METELLI

Pompy wody i części układów hamulcowych Metelli

  1. - Metelli – włoska pasja do motoryzacji

Historia marki Matelli rozpoczęła się w 1962 roku, gdy w okolicach Brescii powstał warsztat samochodowy inżyniera o nazwisku… Metelli. W 1970 postanowił on przekształcić swój warsztat w manufakturę części, na które popyt był w tym czasie niezwykle wysoki. Pierwsze produkty marki Matelli były częściami silnikowymi, jednak już od 1975 roku do asortymentu weszły hydrauliczne elementy układów hamulcowych i sprzęgieł.  

Rozwój Matelli niezwykle przyśpieszył w latach 90. XX wieku, kiedy zaczęło wytwarzać elementy układów napędowych – przeguby homokinetyczne i półosie napędowe. W 1996 roku firma połączyła się z marką Cifam, która produkowała elementy hydrauliki hamulców i sprzęgieł. 

Od 2001 roku Matelli ma także markę tarcz hamulcowych i pomp wody Graff. W latach 2008-2010 uzupełniono ofertę koncernu o klocki i okładziny hamulcowe, dzięki czemu produkty od Matelli zapewniają kompleksowe zaopatrzenie w elementy układu hamulcowego. Od 2017 jest też właścicielem marki Bugatti Autoricambi, która wytwarza pompy wody. 

W wyniku tych przekształceń obecnie produkty Matelli to przede wszystkim części silników, elementy układów rozrządu, a także przeniesienia napędu. Pozostałe części sprzedawane są zwykle pod innymi markami należącymi do koncernu.  

Produkty marki Matelli zrodziły się z włoskiej pasji do motoryzacji, połączonej z charakterystyczną dla północnych rejonów tego kraju dokładnością i precyzją. Zakłady produkcyjne mieszczą się w Lombardii, czyli regionu znanego z wysoko rozwiniętego przemysłu. Dzięki temu Matelli zatrudnia najlepszych inżynierów i doświadczonych pracowników produkcji. 

  1. - Części do rozrządu Matelli

Wśród części silnikowych sprzedawanych z logo Matelli najważniejsze miejsce mają elementy do regeneracji i ustawienia rozrządu silników spalinowych. Są to prowadnice i gniazda zaworowe oraz płytki regulacyjne do ustawiania luzu zaworowego. 

Produkty marki Matelli są cenione przez mechaników za trwałość i precyzję wykonania. Dużą zaletą oferty firmy jest jej rozpiętość. W asortymencie włoskiego producenta znajdziesz nie tylko części do nowych modeli, ale także do samochodów starszych, a nawet modeli zabytkowych. Są w nim elementy rozrządu do marek pojazdów z USA, Europy i Azji.  

Z pewnością fakty te doceni każdy niezależny mechanik, zajmujący się naprawą samochodów używanych. Produkty od Matelli zapewnią mu łatwy dostęp do potrzebnych części. Możesz je zakupić bez długotrwałych poszukiwań, z którymi często wiąże się serwis starszych modeli samochodów, dla których nie są już wytwarzane części oryginalne.  

  1. - Dlaczego wybrać produkty Matelli?

Wytwarzane przez Matelli produkty są połączeniem pasji, precyzji i jakości. Ponad 50 lat tradycji firmy i ciągły rozwój pozwalają marce dostarczać na rynek części zamiennych produkty, które satysfakcjonują nawet najbardziej wymagających klientów.  

Wysoka jakość produktów jest potwierdzona przez 16 certyfikatów dotyczących wszystkich wytwarzanych części. W tym certyfikatów ISO 9001, ISO 14001, IATF czy EAC, a także stowarzyszeń certyfikacyjnych wielu krajów europejskich. Gwarantuje to, że produkty od Matelli będą niezawodne i odpowiednio dopasowane do Twojego samochodu.  

Wszystkie zakłady produkcyjnemarki znajdują się we Włoszech. Główne fabryki rozmieszczone są w Cologne w rejonie Brescii. Oprócz tego produkty Matelli wytwarzane są w znajdującym się w Piemoncie Mondovi i toskańskim Borgo San Lorenzo. Odległość między zakładami jest mniejsza niż 300 km, a więc nie przekracza jednodniowej trasy ciężarówki. 

Dzięki koncentracji całej produkcji w obrębie północnych Włoch kontrola jakości i łańcuchów dostaw przez centrale firmy jest ułatwiona, a sieć dystrybucyjna mocno uproszczona. Ten ostatni aspekt wpływa pozytywnie na ceny części Matelli, dzięki czemu wysoka jakość nie wiąże się z nadmiernymi kosztami.  

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1962
Strona www (świat): http://www.metelli.com/
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki METELLI

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.