PIERBURG

PIERBURG

Pierburg 

Pierburg to niemiecka firma z ponad stuletnią tradycją w produkcji części samochodowych. Przedsiębiorstwo zostało założone w Berlinie w 1909 roku, a od 1928 roku głównym obszarem działalności firmy stała się produkcja gaźników do silników benzynowych. W kolejnych latach nastąpił dynamiczny rozwój firmy. W efekcie przedsiębiorstwo zostało czołowym dostawcą gaźników dla wszystkich niemieckich producentów samochodów. Ponadto firma ugruntowała się na pozycji światowego lidera w produkcji gaźników, dostarczając swój asortyment do wielu marek samochodowych z całego świata. 

W 1986 roku koncern Rheinmettal działający w branży obronnej i motoryzacyjnej przejął firmę. Obecnie produkty marki Pierburg to podzespoły: układu paliwowego i zasilania, układu wydechowego, układu chłodzenia, zasilania powietrzem, zasilania paliwem, przepływomierzy powietrza i wiele innych. Wieloletnie doświadczenie oraz stosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych sprawiają, że asortyment pochodzący od niemieckiego producenta aktywnie kształtuje rozwój motoryzacji.  

Produkty od Pierburg – precyzyjne zasilanie silnika paliwem i powietrzem 

Pompy paliwa to podstawowy element układu zasilania silnika spalinowego. Urządzenia tego typu tłoczą paliwo pod wysokim ciśnieniem z baku do układu wtryskowego. Dostępność szerokiego asortymentu pomp paliwa ma marka Pierburg. Produkty wysokiej jakości łatwo dopasujesz do Twojego pojazdu. Dostępne są także akcesoria do pomp paliwa, takie jak zawór oraz pompa powietrza wtórnego, czy uszczelka pompy.  

Pompy próżniowe to również produkty marki Pierburg odpowiedzialne za wytwarzanie podciśnienia w silnikach o wartości od 0,7 do 0,9 bar, wyposażonych we wtryski bezpośrednie, w turbodoładowanie oraz w zmienne fazy rozrządu. Powietrze następnie kierowane jest do głowicy cylindra lub obudowy wału korbowego.  

Ponadto przepływomierze powietrza to produkty Pierburg, które mierzą ilość powietrza dostarczanego do silnika. Na podstawie pomiarów tego mechanizmu komputer sterujący pracą silnika dawkuje paliwo dostarczane do układu wtryskowego. Wybierz sprawdzone i precyzyjne przepływomierze niemieckiej marki. Dzięki temu silnik Twojego samochodu będzie otrzymywać paliwo we właściwej ilości, co bezpośrednio wpłynie na wydajność oraz ekonomię jednostki napędowej. 

Do asortymentu marki Pierburg należą także przepustnice powietrza. To precyzyjne urządzenia, które odpowiadają za dostarczenie powietrza w silnikach benzynowych, a stopień otwarcia przepustnicy regulowany jest kątem wychylenia pedału gazu.  

Produkty Pierburg to także zawory EGR  

Zawór EGR to kluczowy element układu recyrkulacji spalin. Urządzenie spotykane jest w silnikach benzynowych oraz zasilanych olejem napędowym. Znacznie częściej słyszy się o zużyciu tego podzespołu w silnikach wysokoprężnych.  

Zawory EGR to zaawansowane technologicznie urządzenia, które precyzyjnie otwiera się na podstawie wskazań komputera sterującego pracą silnika. Praca zaworu wpływa na zużycie paliwa oraz emisję szkodliwych gazów. Dlatego nie można lekceważyć objawów zużycia tego podzespołu. Najlepiej wymienić zużytą część na produkt od Pierburg, aby zapewnić sobie bezproblemową eksploatację przez wiele tysięcy kilometrów.  

Pozostałe produkty marki Pierburg 

Asortyment podzespołów samochodowych niemieckiego producenta jest bardzo szeroki i wykracza poza opisane powyżej części zamienne. Dostępne są także sondy lambda, chłodnice spalin, pompy oleju, pompy cieczy chłodzącej oraz wiele innych podzespołów.  

Wszystkie części samochodowe z logo Pierburg łączy wysoka precyzja wykonania, która zapewnia nie tylko trwałość, lecz także idealnie dopasowane parametry pracy silnika oraz innych podzespołów w Twoim samochodzie.  

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1909
Strona www (świat): https://www.pierburg-sa.es/en/
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki PIERBURG

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.