MAGNETI MARELLI

Rozruszniki, alternatory i amortyzatory Magneti Marelli

Magneti Marelli – komponenty elektryczne i amortyzatory 

Firma Magneti Merelli została założona w 1919 roku jako FIMM. W pierwszym okresie swojej działalności manufaktura Ercole Marellego produkowała iskrowniki do samochodowych i lotniczych silników spalinowych. W latach 20 i 30 XIX wieku rozpoczęła także produkcję akumulatorów trakcyjnych (w tym na potrzeby łodzi podwodnych) i oświetlenia kolejowego. Przełomem dla marki była współpraca z firmą Bosch, którą nawiązano w 1935 roku. Od tamtego momentu produkty marki Magneti Marelli stały się głównym elementem wyposażenia elektrycznego dla silników niemal wszystkich włoskich producentów samochodów i motocykli.  

Po II wojnie światowej i restrukturyzacji nowoczesne zakłady firmy dość szybko wznowiły produkcję, a dobra jakość i duże zapotrzebowanie na części zamienne w tych trudnych czasach, pozwoliła marce na ekspansję w Europie i Ameryce Południowej.  

Produkty Magneti Marelli stały się powszechnie używane nie tylko jako części zamienne, ale bardzo często trafiały jako elementy pierwszego montażu do samochodów produkowanych w całej Europie. Firma udzielała także licencji na swoje wyroby, między innymi na rynek polski, gdzie układy zaprojektowane przez włoską firmę trafiały do pojazdów FSM i FSO. Produkty od Magneti Marelli były testowane w ekstremalnych warunkach, podczas wyścigów Formuły 1, Le Mans czy rajdów samochodowych. To właśnie współpraca z zespołami wyścigowymi i rajdowymi pozwoliła marce na ulepszenie swoich wyrobów.  

Obecnie Magneti Marelli jest jednym z najwyżej cenionych producentów komponentów elektrycznych i elektroniki samochodowej na świecie.  

Produkty marki Magneti Marelli – oferta  

Asortyment produktów Magneti Marelli jest bardzo szeroki. Firma ma około 170 zakładów produkcyjnych i centrów badawczo-rozwojowych, dzięki czemu może zaopatrywać rynek motoryzacyjny w części z bardzo wielu obszarów. Pełny katalog marki zawiera ponad 30 000 pozycji. 

Dużą część oferty stanowi wyposażenie elektryczne i elektroniczne samochodów, takie jak: rozruszniki i alternatory, układy zapłonowe, pompy paliwa, czujniki związane z pracą silnika i stanowiące części wyposażenia dodatkowego, silniki szyb i wycieraczek, sondy Lambda i wiele innych. Jest to część asortymentu, która jest rozwijana już od ponad 100 lat, dlatego cieszy się ogromną popularnością na rynku OEM i części zamiennych.  

Produkty od Magneti Marelli dziś nie są już wyłącznie w układach elektrycznych. Firma wytwarza: chłodnice i intercoolery, turbosprężarki, elementy do klimatyzacji i ogrzewania, pompy wody, kolektory ssące i wydechowe, wahacze i elementy metalowo-gumowe zawieszenia, poduszki skrzyń biegów i silników, elementy układów wydechowych i zawory recyrkulacji spalin.  

Wśród części mechanicznych na wyróżnienie zasługuje asortyment amortyzatorów. Przede wszystkim przeznaczonych do samochodów z grupy Fiata i modeli stworzonych we współpracy włoskiego koncernu i markami Peugeot oraz Citroen. Oprócz tego produkty Magneti Marelli to aftermarketowe amortyzatory do wielu modeli samochód europejskich, japońskich i koreańskich. 

Ostatnią dużą grupą, jaką tworzą produkty marki Magneti Marelli, są elementy nadwozia. Przede wszystkim lusterka do samochodów dostawczych, części karoseryjne do samochodów Fiat, Lancia i Alfa Romeo oraz sprężyny gazowe. Magneti Marelli jest też popularnym dostawcą podnośników szyb.  

Czy Magneti Marelli to dobry wybór?  

Produkty Magneti Marelli są powszechnie używane i polecane przez użytkowników samochodów i mechaników. Składa się na to renoma marki, utrzymanie wysokiej jakości produktów, oraz bardzo szeroki asortyment. Co zrozumiałe, jest to producent szczególnie ważny dla kierowców pojazdów włoskich.  

Jednak nie tylko miłośnicy aut z Italii znajdą w ofercie Magneti Marelli produkty dla siebie. Ta globalna marka obsługuje większość marek w zakresie części elektrycznych, elektroniki i asortymentu części mechanicznych. Powoduje to, że Magneti Marelli zawsze jest doskonałym wyborem.  

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1919
Strona www (polska): http://www.magnetimarelli-checkstar.pl/index.php
Strona www (świat): http://www.magnetimarelli.com/