełnić o: uszczelki kolektorów wydechowych Goetze, uszczelnienia zaworowe, uszczelki pokrywy zaworów czy głowicy. Wszystkie wykonywane są w pełnej zgodności z fabrycznymi zaleceniami producenta, zapewniając Ci szczelność układów, do których zostaną zastosowane.  

Wybierając części zamienne Goetze przy naprawie silnika, otrzymujesz jakość równą klasie premium, bez względu na to, jaką jednostkę napędową remontujesz. 

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1887
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki GOETZE

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.