MAGNETI MARELLI

Rozruszniki, alternatory i amortyzatory Magneti Marelli

Magneti Marelli – komponenty elektryczne i amortyzatory 

Firma Magneti Merelli została założona w 1919 roku jako FIMM. W pierwszym okresie swojej działalności manufaktura Ercole Marellego produkowała iskrowniki do samochodowych i lotniczych silników spalinowych. W latach 20 i 30 XIX wieku rozpoczęła także produkcję akumulatorów trakcyjnych (w tym na potrzeby łodzi podwodnych) i oświetlenia kolejowego. Przełomem dla marki była współpraca z firmą Bosch, którą nawiązano w 1935 roku. Od tamtego momentu produkty marki Magneti Marelli stały się głównym elementem wyposażenia elektrycznego dla silników niemal wszystkich włoskich producentów samochodów i motocykli.  

Po II wojnie światowej i restrukturyzacji nowoczesne zakłady firmy dość szybko wznowiły produkcję, a dobra jakość i duże zapotrzebowanie na części zamienne w tych trudnych czasach, pozwoliła marce na ekspansję w Europie i Ameryce Południowej.  

Produkty Magneti Marelli stały się powszechnie używane nie tylko jako części zamienne, ale bardzo często trafiały jako elementy pierwszego montażu do samochodów produkowanych w całej Europie. Firma udzielała także licencji na swoje wyroby, między innymi na rynek polski, gdzie układy zaprojektowane przez włoską firmę trafiały do pojazdów FSM i FSO. Produkty od Magneti Marelli były testowane w ekstremalnych warunkach, podczas wyścigów Formuły 1, Le Mans czy rajdów samochodowych. To właśnie współpraca z zespołami wyścigowymi i rajdowymi pozwoliła marce na ulepszenie swoich wyrobów.  

Obecnie Magneti Marelli jest jednym z najwyżej cenionych producentów komponentów elektrycznych i elektroniki samochodowej na świecie.  

Produkty marki Magneti Marelli – oferta 

Asortyment produktów Magneti Marelli jest bardzo szeroki. Firma ma około 170 zakładów produkcyjnych i centrów badawczo-rozwojowych, dzięki czemu może zaopatrywać rynek motoryzacyjny w części z bardzo wielu obszarów. Pełny katalog marki zawiera ponad 30 000 pozycji. 

Dużą część oferty stanowi wyposażenie elektryczne i elektroniczne samochodów, takie jak: rozruszniki i alternatory, układy zapłonowe, pompy paliwa, czujniki związane z pracą silnika i stanowiące części wyposażenia dodatkowego, silniki szyb i wycieraczek, sondy Lambda i wiele innych. Jest to część asortymentu, która jest rozwijana już od ponad 100 lat, dlatego cieszy się ogromną popularnością na rynku OEM i części zamiennych.  

Produkty od Magneti Marelli dziś nie są już wyłącznie w układach elektrycznych. Firma wytwarza: chłodnice i intercoolery, turbosprężarki, elementy do klimatyzacji i ogrzewania, pompy wody, kolektory ssące i wydechowe, wahacze i elementy metalowo-gumowe zawieszenia, poduszki skrzyń biegów i silników, elementy układów wydechowych i zawory recyrkulacji spalin.  

Wśród części mechanicznych na wyróżnienie zasługuje asortyment amortyzatorów. Przede wszystkim przeznaczonych do samochodów z grupy Fiata i modeli stworzonych we współpracy włoskiego koncernu i markami Peugeot oraz Citroen. Oprócz tego produkty Magneti Marelli to aftermarketowe amortyzatory do wielu modeli samochód europejskich, japońskich i koreańskich. 

Ostatnią dużą grupą, jaką tworzą produkty marki Magneti Marelli, są elementy nadwozia. Przede wszystkim lusterka do samochodów dostawczych, części karoseryjne do samochodów Fiat, Lancia i Alfa Romeo oraz sprężyny gazowe. Magneti Marelli jest też popularnym dostawcą podnośników szyb.  

Czy Magneti Marelli to dobry wybór? 

Produkty Magneti Marelli są powszechnie używane i polecane przez użytkowników samochodów i mechaników. Składa się na to renoma marki, utrzymanie wysokiej jakości produktów, oraz bardzo szeroki asortyment. Co zrozumiałe, jest to producent szczególnie ważny dla kierowców pojazdów włoskich.  

Jednak nie tylko miłośnicy aut z Italii znajdą w ofercie Magneti Marelli produkty dla siebie. Ta globalna marka obsługuje większość marek w zakresie części elektrycznych, elektroniki i asortymentu części mechanicznych. Powoduje to, że Magneti Marelli zawsze jest doskonałym wyborem.  

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1919
Strona www (polska): http://www.magnetimarelli-checkstar.pl/index.php
Strona www (świat): http://www.magnetimarelli.com/
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki MAGNETI MARELLI

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.