KROSNO

Krosno - sprzężyny gazowe pokrywy bagażnika i silnika

FA Krosno – polska firma, światowa jakość 

Zakład produkcyjny w Krośnie powstał w latach 70. XX wieku. Od początku zajmował się dostarczaniem elementów do produkcji samochodów, ciągników rolniczych, maszyn budowlanych i przemysłowych. Proces wytwarzania obejmował wówczas sprężyny zawieszeń, amortyzatory i sprężyny gazowe.  

Od 2006 roku fabryką zarządza firma FA Krosno S.A. Produkty marki Krosno, to przede wszystkim sprężyny gazowe do pojazdów i maszyn przemysłowych. Specjalizacja firmy w tej dziedzinie była podyktowana warunkami rynku. Silna konkurencja krajowa i zagraniczna spowodowały, że bez dużych inwestycji niemożliwe było kontynuowanie produkcji elementów zawieszeń. Dzięki skierowaniu całych sił wytwórczych na sprężyny gazowe FA Krosno mogło dalej funkcjonować i się rozwijać. Obecnie produkty Krosno dostępne są także za granicą. 

Krośnieńska fabryka szczyci się bardzo wysokimi standardami kontroli jakości. Parametry sprężyn są dobierane do każdego, konkretnego zastosowania. Dodatkowo klient może dokupić innego rodzaju końcówki do sprężyn, co zwiększa ich uniwersalność. Dawniej Krosno dostarczało sprężyny gazowe do pierwszego montażu dla FSO czy ukraińskiego ZAZ. Stosowano je także w ciągnikach Ursus czy MTZ. Obecnie firma współpracuje z polskimi fabrykami Fiata, markami Solaris i Scania czy amerykańskim producentem sprzętu rolniczego AGCO. 

Produkty od Krosno – dla wielu pojazdów 

W ofercie marki Krosno znajdziesz sprężyny gazowe do pokryw silnika i klap bagażnika, pasujące do większości popularnych samochodów osobowych. Oprócz tego asortyment zawiera wiele sprężyn o przeznaczeniu uniwersalnym i elementów przeznaczonych do pojazdów i maszyn rolniczych.  

Produkty marki Krosno to nie tylko sprężyny gazowe do współczesnych samochodów, ale także do aut firm działających w Europie Środkowej, które już nie istnieją. Ofertę Krosno docenią właściciele: Polonezów, pojazdów marki Daewoo czy europejskiej odnogi Chevroleta. Zadowoleni będą także użytkownicy starszych modeli samochodów japońskich i koreańskich, w których zaopatrzenie w części do nadwozi zwykle jest mocno ograniczone. Są to wyróżniające Krosno produkty, które w przypadku światowej konkurencji nie są tak często wytwarzane. 

Z pewnością produkty od Krosno będą też idealne dla rolników i osób korzystających ze sprzętu rolniczego. Bogata oferta sprężyn gazowych pozwoli utrzymać w sprawności kabiny w nowoczesnych ciągnikach. Zadba także o maszyny starszej generacji takich zasłużonych marek jak: Ursus, Zetor czy MTZ. Są one ciągle szeroko użytkowane w naszym kraju, dlatego warto pamiętać, że sprężyny drzwi czy uchylnego dachu są elementami ułatwiającym wietrzenie kabiny. To wpływa natomiast na komfort operatora. Jeśli posiadasz taką maszynę, sprawdź produkty marki Krosno.  

Kłopoty z opadającą klapą? Nie z Krosno 

Pod wpływem warunków atmosferycznych i zużycia materiałów uszczelniających wiele sprężyn gazowych traci pierwotną nośność. Skutkuje to opadaniem klap i pokryw pod wpływem ich własnego ciężaru. Jest to przypadłość bardzo uciążliwa, trudno jest wówczas włożyć rzeczy do bagażnika. Natomiast w przypadku uszkodzonych „teleskopów” montowanych w masce, praca pod nią może być znacznie utrudniona. 

Wielu kierowców zraża się niską jakością tanich sprężyn gazowych i zamiast wymiany części stosuje podpórki i podstawki. Nie musisz jednak wykorzystywać takich rozwiązań. Wystarczy, że wybierzesz produkty Krosno. Sprężyny gazowe polskiej marki są trwałe i dobrze dostosowane do panujących w Polsce zmian temperatur. Dzięki temu będą poprawnie funkcjonować zarówno w czasie upałów, jak i silnych mrozów.  

Zlokalizowana w Polsce fabryka, gwarantuje nie tylko szybką dostawę części, ale również niskie ceny. Produkty Krosno kosztują niewiele, nawet w przypadku silnych i skomplikowanych sprężyn do samochodów kombi klasy średniej i premium czy vanów oraz minivanów. Jeśli wiesz już, jak bogata jest oferta tej firmy, możesz rozpocząć poszukiwania odpowiednich części do Twojego pojazdu. 

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 2006
Strona www (polska): http://www.fakrosno.pl/
Strona www (świat): http://www.fakrosno.pl/

Najnowsze opinie o akcesoriach i częściach samochodowych KROSNO

Ocena: (4) dobra!

Niezweryfikowana opinia

Jakość (4) 4
Trwałość (None) None
Cena (5) 5
Satysfakcja (4) 4

W porównaniu do części oryginalnej (kilkaset złotych w ASO) to ta oferta wydaje się być śmiesznie tania. Niestety po zakupie okazało się, że mocowanie z jednej strony jest inne i musiałem przełożyć plastikową tulejkę ze starego siłownika. Całość jednak działa i klapa otwiera się znakomicie. Nie wiem jak będzie z trwałością, ale za tę cenę jeśli wytrzyma rok lub dwa to będzie super.

Zobacz wszystkie opinie o produktach KROSNO