MOOG

Moog - części zamienne do układów kierowniczych i zawieszenia

Moog – historia marki 

Firma Moog istnieje na światowym rynku już od ponad 100 lat i nadal dostarcza produktów najlepszej jakości. Cała historia tej marki rozpoczęła się w 1917 roku w Stanach Zjednoczonych. Bracia Hubert Prater Moog oraz Shulman Alva Moog na skutek wprowadzonej prohibicji musieli zamknąć rodzinną działalność, która była związana z hurtową produkcją whisky. Zaledwie dwa lata później bracia Moog nabyli jeden z oddziałów formy Jenkins-Vulcan Spring Company, firmy produkującej resory montowane w samochodach ciężarowych i Model T marki Ford. 

Znaczący dla rozwoju firmy był rok 1920, w którym zakupiono piec sterowany elektronicznie. Był to bez wątpienia duży krok naprzód, ponieważ dzięki tej inwestycji zaczęto poszukiwania nowoczesnych rozwiązań i technologii. Dwadzieścia lat później istniejąca firma wykorzystała okres stagnacji na rynku części samochodowych oraz znacznie poprawiła jakość swoich produktów. 

Kolejne lata to ustawiczny rozwój firmy oraz wprowadzanie różnego rodzaju udoskonaleń w fazie produkcji części samochodowych. Dzięki temu marka Moog zaczęła być coraz bardziej rozpoznawalna na rynku amerykańskim, a od 2001 roku także europejskim. 

Pierwsza dekada XXI wieku to również kolejne innowacje, które firma Moog wprowadziła do produkcji. Były to m.in. łączniki stabilizatora poprzecznego, w których wykorzystano kulowe złącze. Dzięki temu dość prostemu zabiegowi zostały opracowane kolejne trwałe oraz niezawodne produkty marki Moog. W 2018 roku zdecydowano się na otwarcie nowego zakładu produkcyjnego, który został umiejscowiony w Barcelonie. W tym także roku rozpoczęto stosowanie nowej technologii – Hybrid Core. 

Innowacja i jakość – produkty marki Moog 

Rozwiązania stosowane podczas produkcji były przez markę Moog opracowywane i doskonalone przez kilkadziesiąt lat. Ten proces przyczynił się do stworzenia miejsca, które jest w stanie zapewnić kompletne wyposażenie do każdego samochodu. Produkty od Moog cechuje przede wszystkim najwyższa jakość, nowoczesna technologia oraz niezawodność. 

Dzięki niezwykle nowoczesnemu oraz ciągle rozwijającemu się procesowi produkcji w firmie Moog, produkty wytwarzane w ich fabrykach są jednymi z najlepszych dostępnych na rynku. Ostatnia dekada umożliwiła również wprowadzenie w firmie Moog rewolucyjnej technologii nazywanej „Przemysł 4.0”. Polega ona w głównej mierze na wykorzystywaniu łączności cyfrowej do szybkiego i bezpiecznego procesu powstawania poszczególnych komponentów. Co za tym idzie, nie tylko produkty Moog są naznaczone dozą nowoczesnej technologii, ale również sam proces został opracowany na tej zasadzie. 

Nowy etap produkcyjny usprawnił i zautomatyzował cały proces. Ingerencja człowieka w poszczególne etapy powstawania części samochodowych Moog jest minimalna, ponieważ nad wszystkim czuwają inteligentne maszyny i komputery. Wykorzystanie technologii to nie tylko usprawnienie samego procesu produkcji. Przede wszystkim dzięki temu produkty od Moog odznaczają się wśród innych dostępnych na rynku niebywałą trwałością i jakością. 

Podczas użytkowania różnych części samochodowych, kierowca ma pewność, że skorzystał z usługi najlepszej firmy – Moog. Produkty tej marki, które są dostępne w ofercie Inter Cars to przede wszystkim układy zawieszeń, układy kierownicze, wahacze, silentblocki, łączniki drążków stabilizatora, drążki kierownicze, sworznie wahaczy oraz gumy drążków stabilizatora. 

Hybrid Core jako krok ku przyszłości 

Produkty marki Moog są również wytwarzane z użyciem technologii hybrydowego rdzenia. Za jej pomocą powstają między innymi przeguby kulowe. Technologia Hybrid Core umożliwia też użycie nowego, innowacyjnego materiału, z którego jest wykonana panewka. Dodatkowo podczas tworzenia tego elementu jest używane włókno węglowe, które umożliwia zwiększenie odporności na odkształcenia. Tym samym żywotność części tworzonej przez Moog dzięki stosowaniu Hybrid Core jest o wiele większa. 

W ofercie Inter Cars znajdziesz szeroki asortyment marki Moog. Znajduje się w nim szereg różnego rodzaju części samochodowych, które mogą być wykorzystywane w większości modeli aut. Produkty Moog to przede wszystkim trwałość oraz wysoka jakość wykonania. 

Kraj pochodzenia / siedziby: BE
Rok założenia firmy: 1919

Najnowsze opinie o akcesoriach i częściach samochodowych MOOG

Ocena: (3) dostateczna!

Niezweryfikowana opinia

Jakość (4) 4
Trwałość (4) 4
Cena (4) 4
Satysfakcja (4) 4

wszystko ok

Zobacz wszystkie opinie o produktach MOOG