GOODYEAR

Goodyear - opony letnie i zimowe

Historia firmy Goodyear, nazwanej na cześć wynalazcy procesu wulkanizacji Charlesa Goodyeara, zaczęła się w 1898 roku, gdy Frank Seiberling kupił fabrykę wyrobów gumowych mieszczącą się w Akron w stanie Ohio. Przedsiębiorstwo przyniosło wysoki zysk już po pierwszym miesiącu sprzedaży opon – wówczas przeznaczonych dla powozów i rowerów. Wraz z rozwojem motoryzacji rosły tak przychody firmy, jak i jej asortyment: w 1901 roku wyprodukowano opony wyścigowe dla automobili Henry'ego Forda, a dwa lata później jeden z szefów firmy, Paul Weeks Litchfield, opatentował pierwszy na świecie projekt samochodowej opony bezdętkowej. Produkty tej marki zawsze były wysoko cenione w sportach motorowych – gdy w 1922 roku tymczasowo wstrzymano produkcję ogumienia dla samochodów wyścigowych, klienci zaczęli domagać się jej wznowienia. Dzięki współpracy z firmą Zeppelin, wytwórcą sterowców, Goodyear oprócz ziemi jest obecny również na niebie. Prawie od samego początku działalności Goodyear jest największym na świecie producentem opon; obecnie roczny przychód firmy przekracza 18 miliardów dolarów, a jej produkty – wytwarzane w ponad 20 fabrykach w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Afryce i Azji – sprzedawane są praktycznie we wszystkich krajach. Najnowsza generacja opon zimowych Goodyear UltraGrip Performance 2 charakteryzuje się lepszą sterownością oraz przyczepnością na śliskich nawierzchniach. Niezależne badania wykazały, że ten model opony pozwala na uzyskanie drogi hamowania na lodzie krótszej o 13% niż w przypadku testowanych równolegle produktów innych firm. Warto zwrócić także uwagę na letnie opony Goodyear – modele z serii DuraGrip i Eagle.

Kraj pochodzenia / siedziby: USA
Rok założenia firmy: 1898
Strona www (polska): http://www.goodyear.eu/pl_pl/homepage.jsp
Strona www (świat): http://www.goodyear.com/

Najnowsze opinie o produktach GOODYEAR

Opony GOODYEAR ultra-grip-9
seju (16 listopada 2018)
4,9
bardzo dobra Wszystkie rozmiary opon Ultra Grip 9
Do auta które ma spory moment obrotowy opona bardzo prawidłowo się zachowuje. Dobrze przenosi ten moment, nie zalicza co chwila uślizgów nawet na mokrym jeśli oczywiście z premedytacją nie wdusi się mocno gazu niepotrzebnie. Zaskoczyło mnie jednak że na suchym są takie stabilne a poza tym moim zdaniem pracują ciszej niż moje letnie które chyba nie były tak dobrym wyborem jak te zimowki.
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Prowadzenie na śniegu
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony GOODYEAR ultra-grip-9
Hanuk (14 listopada 2018)
4,7
bardzo dobra Wszystkie rozmiary opon Ultra Grip 9
Na UltraGripach już od 7-gen opon jeżdżę i nie myślałem nawet o zmianie na inne. Opona cicha, doskonale auto się prowadzi w każdych warunkach, wytrzymałe, nie piszczą jak jest sucho jak nie przegina się w prędkością w zakrętach. Opory toczenia są niskie, oponka dzięki temu jest cisza a i nie zauważyłem nigdy żeby przez zmianę opon z dnia na dzień mi spalanie jakkolwiek podskakiwało. Warte swojej ceny moim zdaniem.
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Prowadzenie na śniegu
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony GOODYEAR ultra-grip-9
wyga (11 listopada 2018)
4,8
bardzo dobra Wszystkie rozmiary opon Ultra Grip 9
Jeżdżę kolejny sezon teraz na nich, niedawno je przełożyłem. Trzeba przyznać że opona klasa sama w sobie. Aż czekam do zimy żeby je założyć bo są dużo lepsze niż moje letnie opony które też niby są niezłej marki, ale UG9 przebijają je w każdych warunkach a już tym bardziej na deszczu. Zresztą etykieta sama za siebie mówi, przy klasie B to już bardzo dobry wynik. A poruszając się głównie po mieście gdzie śnieg zalega sporadycznie, za to dziury/koleiny z wodą to norma, to jednak trakcji na mokrym jest istotniejsza. Polecam serdecznie!
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Prowadzenie na śniegu
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki GOODYEAR

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.