LINEX

Linex - Linki sprzęgieł, hamulców, prędkościomierzy i inne

Linex – polski lider rynku linek i cięgien motoryzacyjnych 

Firma Linex została założona w 1963 roku jako manufaktura rzemieślnicza Stanisława Kasprzyckiego. Gdy jego syn Wojciech przejął kierownictwo nad firmą na początku lat 80., postanowił wykorzystać doświadczenie ojca i przekształcić mały zakład w pełnoprawną fabrykę. Pierwsze kompletne linki i cięgna pojawiły się na rynku w 1983 roku. Produkty marki Linex funkcjonują pod tą nazwą od 1993 roku do dziś.  

Bardzo szybko Linex stał się nie tylko producentem części zamiennych, ale także dostawcą elementów pierwszego montażu. Już w 1996 roku produkty Linex trafiły do polskich samochodów sygnowanych przez Jelcza, Stara, FSC Lublin i FSO Warszawa. Natomiast od 1999 roku, na podstawie współpracy firmy z koncernem Faurecia, pojawiły się one pojazdach koncernu Volkswagen i Peugeot.  

Tak szybki rozwój i uznanie u światowych producentów pojazdów zaowocowały pozycją lidera rynku w Polsce i jednego z przodujących wytwórców linek i cięgien do samochodów w Europie. Obecnie produkty od Linex montują w swoich autach tak renomowane marki, jak Mercedes-Benz, BMW, Audi, Jaguar, Aston Martin, Lamborghini czy Maserati. Trafiają one także do marek popularnych, koncernu VAG (VW, Seat, Skoda, Audi), Stellantis (Fiat, Lancia, Alfa Romeo, Peugeot) czy Volvo.  

Sukces marki Linex na rynku części pierwszego montażu sprawia, że także części zamienne wykonywane są z najwyższą dbałością. Potwierdzają to certyfikaty ISO 9001 i 14001 oraz certyfikat jakości Dekra. 

Produkty marki Linex – kompleksowa oferta do Twojego samochodu 

Gama części, jaką obejmują produkty od Linex, jest niezwykle szeroka. Przedsiębiorstwo wytwarza wszelkiego rodzaju linki spotykane w samochodach.  

W ofercie marki znajdują się linki do sterowania podzespołami mechanicznymi, takie jak linki sprzęgła, linki sterowania skrzyni biegów, linki przepustnicy (gazu), linki hamulca ręcznego czy napędu mechanicznych prędkościomierzy.  

Oprócz tego oferta firmyobejmuje linki i cięgna do nadwozi i wyposażenia samochodu. Są to cięgna systemów dachowych, zamków drzwi, maski silnika, klapy bagażnika oraz sterowania pozycją foteli, a także linki podnośników okien, zasłon okiennych, nawiewów i ogrzewania.  

Tak wiele wyrobów powoduje, że z łatwością znajdziesz linki i cięgna do swojego samochodu w katalogu zawierającym produkty marki Linex.  

Linex – produkty najwyższej jakości 

Produkty Linex są wytwarzane w nowoczesnym zakładzie w Częstochowie. Producent dba o rozwój technologiczny i ciągłe unowocześnianie parku maszynowego oraz wdrażanie najnowszych trendów z dziedziny kontroli i utrzymania jakości. Najnowsze nabytki zakładu to numeryczne wtryskarki tworzyw sztucznych i automaty do wytworów ze stopu ZnAl.  

Rozwój i wysoka świadomość zarządu firmy owocuje tym, że produkty marki Linex nie odbiegają jakością od renomowanych zachodnich czy azjatyckich wytwórców. Najnowocześniejsze, precyzyjne urządzenia produkcyjne i dobór najlepszych materiałów zapewniają płynne działanie i wysoką trwałość wytwarzanych elementów. Cięgna marki Linex to polska firma na światowym poziomie.  

Dzięki temu, że całość produkcji prowadzona jest w Polsce, zaopatrzenie w części jest bardzo sprawne, a części szybko trafiają do dystrybutorów i klientów nawet w przypadku niestandardowych modeli. Oprócz tego umiejscowienie zakładu w Polsce powoduje, że w ofercie Linex znaleźć można linki do samochodów charakterystycznych dla rynku polskiego i Europy Wschodniej, takich jak auta marki Daewoo, Poloneza, Malucha (Fiata 126p) czy Fiata Cinquecento i Seicento. Dzięki temu także kierowcy tych pojazdów są w stanie zaopatrzyć się w linki do swoich samochodów często już niedostępne u producentów kierujących ofertę do klientów z Europy Zachodniej.  

Połączenie wysokiej jakości i bogatego asortymentu sprawia, że oferta Linex jestjedną z najbardziej atrakcyjnych wśród wszystkich ofert producentów części zamiennych tego typu. 

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1963
Strona www (polska): http://www.linex.com.pl/