PETRONAS

Syntetyczne oleje silnikowe Petronas

Na początku lat 70. ubiegłego wieku władze Malezji – bogatej w zasoby naturalne, między innymi w wydobywane przez zagraniczne korporacje gaz oraz naftę – podjęły decyzję o utworzeniu państwowej kompanii naftowej. Spokojne i płytkie przybrzeżne wody wokół wyspy znacznie ułatwiły budowę platform wydobywczych nowego przedsiębiorstwa, które otrzymało nazwę PETRONAS. W 1983 roku rozpoczęła się budowa pierwszych rafinerii należących do korporacji, rozwinęła się również i przyspieszyła eksploatacja przez nią złóż gazu ziemnego. Na przełomie wieków korporacja podjęła prace w szeregu krajów, między innymi w Wietnamie, Kambodży, Indonezji, Kamerunie i Jemenie. Obecnie spółka PETRONAS jest w pierwszej setce największych przedsiębiorstw świata, a jej roczne obroty przekraczają 75 miliardów dolarów. W 2007 roku jej własnością stała się FL Selenia, brazylijska firma petrochemiczna, której bogata oferta cieszyła się popularnością w wielu krajach Ameryki Południowej i Europy. Dzięki współpracy z zespołami Formuły 1 – do 2009 roku BMW Sauber, obecnie zaś Mercedes Grand Prix – oleje i płyny eksploatacyjne marki PETRONAS testowane są w ekstremalnych warunkach, by mogły zapewniać jak najlepszą ochronę komponentów pojazdów. Ogromnym zainteresowaniem klientów cieszy się rodzina olejów przekładniowych Petronas Tutela, spełniających specyfikacje wielu producentów samochodów. Duża różnorodność produktów pozwala wybrać ten najlepiej dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1974
Strona www (świat): http://www.petronas.com.my/
Katalog producenta: http://www.flbrasil.com.br/interna.php?arquivo=produtos.php&t1=produtos1
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki PETRONAS

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.