Lesjofors
LESJOFORS

Lesjofors - sprężyny

Lesjöfors – harmonijny związek tradycji z nowoczesnością

Lesjöfors to jedna z najdłużej działających firm zajmujących się produkcją wyrobów metalowych w Europie. Plasuje się tuż obok fińskiego Fiskarsa, znanego z produkcji narzędzi czy włoskiego producenta broni Beretta. Pierwsza manufaktura, z której wyrosła później marka Lesjöfors, powstała już w 1675 roku w Szwecji.

W dobie rewolucji przemysłowej, w połowie XIX wieku, zakład wyspecjalizował się w produkcji sprężyn stalowych, czym zajmuje się do dziś. Obecnie Lesjöfors działa na skalę światową, prowadząc produkcję lub centra dystrybucji w dziewięciu krajach Europy, trzech państwach azjatyckich, a także w USA i Meksyku.

Produkty od Lesjöfors to sprężyny do zastosowań w przemyśle, budownictwie, motoryzacji i wielu innych gałęziach produkcji. Części samochodowe tej firmy to przede wszystkim sprężyny śrubowe zawieszeń oraz elementy (pióra i strzemiona) resorów do samochodów ciężarowych. Portfolio marki uzupełniają sprężyny gazowe do pokryw bagażnika i silnika, a także przeznaczenia uniwersalnego do pokryw w przyczepach czy zabudowach specjalnych.

Wielkie doświadczenie, ciągły rozwój technologiczny i szeroka, ale wyspecjalizowana produkcja, są powodem, dla którego Lesjöfors jest jednym ze światowych potentatów produkcji sprężyn. Dotyczy to także sprężyn używanych w pojazdach.

Produkty marki Lesjöfors – jakość w dobrej cenie

Produkty Lesjöfors przechodzą bardzo szczegółową kontrolę jakości. Zgodnie z polityką firmy i skandynawską filozofią, mają one zapewnić jak najmniejszą ilość odpadów wynikających z wadliwych części. Większość błędów powinno być zauważone jeszcze w zakładzie, zanim część wyruszy w drogę do dystrybutorów i sprzedawców. Jakość produktów Lesjöfors potwierdzają certyfikaty, między innymi ISO 9001 oraz TÜV.

Dla klientów tak ścisłe przestrzeganie procedur kontrolnych oznacza, że dostają produkt, którego mogą być pewni. Sprężyny Lesjöfors znane są z wysokiej wytrzymałości i żywotności. Marka gwarantuje 3 lata gwarancji na sprężyny proste i 2 lata na sprężyny stożkowe.

Innym elementem filozofii marki jest optymalizacja kosztów produkcji i wkład w rozwój społeczny w miejscach, gdzie powstają zakłady Lesjöfors. Produkty dzięki temu mają stosunkowo niskie ceny, konkurencyjne z produktami niższej jakości, produkowanych przez mniej uznane firmy. Drugi z wymienionych elementów sprawia, że wybierając produkty Lesjöfors, postępujemy odpowiedzialnie, wspierając wartości związane z solidarnością i wartościami społecznymi.

Produkty marki Lesjöfors do Twojego samochodu

Produkty od Lesjöfors to bardzo szeroki katalog sprężyn do zawieszeń. Znajdziesz w nim części pasujące do większości europejskich, japońskich i koreańskich samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Dzięki rozszerzeniu działalności na kontynent amerykański w ofercie znalazły się także liczne części do samochodów z USA. Szwedzka solidność i umiarkowany koszt sprawiają, że Lesjöfors jest jedną z najpopularniejszych marek sprężyn na rynku części zamiennych.

Produkty marki Lesjöfors, to nie tylko odpowiedniki seryjnych sprężyn, ale także sprężyny obniżające czy sprężyny o twardszej, sportowej charakterystyce. Docenią je z pewnością fani tuningu i osoby budujące samochody wyścigowe czy rajdowe.

Wszystkie sprężyny zawieszeń marki Lesjöfors zabezpieczane są antykorozyjnie powłoką cynkowo-fosforową i elastyczną farbą epoksydową. Zabezpieczenia są odporne na warunki drogowe i obciążenia, a to pozytywnie wpływa na ich żywotność.

Produkty od Lesjöfors oferują szeroki wybór części. Do większości samochodów dostępne są sprężyny proste (o stałej średnicy) i stożkowe. Także w przypadku, gdy w danym modelu seryjnie występował tylko jeden z tych rodzajów. Dzięki temu możesz zmienić w dużym stopniu sposób pracy zawieszenia, na lepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

Ze sprężyn gazowych Lesjöfors, oprócz osób szukających części zamiennych, korzystają firmy tworzące zabudowy do foodtrucków, przebudowujący samochody terenowe czy zakłady budujące pojazdy kempingowe. Dołącz do nich i ciesz się najwyższą jakością!

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1675
Strona www (świat): http://www.lesjoforsab.com/
Katalog producenta: http://catalog.lesjoforsab.com/

Najnowsze opinie o akcesoriach i częściach samochodowych LESJOFORS

Ocena: (None) brak!

Niezweryfikowana opinia

Jakość (4) 4
Trwałość (4) 4
Cena (4) 4
Satysfakcja (4) 4

polecam do 307 zdecydowanie lepsza niż ta na montaż fabryczny , o wiele lepiej i ciszej wybiera dziury jedyna wada ( dla niektórych ) auto idzie mocno w górę

Ocena: (5) bardzo dobra!

Niezweryfikowana opinia

Jakość (5) 5
Trwałość (4) 4
Cena (5) 5
Satysfakcja (5) 5

Bardzo dobry zamiennik. Bezproblemowy w samodzielnym montażu. Znacznie tańszy od cen oryginalnego Stabilusa w ASO! Szczera rekomendacja dla tego produktu.

Zobacz wszystkie opinie o produktach LESJOFORS