Opony na szuter Opony na asfalt

DMACK – JAKOŚĆ NA KAŻDĄ TRASĘ

Firma DMACK to brytyjski producent opon, który od 2011 roku, obok Michelin i Pirelli, jest autoryzowanym przez FIA dostawcą opon dla Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata WRC. Założona przez Dicka Cormacka spółka swój prestiż i światową sławę, zawdzięcza przede wszystkim liniom produktowym dedykowanym do sportów motorowych. Ponad 200 rodzajów opon o różnorakiej charakterystyce i przeznaczeniu, dostępnych w 70 krajach całego świata.

Szuter czy asfalt, deszcz czy upał

Jako że Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Świata (WRC) to rywalizacja najlepszych kierowców, prowadzących samochody bazujące na modelach seryjnych po najtrudniejszych i najbardziej zróżnicowanych trasach świata, jakość opon do nich dedykowanych musi spełniać najwyższe kryteria. Kierowcy konkurując ze sobą na rozmaitych podłożach, szutrze czy asfalcie, w niejednokrotnie całkiem odmiennych warunkach pogodowych muszą mieć możliwość dostosowania opony do zmiennych kryteriów. Oferta Dmacka jest więc najlepszą odpowiedzią na potrzeby zawodników rajdów samochodowych. Nowatorska myśl technologiczna Brytyjczyków i wieloletnie doświadczenie w świecie sportów motorowych zaowocowały wysoką wydajnością opon oraz ich różnorodną charakterystyką. Co więcej, Dick Cormack zgodnie z mottem swojej firmy zakładającym udostępnienie wszystkim zawodnikom – niezależnie od ich doświadczenia - opony wysokiej jakości w przystępnej cenie, nieprzerwanie projektuje i wprowadza na rynek nowe typy bieżników, mieszanek i rozmiarów opon sportowych. Dzięki takiej właśnie polityce, Dmack doskonale sprawdza się podczas rajdów samochodowych o czym może świadczyć chociażby fakt, że drużyna Dmacka wygrała w 2014 roku Mistrzostwa Świata w WRC 2.

Najnowocześniejsza technologia, przystępna cena

Początkowo wielu wątpiło czy możliwym jest połączenie wysokiej jakości opon rajdowych z przystępną ceną, natomiast Dmack udowodnił, że da się to osiągnąć przy jednoczesnym narzuceniu sobie europejskich norm produkcji. Sposobność optymalizacji cen dało przeniesienie środowiska produkcyjnego do Chin. Jednak ta implementacja powiązana została z jednoczesnym przeszczepieniem wartości takich jak dbałość o jakość, innowacyjność technologii czy rozwijanie kwalifikacji pracowników. Takie działanie umożliwiło połączenie wysokiej jakości z akceptowalną dla każdego ceną, a tym samym ułatwiło uczestnikom rajdów dostęp do odpowiednich opon, wytrzymałych i o różnorodnej charakterystyce bieżnika, mieszanki czy rozmiaru.

Dostępność

W swojej ofercie asortymentowej Inter Cars S.A. może zaproponować różnorodne typy opon rajdowych Dmack. Ich rodzaje możemy w skrócie scharakteryzować w następujący sposób:

  • DMT-RC – Opona przeznaczona na suchy i wilgotny asfalt oraz na deszcz. Stosowana w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata - posiada homologację E. Dostępna w 4 mieszankach: miękkiej (T91), średniej (T71), twardej (T51) i deszczowej (W3).
  • DMT1 – Slick rajdowy. Stosowany na suchych nawierzchniach. Nie posiada homologacji drogowej E. Występuje w 3 mieszankach miękkiej, średniej i twardej. Dostępna tylko w rozmiarze 225/40R18.
  • DMG2, DMG+, DMG+2 – flagowa opona Dmack. Przeznaczona na nawierzchnie szutrowe. Stosowana w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. Dostępna w wielu rozmiarach i trzech mieszankach – miękkiej, średniej i twardej – stosowane w zależności od specyfiki danego rajdu, nawierzchni, temperatury oraz modelu samochodu.
  • DMG1 – opona szutrowa przeznaczona dla samochodów historycznych.
  • DMG3 – opona występuję tylko w rozmiarze ”14, przeznaczona na nawierzchnie szutrowe, dla małych samochodów przednionapędowych.

Tak szerokie zróżnicowanie pozwala zawodnikom na odpowiedni dobór i dopasowanie opon do warunków, tym samym na profesjonalizację i polepszenie wyników.

W roku 2016 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata Dmack wystawia swój team „Dmack World Rally Team”, w którym kierowcą jest młody i bardzo utalentowany Ott Tanak. Nowością też będzie opon asfaltowa DMT-RC2. Produkcja tej opony została przeniesiona do Wielkiej Brytanii.

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 2009
Strona www (świat): http://www.dmacktyres.com
Katalog producenta: http://www.dmacktyres.com/motorsport-tyres

Szukaj opon Dmack

Produkty DMACK w ofercie Sklep Inter Cars

Opony DMACK w ofercie Sklep Inter Cars

Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki DMACK

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.