KLEBER

Kleber - opony letnie i zimowe

aW 2011 roku setną rocznicę rozpoczęcia produkcji świętowała firma Kleber – francuski producent opon, którego historia zaczęła się od otwarcia w Colombes europejskiej fabryki korporacji BFGoodrich. Długi staż w branży, znajomość potrzeb rynku samochodowego, bardzo rozbudowane zaplecze badawcze oraz duża staranność wykonania powodują, że klienci w wielu krajach świata wysoko cenią opony zimowe i letnie tej marki; wybierają je również niektórzy francuscy producenci samochodów. Obecna nazwa marki pochodzi od paryskiej Avenue Kléber, gdzie po II Wojnie Światowej otwarto siedzibę europejskiej centrali firmy. Największą z innowacji, które zawdzięczamy tej firmie, jest niewątpliwie znana wszystkim opona bezdętkowa – po kilku latach testów w 1951 roku rozpoczęła się masowa produkcja opon, które nie wymagały osobnej komory powietrznej, były mniej kłopotliwe i zapewniały większy komfort jazdy niż stosowane poprzednio ogumienie. 30 lat później opony marki Kleber zawiozły po zwycięstwo w San Remo pierwszą kobietę, której udało się odnieść sukces w rajdzie Mistrzostw Świata – Michèle Mouton. W latach 70. maskotką firmy został bokser, ponieważ oponom Klebera można przypisać cechy typowe dla tej rasy: wytrzymałość, posłuszeństwo, zręczność i łatwość prowadzenia. W ofercie Klebera znajdują się wysokiej jakości letnie i całoroczne opony dla samochodów dostawczych oraz osobowych. Obecnie marka Kleber jest własnością grupy Michelin. Wymagający kierowcy samochodów osobowych cenią letnie opony Dynaxer marki Kleber. Zaprojektowane dla możliwie najlepszej przyczepności podczas deszczu, opony Dynaxer doskonale spisują się także na suchej nawierzchni. Ciekawą ofertą są też zimowe opony Krislap.

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1911
Strona www (polska): http://www.kleber.pl
Strona www (świat): http://www.kleber.fr
Katalog producenta: http://www.kleber.pl/KleberPL/front/affich.jsp?&lang=PL&codeRubrique=8032005183648

Najnowsze opinie o produktach KLEBER

Opony KLEBER krisalp-hp3
josiek (14 listopada 2018)
4,6
bardzo dobra Wszystkie rozmiary opon KRISALP HP3
Kupowałem je jako jeszcze nowość i trochę się obawiałem nie mogą nic specjalnie poczytać no ale nie ma co narzekać. Ruszanie z miejsca, koleiny z wodą i tego typu historie przy spokojnej rozsądnej jeździe w zasadzie nie istnieją. Opony równiutko się ścierają i stosunkowo powoli. Auto nie jest bardzo ciężkie bo ok. 1100kg czyli taki standard (fabia) i nie jeżdżę agresywnie nim. Na dotychczasowym dystansie opona sprawdziła się i liczę na to, że jeszcze trochę tych kilometrów zrobi przy tym tempie zużywania się.
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Prowadzenie na śniegu
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony KLEBER krisalp-hp2
Cynamon (14 listopada 2018)
4,6
bardzo dobra Wszystkie rozmiary opon Krisalp HP2
Kawał dobrej oponki za śmieszne pieniądze. Różnica w zakupie całego kompletu na te raptem 2-3 m-ce faktycznej zimy jest duża, nawet parę razy. Na śniegu oponom nic nie można zarzucić. Nie są niestety ciche do tego trzeba się przyzwyczaić jak się śmiga trasami gdzieś z większą prędkością. Za to stabilność prowadzenia ok., szybko wodę odprowadzają, nie zdarzyło mi się żeby auto się w jakiś niekontrolowany sposób poślizgnęło!
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Prowadzenie na śniegu
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony KLEBER krisalp-hp3
Wojtek (13 listopada 2018)
4,8
bardzo dobra Wszystkie rozmiary opon KRISALP HP3
Pierwsze tysiące km na oponkach za mną, teraz założyłem je już na nowy sezon i robią kolejne. W pugu 307 świetnie się sprawdzają. Auto jest mięciutkie ale stabilne, nie buja nim na boki, mimo że ten samochód sam w sobie ma do tego tendencję bo jest dosyć miękki. Guma nadal jak nowa, także nie ścierają się w oczach :)
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Prowadzenie na śniegu
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki KLEBER

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.