MAGNETI MARELLI

Rozruszniki, alternatory i amortyzatory Magneti Marelli

W 1919 roku włoski przedsiębiorca Ercole Marelli założył we współpracy z firmą Fiat niewielki warsztat nazwany FIMM, wytwarzający iskrowniki na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego i lotniczego. W latach 20. do asortymentu przedsiębiorstwa dołączyły inne części samochodowe, między innymi akumulatory, wycieraczki i komponenty elektryczne. W miarę rozwoju włoskiego przemysłu rosła także i firma, która zmieniła nazwę na Magneti Marelli – jej fabryki wkrótce rozpoczęły produkcję akumulatorów dla łodzi podwodnych oraz kolejowych systemów oświetleniowych, a w 1935 roku nawiązana została współpraca z firmą Bosch. W latach powojennych przedsiębiorstwo zaistniało na rynkach Hiszpanii, Brazylii i Argentyny, gdzie nabywcy docenili wysoką jakość wyrobów marki Magneti Marelli. Samochodowe i motocyklowe komponenty elektroniczne tej marki od 1969 roku wykazują swoje zalety również na torach wyścigowych.

Innowacyjne rozwiązania i wysoka jakość produktów zaskarbiły firmie Magneti Marelli zaufanie zarówno najważniejszych producentów samochodów, jak i klientów indywidualnych. Obecnie firma stanowi własność koncernu Fiat. Asortyment produktów marki Magneti Marelli jest niezwykle bogaty, znajdują się w nim zarówno różnorodne elementy oświetlenia i elektroniki motoryzacyjnej, jak i części układów napędowych oraz zawieszenia, cechujące się wysoką trwałością dzięki starannemu doborowi materiałów.

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1919
Strona www (polska): http://www.magnetimarelli-checkstar.pl/index.php
Strona www (świat): http://www.magnetimarelli.com/
Katalog producenta: http://www.magnetimarelli.com/english/after_market_catalogo_elettronico.php
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki MAGNETI MARELLI

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.