NGK

Przewody i świece zapłonowe NGK

NGK Spark Plug 

NGK to japońska firma, która jest światowym liderem w zakresie technologii zapłonu oraz czujników przeznaczonych do silników spalinowych. Początki historii marki sięgają 1936 roku. Właśnie wtedy w japońskim mieście Nagoi założono przedsiębiorstwo NGK Spark Plug Co, Ltd. Niecały rok później młoda firma rozpoczęła realizację dostaw pierwszych świec zapłonowych, które do dziś stanowią jeden z fundamentów asortymentu producenta.  

Oferta firmy została już w latach 50. XX w. rozszerzona o nowe produkty NGK, wśród których znalazła się ceramika techniczna stosowaną w wielu obszarach przemysłowych. W 1958 roku powstała marka NTK, która swoją działalność rozpoczęła od wytwarzania narzędzi i płytek skrawających. Do dziś oddział wyrobów ceramicznych to jedna z najważniejszych części przemysłowych przedsiębiorstwa.  

Wraz z wprowadzeniem na rynek motoryzacyjny katalizatorów, producent włączył do asortymentu sondy lambda. Dzięki systematycznemu rozwojowi produktów i stosowanych technologii produkcji firma dokonała ekspansji na rynek europejski oraz do Stanów Zjednoczonych. 

W 2015 roku japońskie przedsiębiorstwo przejęło amerykańską firmę Wells Manufacturing, która jest jednym z największych producentów komponentów elektroniki samochodowej na świecie. Obecnie w skład grupy NGK Spark Plug, zatrudniającej ponad 16 000 pracowników, wchodzą 43 spółki, 33 zakłady produkcyjne oraz 5 centrów technologicznych. 

Produkty NGK zapewniają precyzyjny zapłon w silnikach benzynowych 

Żaden silnik benzynowy nie może pracować bez odpowiedniego układu zapłonowego. Iskra zapłonowa generowana przez produkty japońskiej marki odpowiada za zapłon mieszkanki paliwowo-powietrznej. Niezbędna do tego jest precyzja oraz odporność na wymagające warunki pracy. 

Wieloletnie doświadczenie oraz inwestycje w rozwój, badania i technologię pozwoliły japońskiej firmie stworzyć 1000 różnych typów świec zapłonowych. Każdy produkt gwarantuje najlepszą możliwą wydajność oraz szeroki zakres obciążeń cieplnych. Zapewnia to wysoką wytrzymałość termiczną.  

Świece zapłonowe to produkty od NGK, które są najczęściej na świecie stosowane przez producentów samochodów jako oryginalne wyposażenie. Firma jest także liderem na niezależnym rynku części zamiennych do samochodów. W asortymencie producenta znajduje się ponad 1500 modeli części zapłonowych, co pozwala dopasować świece do 93% modeli pojazdów poruszających się po europejskich drogach.  

Świece zapłonowe to kolejne produkty marki NGK. Posiadają zróżnicowaną charakterystykę: irydowe, platynowe, z wieloma elektrodami masy, z nacięciem w kształcie V w elektrodzie środkowej, z dodatkową drogą iskrzenia, z iskrzeniem poślizgowym, hybrydowe, sportowe oraz przeznaczone do samochodów zasilanych paliwami LPG, oraz CNG.  

Produkty od NGK to także świece żarowe stosowane w silnikach diesla, fajki i przewody zapłonowe, a także cewki zapłonowe. W ofercie japońskiej firmy znajdziesz wszystkie niezbędne podzespoły układu zapłonowego przeznaczone dla Twojego samochodu. 

Produkty od NGK – czujniki niezbędne do prawidłowej pracy silnika  

Sonda lambda to jeden z najważniejszych czujników odpowiadających za właściwą pracę silników samochodowych. Nazywana jest także czujnikiem tlenu, a jej rola to zapewnienie odczytów składu spalin. Dzięki jej pomiarom silnik może pracować wydajnie i jednocześnie emitować jak najmniejszą ilość szkodliwych substancji. Japoński producent opanował do perfekcji technologię produkcji sond lambda. Stosując produkty marki NGK masz więc pewność, że Twoje auto pracuje nie tylko wydajnie, lecz także w możliwie najmniejszym stopniu negatywnie wpływa na środowisko. 

Produkty marki NGK to także pozostałe czujniki odpowiadające za właściwą pracę wielu innych podzespołów jednostki napędowej. W asortymencie części produkowanych przez NGK znajdują się także czujniki temperatury odprowadzanych spalin (EGT), zawory EGR od układu recyrkulacji spalin, a także czujniki ciśnienia i przepływomierze powietrza.  

Wybierz japońską markę NGK. Produkty, które posiada w swojej ofercie, zapewnią silnikowi Twojego samochodu największą wydajność, która idzie w parze z niską emisją spalin. 

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1936
Strona www (polska): https://www.ngkntk.com/pl
Strona www (świat): https://www.ngkntk.com/
Katalog producenta: https://www.ngkntk.com/pl/wyszukiwarka-produktow/
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki NGK

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.