Metabo – historia firmy 

Metabo to firma, która powstała niemalże 100 lat temu, kiedy to w 1923 r. Albrecht Schnizler skonstruował swoją pierwszą wiertarkę ręczną. 1957 był rokiem, w którym pojawiło się Metabo typ 76108/10 – wiertarka udarowa, która jako pierwsza została wyprodukowana seryjnie. W 1966 nastąpiła pierwsza prezentacja szlifierek kątowych. Od 2011 korporacja posiada pierwszy na świecie elektromagnetyczny zespół frezująco-wiercący. Rok później przedsiębiorstwo konstruuje pierwszy na świecie akumulator o pojemności 4.0 Ah wyposażony w technologię Ultra-M.  

Marka wdraża w życie swoją wizję bezprzewodowego placu budowy, gdzie każdy pracownik ma nieograniczoną swobodę pracy z zachowaniem wysokiej wydajności. Metabo posiada ponad 700 patentów. Oprócz produkcji urządzeń i narzędzi przewodowych oraz pneumatycznych przedsiębiorstwo specjalizuje się w konstruowaniu urządzeń akumulatorowych. 

W 2019 r. firma została nagrodzona laurem najlepszego pracodawcy z sektora średnich firm w dziedzinie wyrobów gotowych i użytkowych. Rok później Metabo wprowadziło na rynek najmocniejszy na świecie akumulator 2-rzędowy: 18 Volt LiHD 10,0 Ah, który łączy w sobie moc z wytrzymałością. 

Od 2009 r. wszystkie kolejne generacje akumulatorów są w 100% kompatybilne ze wszystkimi akcesoriami marki Metabo, dzięki czemu nie wymuszają na użytkownikach konieczności ich wymiany wraz z nabyciem urządzeń nowszych generacji. 

Produkty marki Metabo – solidne, wydajne i ergonomiczne 

Elektronarzędzia Metabo to urządzenia najwyższej jakości, używane przez profesjonalistów niemal na całym świecie. Charakteryzują się m.in. systemem szybkiej wymiany narzędzi, trybem pracy ciągłej, silnikiem bezszczotkowym czy optymalną ochroną przeciwpyłową.  

Dodatkowo akumulatory stosowane w produktach Metabo to jedne z najdoskonalszych, dostępnych na rynku. Dzięki swojej uniwersalności i kompatybilności z urządzeniami innych marek, narzędzia Metabo uznawane są za jedne z najlepszych, zarówno do amatorskich, jak i profesjonalnych zastosowań. 

Producent wytwarza również sprzęty, które znajdą swoje zastosowania w różnych gałęziach branży motoryzacyjnej, takich jak np. lakiernictwo samochodowe. Metabo produkuje także środki do ochrony osobistej czy systemy walizek, w których przechowuje się narzędzia.  

W asortymencie firmy znajdziesz również materiały ścierne Metabo, które są niezastąpione, podczas wszelkich prac lakierniczych i blacharskich. Dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów oraz latach doświadczenia, ściernice marki Metabo sprawdzą się przy gratowaniu, szlifowaniu szafek oraz polerowaniu lekko zarysowanych powierzchni.  

Produkty od Metabo – gdzie sprawdzą się najlepiej? 

Wizja bezprzewodowego placu budowy nie oznacza, że jest to jedyne miejsce, gdzie znajdą zastosowanie różnego rodzaju narzędzia tej firmy. Wręcz przeciwnie, niezwykła jakość oraz dopracowany system akumulatorowy, sprawiają, że narzędzia Metabo sprawdzą się wyśmienicie podczas układania podłóg i prac instalacyjnych, w dekarstwie oraz przy architekturze krajobrazu.  

Nieważne czy hobbystycznie majsterkujesz w przydomowym warsztacie, pracujesz na budowie, czy jesteś mechanikiem lub właścicielem specjalistycznego warsztatu samochodowego. Elektronarzędzia Metabo pozwolą Ci działać w sposób niezwykle swobodny, bez potrzeby poszukania gniazd elektrycznych.  

Dostępne są w wariancie bezprzewodowym. Spełniają one wszelkie oczekiwania klientów w kwestii wydajności, jakości i niezawodności. Sposób, w jaki narzędzia Metabo zostały zaprojektowane (m.in. część z nich posiada technologię ładowania AIR COOLER, bardzo długi system żywotności baterii czy Ultra-M) gwarantuje, że będziesz korzystać zarówno z nich, jak i ze współpracujących z nimi akumulatorów, przez całe lata.  

Śmiało można powiedzieć, że produkty marki Metabo powstają z pasji. Twórcy mają świadomość, że są to narzędzia, które w wielu przypadkach pozwalają przedsiębiorcom świadczyć najwyższej jakości usługi. Solidne, wydajne i ergonomiczne elektronarzędzia Metabo pomagają profesjonalistom z takich branż jak budowlana, rzemiosł metalowych, przemysłowa, czy motoryzacyjna.