GOODYEAR

Goodyear - opony letnie i zimowe

Historia firmy Goodyear, nazwanej na cześć wynalazcy procesu wulkanizacji Charlesa Goodyeara, zaczęła się w 1898 roku, gdy Frank Seiberling kupił fabrykę wyrobów gumowych mieszczącą się w Akron w stanie Ohio. Przedsiębiorstwo przyniosło wysoki zysk już po pierwszym miesiącu sprzedaży opon – wówczas przeznaczonych dla powozów i rowerów. Wraz z rozwojem motoryzacji rosły tak przychody firmy, jak i jej asortyment: w 1901 roku wyprodukowano opony wyścigowe dla automobili Henry'ego Forda, a dwa lata później jeden z szefów firmy, Paul Weeks Litchfield, opatentował pierwszy na świecie projekt samochodowej opony bezdętkowej. Produkty tej marki zawsze były wysoko cenione w sportach motorowych – gdy w 1922 roku tymczasowo wstrzymano produkcję ogumienia dla samochodów wyścigowych, klienci zaczęli domagać się jej wznowienia. Dzięki współpracy z firmą Zeppelin, wytwórcą sterowców, Goodyear oprócz ziemi jest obecny również na niebie. Prawie od samego początku działalności Goodyear jest największym na świecie producentem opon; obecnie roczny przychód firmy przekracza 18 miliardów dolarów, a jej produkty – wytwarzane w ponad 20 fabrykach w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Afryce i Azji – sprzedawane są praktycznie we wszystkich krajach. Najnowsza generacja opon zimowych Goodyear UltraGrip Performance 2 charakteryzuje się lepszą sterownością oraz przyczepnością na śliskich nawierzchniach. Niezależne badania wykazały, że ten model opony pozwala na uzyskanie drogi hamowania na lodzie krótszej o 13% niż w przypadku testowanych równolegle produktów innych firm. Warto zwrócić także uwagę na letnie opony Goodyear – modele z serii DuraGrip i Eagle.

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1898
Strona www (polska): http://www.goodyear.eu/pl_pl/homepage.jsp
Strona www (świat): http://www.goodyear.com/

Najnowsze opinie o produktach GOODYEAR

Opony GOODYEAR efficientgrip-performance
Hiku80 (11 kwietnia 2019)
4,8
bardzo dobra Wszystkie rozmiary opon Efficientgrip Performance
Wysyłka od ręki przez sklep praktycznie. Kupione niedawno bo pod koniec lutego ale marzec był ciepły i przelatałem już na nich trochę km, miałem dwie takie już z poprzedniego sezonu i teraz dorzuciłem drugie dwie na przód. Dosyć miękkie są, więc te niższe temperatury nie robiły takiej różnicy, nie robiły się twarde jak skała. Za to jak jest kilkanaście na plusie to już super, wygodnie, pewnie, dobrze na mokrym i są cichsze niż się spodziewałem. Jeśli tylko wytrzymałościowo nic nie nawali to naprawdę mega dobry zakup, ale poprzednie dwie sztuki z ostatniego lata są super i nic im nie dolega.
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony GOODYEAR efficientgrip-performance
Govel (10 kwietnia 2019)
4,8
bardzo dobra Wszystkie rozmiary opon Efficientgrip Performance
Trzeci komplecik Goodyear jaki mam. Chyba najlepsze, odczuwalnie lepiej trzymają auto na drodze w gorszych warunkach i na mniej równych drogach niż poprzednie modele. Przy okazji są odrobinę cichsze. Zużycie paliwa bez zmian na plus czy minus. Moim zdaniem dobra inwestycja.
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony GOODYEAR efficientgrip-performance
Marcel (9 kwietnia 2019)
4,8
bardzo dobra Wszystkie rozmiary opon Efficientgrip Performance
Mam od dłuższego czasu i zrobione ponad 20 tysięcy kilometrów. Oponka klasa – wolno się ściera, jest dosyć wygodna, lekko bardziej miękka ale na plus bo na mokrym klei super. Nie hałasuje, dopiero na autostradzie zaczyna być ją faktycznie słychać. Poza tym dobrze tłumi drobne nierówności. Praktycznie wzorowo.
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia

Produkty GOODYEAR w ofercie Sklep Inter Cars

Opony GOODYEAR w ofercie Sklep Inter Cars

Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki GOODYEAR

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.