MONROE

Amortyzatory Monroe

Niewielkie amerykańskie przedsiębiorstwo, założone na początku XX wieku, gdy ogumienie automobili często pękało z powodu wadliwego układu zawieszenia i niesprzyjającego stanu nawierzchni, na początku istnienia zajmowało się produkcją pomp do opon. W 1926 roku powstał produkt, który całkowicie zmienił profil firmy: pierwszy amortyzator do samochodu osobowego marki Monroe, która w latach 50. była najpopularniejszą na świecie firmą motoryzacyjną produkującą amortyzatory. Rozwój przedsiębiorstwa nabierał tempa wraz z kolejnymi wynalazkami i udoskonaleniami elementów tłumiących drgania. Większość amerykańskich koncernów samochodowych wykorzystywała komponenty produkowane przez Monroe, które święciły również triumfy na torach wyścigowych, między innymi w Indianapolis. Oficjalna międzynarodowa ekspansja firmy rozpoczęła się w 1964 roku, gdy w Belgii powstała pierwsza europejska fabryka amortyzatorów Monroe. Obecnie na świecie działa blisko 100 placówek przedsiębiorstwa, w tym 31 zakładów produkcyjnych na pięciu kontynentach.

Za wysoki standard wszystkich wyrobów firmy Monroe odpowiada szczegółowa kontrola jakości na wszystkich etapach produkcji. Osiągnięta dzięki temu trwałość i niezawodność zapewniła produktom Monroe status wyposażenia oryginalnego między innymi w wielu modelach pojazdów marki Nissan, Volkswagen, BMW czy Chrysler. Bogaty wybór amortyzatorów i ich komponentów, elementów zawieszenia i układu kierowniczego dostępny jest również na niezależnym rynku samochodowych części zamiennych.

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1916
Strona www (świat): http://www.monroe.com/
Katalog producenta: http://www.monroe.com/products
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki MONROE

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.