MAHLE

Panewki i tłoki Mahle

Mahle – niemiecki lider produkcji części do silników 

Hermann Mahle, założyciel firmy, rozpoczął pracę 1 grudnia 1920. Data ta po dziś dzień uważana jest za urodziny marki. Zaledwie dwa lata później w roli inżyniera do przedsiębiorstwa dołączył drugi z braci Mahle –- Ernst. Za sprawą swojego pierwszego patentu, zaprojektowanego przez Ernsta tłoka z pierścieniami uszczelniającymi, jest jedną z najważniejszych marek produkujących części w historii motoryzacji. Sam tłok zaś stał się przełomem w konstruowaniu silników spalinowych. 

Rewolucyjna konstrukcja tłoka została szybko zaadaptowana przez niemal wszystkich liczących się producentów samochodów na świecie. Dzięki temu produkty marki Mahle pojawiły się bezpośrednio lub na licencji praktycznie w każdej fabryce. Szybko wywindowało to tego producenta na pozycję lidera rynku, a zdobyte fundusze pozwoliły na rozwój i wdrożenie do produkcji kolejnych podzespołów silników, takich jak elementy układów rozrządu, panewki wałów, czy same wały korbowe.  

Geniusz oraz renoma innowatorów z Bad Cannstat spowodowały, że wszystkie opisane wyżej elementy sprzedawały się świetnie. Do dziś Mahle jest jednym z największych producentów części pierwszego montażu do samochodów w Europie. Firmę ceni się także jako dostawcę części zamiennych do silników, które gwarantują im długą pracę i parametry równe fabrycznym. Marka ciągle się rozwija, a obecnie produkty Mahle wkraczają w świat pojazdów elektrycznych i hybrydowych, zapewniając im taką samą niezawodność, jaką przez ponad 100 lat zapewniały silnikom spalinowym.  

Produkty od Mahle w Twoim silniku 

Tłoki silnikowe są to flagowe produkty marki Mahle. Są tej firmy są wybierane nie tylko przez zwykłych kierowców i mechaników, ale są także stosowane w sporcie i tuningu, ze względu na ekstremalną wytrzymałość i jakość używanych materiałów. Oczywistym jest, że Mahle jako firma, która stworzyła nowoczesny tłok z pierścieniami, ma największe doświadczenie w produkcji tych części na świecie. 

Niemal równie długo produkty od Mahle obejmują ofertą panewki silników, zarówno korbowodowe jak i wału korbowego. Wśród istotnych części silnikowych nie można też nie wymienić zaworów głowicy Mahle. Produkty te montowane są na pierwszy montaż w samochodach marki Mercedes. 

Asortyment Mahle, taki jak chłodnice oleju, wymienniki klimatyzacji, nagrzewnice czy intercoolery charakteryzują się wykorzystaniem wysokiej jakości stopów aluminium, co zapobiega pękaniu elementów. Firma produkuje także włączniki termiczne, wentylatory, termostaty i zbiorniczki wyrównawcze. 

Produkty marki Mahle to także oryginalne turbosprężarki montowane w samochodach grupy Volkswagen, zarówno w silnikach wysokoprężnych, jak i benzynowych TSI/TFSI. Turbiny Mahle trafiają także do ciężarówek Man i Mercedes-Benz. W asortymencie znajdują się też zawory recyrkulacji spalin (EGR) przeznaczone do samochodów osobowych na rynek europejski.  

Dlaczego wybór produktów Mahle to dobry pomysł? 

Produkty marki Mahle są synonimem najwyższej jakości i precyzji wykonania na całym świecie. Wieloletnia tradycja wytwarzania części silnikowych, rozwój technologiczny i współpraca z największymi koncernami samochodowymi, powodują, że każda część Mahle jest godna zaufania.  

Zaufanie do marki Mahle wynika nie tylko z tradycji. Jakość produktów jest potwierdzona przez certyfikaty europejskiej organizacji ISO, niemieckiego DIN czy amerykańskiego DOT. Firma otrzymała już także ponad 70 nagród potwierdzających jakość produkowanych części.  

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1920
Strona www (świat): http://www.mahle.com/
Katalog producenta: https://web.tecalliance.net/mahle-catalog/pl/home