LUCAS

Alternatory, rozruszniki i kompresory klimatyzacji Lucas

Założona w 1875 roku przez przedsiębiorcę Josepha Lucasa fabryka lamp rowerowych i okrętowych na przełomie wieków zajęła się opracowywaniem produktów na potrzeby motoryzacji. Choć wydatki na badania spowodowały chwilowy spadek zysków przedsiębiorstwa, nowatorskie wyroby prezentowane w nowo otwartym londyńskim salonie sprzedaży wzbudziły ogromne zainteresowanie klientów. Do zwiększenia popytu na oświetlenie dla automobili przyczynił się również wprowadzony w 1903 roku wymóg stosowania świateł podczas jazdy po zmroku. W 1914 roku firma Lucas przejęła przedsiębiorstwo zajmujące się wyrobem iskrowników, co wraz ze wzrostem zapotrzebowania na elementy silników lotniczych i samochodowych po wybuchu I Wojny Światowej znacznie przyspieszyło jej rozwój. W okresie międzywojennym szereg kolejnych fuzji, przejęć oraz umów zapewnił firmie dominację w segmencie komponentów oświetlenia, zapłonu i rozruchu na brytyjskich rynkach. W 1962 roku przedsiębiorstwo zaprzestało produkcji części rowerowych, koncentrując się na udoskonalaniu asortymentu na potrzeby lotnictwa i motoryzacji; elementy układów napędowych i elektrycznych marki Lucas wykorzystywane były do pierwszego montażu w pojazdach produkcji brytyjskiej.

Obecnie właścicielem marki jest grupa TRW Automotive, której doświadczenie na rynkach motoryzacyjnych sprawia, że szeroki asortyment przepływomierzy, czujników lambda i innych komponentów układu napędowego, jak również produktów oświetleniowych, cieszy się popularnością za sprawą niezmiennie wysokiej jakości.

Kraj pochodzenia / siedziby: GB
Rok założenia firmy: 1875
Strona www (świat): http://www.lucaselectrical.co.uk/
Katalog producenta: http://www.elcome.co.uk/xplorer2/Default.asp?i=29
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki LUCAS

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.