PAYEN

PAYEN

Payen – historia przedsiębiorstwa 

Firma Payen powstała w 1908 roku we Francji. Ma więc za sobą ponad 100 lat tradycji. 

Jeszcze nigdy uszczelnienia silnikowe nie były tak ważne dla pewności i efektywności działania samochodowych silników spalinowych, jak obecnie. Między innymi ze względu na zwiększanie ciśnień i temperatur panujących we współczesnych silnikach czy z uwagi na redukcję ich masy, uszczelnienia stały się jednym z najbardziej wymagających i złożonych obszarów w procesie projektowania silnika.  

Nic w tym dziwnego – to właśnie uszczelnienia, chociaż tak niepozorne, sprawiają, że silnik może osiągnąć odpowiednie parametry swojej pracy i dostarczyć kierowcy cały potencjał mocy. 

Uszczelnienia i ich jakość odgrywają również niebagatelną rolę w zapewnianiu jednostce napędowej odpowiedniej wytrzymałości.  

Federal-Mogul był pionierem w zastosowaniu technologii stopu wysokotemperaturowego HTA, za co otrzymał nagrodę Automotive News PACE™ Award za Innowacyjny Produkt Roku 2007. Dzięki tej technologii uzyskuje się uszczelki o wyjątkowej wytrzymałości. 

Ogromna wiedza i wieloletnie doświadczenie, zarówno w dostawach na montaż fabryczny OE, jak i na rynek części zamiennych, sprawiły, że należąca do Federal-Mogul marka Payen, to pewność we wszystkich warunkach, w każdym silniku, niezależnie, czy jest to napęd pracujący w samochodzie osobowym, dostawczym, czy ciężarowym. 

Program uszczelnień Payen jest prawdziwym kamieniem milowym w świecie uszczelnień silników spalinowych i innych układów samochodu. Zawiera pełną gamę uszczelek oraz kompletnych zestawów uszczelnień, programy uszczelnień olejowych oraz śrub głowicowych dla praktycznie wszystkich europejskich i azjatyckich marek i modeli samochodów.  

Payen – dostawca najlepszych uszczelek 

Części zamienne Payen to przede wszystkim synonim niezawodności i wysokiej jakości wykonania.  

Firma Payen specjalizuje się głównie w produkcji wszelkiego rodzaju uszczelek niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania silników spalinowych oraz innych elementów i układów znajdujących się w samochodach. 

Uszczelki głowic cylindrów marki Payen dzięki zastosowaniu przy ich produkcji wielokrotnie nagradzanych, innowacyjnych technologii z powodzeniem wybierane są przez producentów samochodów na montaż fabryczny.  

Ponadprzeciętna wytrzymałość części zapewnia bezproblemową i bezawaryjną pracę silnikom spalinowym, przez co ich właściciele mogą cieszyć się bezstresową obsługą samochodu przez długie lata.  

Również uszczelki pokryw zaworów Payen cechują się niespotykaną trwałością i jakością wykonania – przylegają one idealnie do uszczelnianych powierzchni, zapewniając długotrwałą i bezawaryjną eksploatację silnika. 

Uszczelki kolektorów dolotowych od Payen wyróżniają się równie imponującą wytrzymałością. Dzięki dobremu zabezpieczeniu i uszczelnieniu kolektorów dolotowych silnik Twojego samochodu już nigdy nie będzie „łapać lewego powietrza”, mogąc pracować na pełnej mocy bez żadnych zakłóceń. 

Dobrej jakości uszczelnienia to podstawa konstrukcyjnej finezji nowoczesnych jednostek napędowych. Bez odpowiedniego zabezpieczenia nie może być mowy o zachowaniu odpowiednich parametrów pracy silnika, a tym samym również jego żywotności.  

Payen – produkty najwyższej jakości w ofercie Inter Cars 

Eksperci Inter Cars doskonale rozumieją, w jaki sposób nawet najdrobniejsze elementy silnika wpływają na jego żywotność oraz wydajność.  

Właśnie dlatego w ofercie Inter Cars znajdziesz uszczelki i uszczelniacze wyprodukowane przez firmę Payen. Jest to ceniony producent, którego asortyment często wybierany jest przez europejskich oraz azjatyckich producentów samochodów do zastosowań OEM. 

Korzystając z części zamiennych firmy Payen, możesz spać spokojnie, wiedząc, że silnik Twojego samochodu jest w całkowicie szczelny i nie musisz martwić się o ewentualne awarie. 

 

W Inter Cars znajdziesz wyłącznie produkty najlepszych, renomowanych producentów części zamiennych – dostarczamy naszym klientom jedynie sprawdzone rozwiązania i najwyższą jakość. 

https://www.drivparts.com/pl-pl/brands/payen.html 

https://www.ucando.pl/b/payen/TD-PM-113 

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1908