MICHELIN

Michelin – opony letnie, zimowe i całoroczne

Michelin – oponiarska legenda 

Michelin to największy europejski producent opon, który na swoją pozycję pracuje od ponad 130 lat. Zakład braci Édouarda i André Michelin w Clermont-Ferrand powstał w 1889 roku. Początkowo zajmował się produkcją opon rowerowych pomysłu Dunlopa, a więc pierwszego na świecie ogumienia pneumatycznego. Jego wadą była konieczność klejenia opony do obręczy roweru, co znacząco wydłużało czas naprawy przebitej dętki. Bracia Michelin są odpowiedzialni za przełom w tej dziedzinie. 

W 1891 roku bracia Michelin patentują rozbieralną oponę, konstrukcji zbliżonej do tych, jakie montuje się w rowerach do dziś. Skuteczność nowego wynalazku niedługo później potwierdził Charles Terront, który korzystając z opon Michelin, wygrał pierwszy długodystansowy wyścig kolarski Brest-Paryż-Brest. Tak zaczęła się nieprzerwanie trwająca do dziś historia marki Michelin.  

Obecnie koncern ma ponad 100 zakładów produkcyjnych oraz 7 centrów badawczo-rozwojowych. Opony Michelin są produkowane także w Polsce, w dawnych zakładach Stomil w Olsztynie.  

Produkty marki Michelin to szeroki asortyment opon do wszelkich pojazdów, od rowerów i motorowerów, przez motocykle, samochody i ciężarówki, aż do opon przeznaczonych do samolotów czy gigantycznych wozideł kopalnianych, stosowanych na złożach odkrywkowych. Tak szeroki asortyment był możliwy do osiągnięcia poprzez ciągły rozwój przedsiębiorstwa, które od samego początku jest jedną z najpopularniejszych marek opon na świecie.  

Produkty Michelin dla Ciebie 

Niezależnie do jakiego samochodu czy motocykla potrzebujesz opon, odpowiednie produkty od Michelin na pewno będą do niego pasować. Opony do samochodów osobowych i SUV-ów są wykonywane w rozmiarach od 14 do 23 cali.  

W podstawowej rodzinie opon Michelin Pilot znajdują się opony o bardzo różnorodnym przeznaczeniu. Ogumienie do samochodów luksusowych i klasy SUV zapewnia doskonałe prowadzenie i osiągi w każdych warunkach, także w czasie dynamicznej jazdy. Michelin Pilot Sport EV przeznaczone są do aut elektrycznych i dzięki niskim oporom toczenia zapewniają mniejsze zużycie energii, zwiększając tym samym zasięg akumulatora. 

Dzięki temu mają one mniejszy negatywny wpływ na środowisko. Nie tylko trafią one do utylizacji po dłuższym czasie, ale także wolniej się ścierają, dzięki czemu emitują mniejszą ilość pyłów, które są między innymi przyczyną smogu.  

Do jazdy w warunkach zimowych przeznaczone są opony Alpin i Pilot Alpin. Produkty od Michelin to także opony całoroczne z serii CrossClimate.  

Oprócz opon do samochodów w ofercie Michelin znajdziesz także bardzo bogaty wybór opon motocyklowych. Od opon off-road i enduro, przez opony szosowe, aż po sportowe i wyścigowe. A także opony oraz dętki do skuterów i motorowerów.  

Produkty marki Michelin dla Twojej firmy 

Opony do pojazdów komercyjnych są bardzo ważnym elementem oferty Michelin. Produkty do samochodów dostawczych, ciężarowych, autobusów, ciągników siodłowych i naczep charakteryzują się ogromną wytrzymałością i trwałością. Opony do „dostawczaków” produkowane są w ramach serii Agilis i występują w wersji letniej (Agilis 3), zimowej (Agilis Alpin) i całorocznej (Agilis CrossClimate). Opony zostały stworzone jako przyjazne dla środowiska, z użyciem materiałów z recyklingu i produktów organicznych. Zwiększono ich trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia, a także ograniczono opory toczenia w celu ograniczenia spalania paliwa w trasie.  

Dzięki tym cechom profesjonalnie wykorzystanie opon Michelin jest niezwykle owocne. Nieco większe od mniej uznanych marek koszty zakupu szybko się zwrócą. Mniejsze spalanie i większa niezawodność opon będą gwarantem wykonania pracy zgodnie z planem i kosztorysem. Dlatego jeżeli szukasz opon do floty swojej firmy, powinieneś sięgnąć po produkty Michelin. 

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1889
Strona www (polska): http://www.michelin.pl/
Strona www (świat): http://www.michelin.com/

Najnowsze opinie o produktach MICHELIN

Opony MICHELIN pilot-sport-4
peter (30 września 2020)
5,0
bardzo dobra

Niezweryfikowana opinia

Wszystkie rozmiary opon Pilot Sport 4
Na razie dają sobie radę, auto z 3 litrową turbo benzyną potrafi wykończyć szybko opony ale te się na razie ładnie trzymają i najważniejsze że są zdecydowanie przyczepniejsze niż moje poprzednie gumy. Rewelacja imho.
 • Jakość
 • Trwałość
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony MICHELIN pilot-sport-4
Smith (29 września 2020)
5,0
bardzo dobra

Niezweryfikowana opinia

Wszystkie rozmiary opon Pilot Sport 4
Produkt spełnił moje oczekiwania. Dostawa również ekspresowo i możliwość odbioru tego samego dnia w punkcie odbioru Inter carsu – duży atut moim zdaniem. Do tego sensowna cena bo nie jest to ogólnie tani bieżnik ale tutaj komplet wyszedł sporo taniej niż w sklepie gdzie kupowałem wcześniej. POLECAM
 • Jakość
 • Trwałość
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony MICHELIN primacy-4
Suzzk (27 września 2020)
5,0
bardzo dobra

Niezweryfikowana opinia

Wszystkie rozmiary opon Primacy 4
Na razie opony dają sobie radę wyśmienicie. Wszystko jak należy, dobra jakość wykonania i elegancki design oponki. Bardzo dobrze zrobiona, mają również wysoki indeks prędkości, super są. Najważniejsze że bezpiecznie się na nich podróżuje bo to podstawa. Na razie o zużyciu mogę powiedzieć tyle że nie widać gołym okiem po pierwszych paru tysiącach km więc jest okej.
 • Jakość
 • Trwałość
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia