LPR

Hamulce, klocki i tarcze hamulcowe LPR

LPR – hamulce, klocki i tarcze hamulcowe 

Włosi już od początków rozwoju motoryzacji wykazują się niezwykłym talentem do wzbogacania tej branży. Nie inaczej jest w przypadku marki LPR, która od kilkudziesięciu lat zaskakuje właścicieli samochodów jakością swoich produktów. Bez względu na to, czy chodzi o pompy hamulcowe LPR, czy wyróżniające się wydłużonym okresem użytkowania tarcze – marka zawsze staje na wysokości zadania, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. 

Produkty marki LPR to przede wszystkim tarcze, klocki i szczęki hamulcowe, ale to zaledwie część całego asortymentu. Nie brakuje także modeli pomp wody, różnego rodzaju elementów hydraulicznych sprzęgieł i hamulców.  

Dlaczego warto wybrać klocki, tarcze i inne produkty marki LPR

Historia LPR zaczęła się w niewielkim warsztacie, mieszczącym się we włoskiej Brescii na początku lat 50. ubiegłego wieku. Wtedy działalność opierała się na produkcji hydraulicznych komponentów układów hamulcowych, w odpowiedzi na zapotrzebowanie związane z wyposażeniem oryginalnym samochodów. Na prawdziwy sukces marka musiała czekać jednak 20 lat. Dopiero wtedy, dzięki bezustannej trosce o jakość produktów i poszerzeniu swojego zaplecza technicznego oraz oferty (m.in. o klocki, tarcze, szczęki i bębny hamulcowe), firma zyskała światową sławę.  

Co wyróżnia ofertę LPR? 

  • Doskonały stosunek ceny do jakości,
  • zastosowanie nowoczesnych technologii,
  • szeroki asortyment części zamiennych,
  • świetna jakość wykonania,
  • wysoka odporność na zużycie.

LPR jest niewątpliwie jednym z liderów wśród producentów elementów układów napędowych, części hamulcowych oraz materiałów ciernych. Nic dziwnego, że układy hamulcowe LPR i części hamulcowe takie jak: klocki, bębny, szczęki czy tarcze, produkuje się nie tylko dla samochodów z kontynentu europejskiego, ale również z myślą o markach amerykańskich, czy azjatyckich.  

Niezależnie, który model wyprodukowany przez włoskie przedsiębiorstwo wybierzesz, firma LPR staje na wysokości zadania, zapewniając swoim odbiorcom produkty przetestowane pod różnym kątem. Stawiając na szczęki hamulcowe LPR i inne propozycje tej marki, możesz mieć pewność, że uzupełnisz swój pojazd o naprawdę solidne podzespoły wysokiej klasy. 

Produkty marki LPR – dlaczego ten wybór zawsze się sprawdza? 

Mimo międzynarodowego sukcesu, marka LPR ani na chwilę nie zwalnia tempa rozwoju. Bezustannie dba o to, by zapewniać klientom doskonałą jakość na miarę najnowocześniejszych rozwiązań i coraz wyższych oczekiwań. Dzięki temu, bez względu na to, czy chodzi o części zamienne LPR do układu hamulcowego, czy inne elementy takie jak: materiały cierne lub elementy układów napędowych – można zaufać tej marce. Produkcja odbywa się przy wykorzystaniu stale unowocześnianego zaplecza produkcyjnego, co pozwoliło na rozszerzenie oferty o klocki hamulcowe, tarcze czy bębny. 

Ważną rolę w procesie wytwarzania części LPR pełni specjalistyczne laboratorium badawcze. To właśnie tam innowacyjne pomysły na hamulce bębnowe LPR i inne części zamienne, zmieniają się w realne produkty, które na dalszym etapie trafiają do oferty sklepów motoryzacyjnych na całym świecie. Co więcej, produkty od LPR na przestrzeni lat otrzymały liczne certyfikaty, świadczące o wysokiej jakości.  

Można tutaj wymienić, chociażby ISO IATF 16949:2016 (dotyczy on Systemu Zarządzania Jakością w branży motoryzacyjnej, opracowany został przez International Automotive Task Force (IATF) i komitet techniczny ISO), ISO 14001 (jest to System Zarządzania Środowiskowego, zdobycie tego druku oznacza m.in. to, że firma spełnia wymagania dotyczące ochrony środowiska, jest on najbardziej rozpoznawalny na świecie), czy też ISO 9001:2015 (kolejne zaświadczenie o Zarządzaniu Jakością). Dodatkowo posiadają certyfikowane części zamienne do samochodów Ferrari, a także dokument od Applus IDIADA, pozwalający na homologację (innymi słowy mówiąc, bada to, czy dane urządzenie jest zgodne z normami przyjętymi w danym kraju) samochodów osobowych. 

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1952
Strona www (świat): http://www.lpr.it/
Katalog producenta: http://www.lpr.it/e-catalogo.asp