NILFISK

NILFISK

Założona przez P. A. Fiskera niewielka firma Nilfisk, trudniąca się z początku wyrobem silników elektrycznych do urządzeń gospodarstwa domowego, w ciągu ponad stu lat istnienia trafiła do światowej czołówki producentów specjalistycznych maszyn czyszczących. Pierwszym wielkim sukcesem przedsiębiorstwa był niezwykle nowoczesny jak na owe lata odkurzacz, który nie wymagał kilkuosobowej obsługi i ważył niewiele ponad 15 kilogramów. W latach 30. ubiegłego wieku firma rozpoczęła ekspansję na rynki międzynarodowe, otwierając przedstawicielstwa w krajach Europy i Azji, gdzie jej efektownie zaprojektowane i bardzo skuteczne urządzenia cieszyły się dużym powodzeniem. Niedługo później do jej asortymentu dołączył pierwszy odkurzacz przemysłowy, który zapoczątkował linię specjalistycznych urządzeń czyszczących do zastosowań innych niż domowe. O skuteczności firmowej polityki utrzymywania najwyższych standardów i inwestycji w nowoczesne technologie świadczy fakt, że urządzenia marki Nilfisk wykorzystywano w NASA do usuwania zanieczyszczeń z promów kosmicznych. Dzisiejsza oferta przedsiębiorstwa obejmuje szeroką gamę maszyn automatycznych i ręcznych, w tym także oprzyrządowania samoobsługowych myjni samochodowych. Obecnie produkty firmy Nilfisk powstają między innymi w USA, Węgrzech i Brazylii, a sieć sprzedaży obejmuje blisko 50 krajów. Roczne obroty przedsiębiorstwa przekraczają 6 miliardów koron.

W roku 2004 do grupy Nilfisk-Advance dołączona została kolejna firma: Alto. Wniosła ona do grupy ogromne doświadczenie w zakresie ciśnieniowych urządzeń do mycia zarówno dla profesjonalistów jak i dla użytkowników prywatnych. Po połączeniu Nilfisk-Advance stał się dostawcą najszerszej oferty maszyn czyszczących. Również Ecologica zostaje przejęta przez Nilfisk-Advance w roku 2004. Dzięki temu oferta zostaje wzbogacona o zamiatarki drogowe, co stanowi pierwszy krok w ekspansji rynku maszyn komunalnych. Od tego czasu firma nosi nazwę Nilfisk-Alto.

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1906
Strona www (polska): http://www.nilfisk.pl/
Strona www (świat): http://www.nilfisk.com/
Katalog producenta: http://www.nilfisk.pl/Products.aspx
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki NILFISK

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.