HELLA

Hella - Chłodnice klimatyzacji i czujniki temperatury, ciśnienia oleju

Sally Windmüller w 1899 roku założył firmę Westfälische Metall-Industrie Aktien-Gesellschaft, produkującą oświetlenie dla powozów i rowerów. W roku 1908 nazwa Hella pojawiła się jako marka produktów firmy. Wyrobami Hella zainteresowali się również producenci samochodów – w 1936 roku przedsiębiorstwo wyprodukowało lampy dla pierwszego prototypu samochodu marki Volkswagen. Wkrótce do asortymentu przedsiębiorstwa dołączyły kolejne innowacje z zakresu oświetlenia i wyposażenia elektronicznego. Firma, która w 1986 roku przyjęła nazwę Hella KG Hueck & Co., jest jednym z pionierów technologii HID – produkcja seryjna reflektorów ksenonowych pierwszej generacji rozpoczęła się w 1991 roku, a biksenonowych w 1999 roku. Od lat 90. firma Hella podejmowała współpracę z innymi dostawcami części samochodowych, dzięki czemu mogła poszerzyć swoją ofertę towarową. W 2005 roku firmy Hella i Behr, utworzyły spółkę joint venture Behr Hella Service, czołowego dostawcę części zamiennych w zakresie klimatyzacji i układów chłodzenia silnika.

Obecnie wyroby firmy używane są do pierwszego montażu w wielu modelach samochodów produkcji europejskiej. Hella oferuje szeroki wybór wysokojakościowych systemów oświetlenia, a także systemów termicznych i elektrycznych produkowanych przez spółki joint venture. Produkty Hella słyną z wysokiej jakości, trwałości i precyzji wykonania. Od 1993 roku firma istnieje na polskim rynku jako Hella Polska Sp. z o.o.

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1899
Strona www (polska): http://www.hella.pl
Strona www (świat): http://www.hella.com

Najnowsze opinie o akcesoriach i częściach samochodowych HELLA

Ocena: (5) bardzo dobra!
Jakość (5) 5
Trwałość (5) 5
Cena (4) 4
Satysfakcja (5) 5

Doskonałe halogeny na bagażnik dachowy- Polecam PG

Zobacz wszystkie opinie o produktach HELLA

Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki HELLA

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.