KLEBER

Kleber - opony letnie i zimowe

aW 2011 roku setną rocznicę rozpoczęcia produkcji świętowała firma Kleber – francuski producent opon, którego historia zaczęła się od otwarcia w Colombes europejskiej fabryki korporacji BFGoodrich. Długi staż w branży, znajomość potrzeb rynku samochodowego, bardzo rozbudowane zaplecze badawcze oraz duża staranność wykonania powodują, że klienci w wielu krajach świata wysoko cenią opony zimowe i letnie tej marki; wybierają je również niektórzy francuscy producenci samochodów. Obecna nazwa marki pochodzi od paryskiej Avenue Kléber, gdzie po II Wojnie Światowej otwarto siedzibę europejskiej centrali firmy. Największą z innowacji, które zawdzięczamy tej firmie, jest niewątpliwie znana wszystkim opona bezdętkowa – po kilku latach testów w 1951 roku rozpoczęła się masowa produkcja opon, które nie wymagały osobnej komory powietrznej, były mniej kłopotliwe i zapewniały większy komfort jazdy niż stosowane poprzednio ogumienie. 30 lat później opony marki Kleber zawiozły po zwycięstwo w San Remo pierwszą kobietę, której udało się odnieść sukces w rajdzie Mistrzostw Świata – Michèle Mouton. W latach 70. maskotką firmy został bokser, ponieważ oponom Klebera można przypisać cechy typowe dla tej rasy: wytrzymałość, posłuszeństwo, zręczność i łatwość prowadzenia. W ofercie Klebera znajdują się wysokiej jakości letnie i całoroczne opony dla samochodów dostawczych oraz osobowych. Obecnie marka Kleber jest własnością grupy Michelin. Wymagający kierowcy samochodów osobowych cenią letnie opony Dynaxer marki Kleber. Zaprojektowane dla możliwie najlepszej przyczepności podczas deszczu, opony Dynaxer doskonale spisują się także na suchej nawierzchni. Ciekawą ofertą są też zimowe opony Krislap.

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1911
Strona www (polska): http://www.kleber.pl
Strona www (świat): http://www.kleber.fr
Katalog producenta: http://www.kleber.pl/KleberPL/front/affich.jsp?&lang=PL&codeRubrique=8032005183648

Najnowsze opinie o produktach KLEBER

Opony KLEBER krisalp-hp3
Haaanq (26 listopada 2020)
5,0
bardzo dobra

Niezweryfikowana opinia

Wszystkie rozmiary opon KRISALP HP3
Zakup mega szybko i sprawnie zrealizowany. Dostawa następnego dnia od razu, oponki wpadły na auto, pojechały w daleką trasę. Dobrze się zachowywały, na razie nie mam się za bardzo do czego przyczepić. Całość spisuje się jednak znakomicie moim zdaniem. Cena/możliwości – rewelacja.
 • Jakość
 • Trwałość
 • Cena
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony KLEBER krisalp-hp3
szogun (22 listopada 2020)
5,0
bardzo dobra

Niezweryfikowana opinia

Wszystkie rozmiary opon KRISALP HP3
Dla mnie był trafiony wybór. Przyczepne, bezpieczne i na razie wydają się solidne. Przyczepność nawet na suchym czy mokrym fajna, także nie tylko tyle że dobrze na śniegu się sprawdzają. Dały sobie radę na wyjeździe w góry bezproblemowo.
 • Jakość
 • Trwałość
 • Cena
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony KLEBER krisalp-hp3
peter (10 listopada 2020)
4,6
bardzo dobra

Niezweryfikowana opinia

Wszystkie rozmiary opon KRISALP HP3
Dobry wybór i dostawa ze sklepu ekspresowa. Strasznie zadowolony jestem z nich, dosyć ciche są, mniej się po nich spodziewałem a tu miłe zaskoczenie. Spokojnie mogę ten model Klebera zarekomendować :)))
 • Jakość
 • Trwałość
 • Cena
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki KLEBER

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.