MICHELIN

Michelin - opony letnie i zimowe

W 1889 roku firma, która przez następne dziesięciolecia zyska rozgłos jako świetny producent opon letnich i zimowych i zaskarbi sobie zaufanie klientów na całym świecie, otrzymała nazwę, pod którą funkcjonuje do dziś: Michelin. Francuska fabryka wyrobów gumowych na początku działalności produkowała gumowe klocki hamulcowe dla konnych powozów; pierwszą nowatorską oponę rowerową, którą można było zdjąć z obręczy w celu dokonania napraw, opracowano tam w 1891 roku. Już cztery lata później opony pneumatyczne zaczęły pojawiać się na automobilach, rozsławiając nową technologię wysokimi miejscami w wyścigach. Od początku XX wieku firma rozpoczęła ekspansję na rynki międzynarodowe – filie otwarto między innymi w Wielkiej Brytanii i USA, a nowe fabryki opon Michelin zaczęły powstawać także w Azji. Dzięki laboratoriom badawczym i rozbudowanej infrastrukturze do testów produkty tej marki od dawna cechują się wysoką jakością i awangardowymi rozwiązaniami – w 1946 roku, gdy zakończono odbudowę fabryk zniszczonych podczas II Wojny Światowej, specjaliści z firmy Michelin opatentowali pierwsze opony radialne, których masowa produkcja rozpoczęła się trzy lata później. Obecnie korporacja produkuje rocznie ponad 150 milionów opon w 72 zakładach produkcyjnych na całym świecie, a marka Michelin cieszy się popularnością w ponad 170 krajach. Asortyment marki Michelin jest szeroki i urozmaicony – znajduje się w nim wiele rodzajów opon w pełnym zakresie rozmiarów dla samochodów osobowych, terenowych i dostawczych. Michelin oferuje świetne opony zimowe (Alpin) i letnie (Energy i Pilot).

Kraj pochodzenia / siedziby: Francja
Rok założenia firmy: 1889
Strona www (polska): http://www.michelin.pl/
Strona www (świat): http://www.michelin.com/
Katalog producenta: http://www.michelin.pl/opony/

Najnowsze opinie o produktach MICHELIN

Opony MICHELIN crossclimate-plus
Hrybek (10 listopada 2018)
4,9
bardzo dobra Wszystkie rozmiary opon CrossClimate plus
Opona jest dosyć ciekawa – letnia z zimową homologacją. W sumie taka całosezonówka, która idealnie sprawdza się faktycznie cały rok. W górach nie testowałem, zasp wiele w mieście nie oświadczam. Za to jak porządnie poleje, koleiny spływają wodą to opona bez żadnego aquaplaningu nie uświadczy. Jazda po mokrym na nich jest po prostu przyjemnością. Na suchym asfalcie pięknie z odpycha się z miejsca, żeby trakcja uciekła i kontrola się załączyła to już trzeba solidnie depnąć ruszając.
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Prowadzenie na śniegu
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony MICHELIN crossclimate-plus
mauper (8 listopada 2018)
4,8
bardzo dobra Wszystkie rozmiary opon CrossClimate plus
Genialna opona, po prostu jestem pod niesamowitym wrażeniem jak auto się na nich prowadzi. Samochód ma już całkiem sensowną moc w okolicy 200KM, swoje też waży, napęd na przednią ośkę – opony lekko nie mają, jeżdżę dynamicznie. Nie jest to typowa zimowka co po bieżniku widać tylko ile dni tej realnej zimy mamy w roku. Liczy się przyczepność na mokrym, w ulewnym deszczu, jak ulica jest trochę ubłocona i oczywiście na suchym przy mrozach itp. Najlepsza opona jaką miałem okazje mieć w aucie do tej pory.
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Prowadzenie na śniegu
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Opony MICHELIN alpin-6
cynamon (6 listopada 2018)
4,6
bardzo dobra Wszystkie rozmiary opon Alpin 6
Poprzeglądałem przed wyborem trochę testów. Kiedyś miałem pony tej marki i były bardzo dobre. Tutaj się wahałem tylko ze względu na cenę kompletu ale jednak dla bezpieczeństwa raz a dobrze kupiłem i na parę lat spokój. A na śniegu/lodzie ruszanie jest bezproblemowe, auto sprawnie się zatrzymuje. Przy okazji nie stwierdziłem żeby jakoś spalanie wzrosło w aucie.
 • Prowadzenie na suchej nawierzchni
 • Prowadzenie na mokrej nawierzchni
 • Prowadzenie na śniegu
 • Komfort
 • Jakość opony
 • Ekonomia
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki MICHELIN

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.