SACHS

Amortyzatory, sprzęgła i łożyska hydrauliczne Sachs

Sachs 

Sachs to niemieckie przedsiębiorstwo produkujące części samochodowe. Historia firmy sięga 1895 roku, kiedy Ernst Sachs wraz ze wspólnikiem Karlem Fichtelem założyli spółkę Schweinfurter Prazisions-Kugellagerwerke Fichtel & Sachs. Od 1929 roku głównym obszarem działalności firmy jest produkcja wysokiej jakości podzespołów samochodowych. W latach 60. XX w. firma dokonała ekspansji na rynek Ameryki Północnej. Obecnie produkty od Sachs, powstają w 38 zakładach produkcyjnych, a marka dostępna jest na niemal wszystkich światowych rynkach części samochodowych. 

W 2001 roku niemieckie przedsiębiorstwo połączyło się z firmą ZF, która jest światowym liderem w produkcji skrzyń biegów od różnego typu pojazdów. W skład grupy ZF Freidrichshafen AG wchodzą renomowani producenci części samochodowych: Sachs, ZF, TRW, Lemforder oraz Boge. 

Niezawodne sprzęgła do Twojego auta 

Kompletne zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym to specjalność niemieckiej marki. Każdego roku na drogi wyjeżdżają miliony nowych samochodów wyposażonych w podzespoły marki Sachs. Produkty służące do przeniesienia napędu stanowią fundament ich asortymentu.  

Dociskowe tarcze sprzęgła XTend to z kolei wytrzymałe produkty marki Sachs odporne na zużycie, ekstremalne temperatury i zabrudzenia. Mechanizm sprzęgła zapewnia niezmienną siłę nacisku na pedał na każdym etapie eksploatacji. Kompaktowa budowa i niezawodność wpływają na popularność stosowania produktów niemieckiej marki przez czołowych producentów samochodów.  

Dwumasowe koła zamachowe zapewniają komfortową zmianę biegów w samochodach osobowych i dostawczych. Produkty od Sachs skutecznie izolują drgania silnika, redukują hałas i wydłużają żywotność skrzyń biegów. Zaawansowana technologia kół dwumasowych niemieckiej marki jest stosowana w samochodach pochodzących od renomowanych producentów. 

Komponenty całego sprzęgła zużywają się w podobnym czasie. W związku z tym jednoczesna wymiana tarczy sprzęgła, docisku oraz koła dwumasowego przywróci układ przeniesienia napędu Twojego samochodu do niemal nowego stanu. Zestawy występują także w wersji do zabudowy z mechanizmem różnicowym. Sprzęgła od marki Sachs, z serii Performance, przeznaczone są dla samochodów sportowych, gdzie pozwalają w pełni wykorzystać potencjał najmocniejszych silników samochodowych. 

Wybierz kompleksowy zestaw składający się z tarczy, docisku i koła dwumasowego, aby zapewnić sobie długą i bezproblemową eksploatację. Możesz też kupić wybrane elementy zestawu dostępne w ofercie producenta. 

Jeżeli chodzi o systemy aktywacji sprzęgła, to są to produkty Sachs przeznaczone dla zróżnicowanych rozwiązań technologicznych. Ruch pedału sprzęgła może być przenoszony mechanicznie z użyciem linki lub hydraulicznie przy pomocy wysprzęglika. Niemiecka marka ma w ofercie oba typy systemów. Kompletne rozwiązania niemieckiej marki w segmencie sprzęgieł dostępne są dla samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz autobusów. 

Amortyzatory – produkty od Sachs zapewniające najlepszą przyczepność 

Asortyment amortyzatorów niemieckiej marki obejmuje części zamienne przeznaczone do wielu marek i modeli samochodów. Produkty Sachs spełniają normy OEM, a dzięki najwyższej jakości duża część asortymentu amortyzatorów stosowana jest w nowych samochodach. Dlatego kupując części zamienne do Twojego auta, wybierz rozwiązania zapewniające najwyższy poziom trwałości, bezpieczeństwa i komfortu jazdy.  

Amortyzatory oferowane przez markę występują w wersjach jednorurowych i dwururowych. Dostępne są także niezawodne kolumny prowadzące, wsporniki sprężyn do amortyzatorów z tarczą sprężynową oraz siłowniki zawieszenia przeznaczone do pojazdów z hydraulicznym układem poziomującym.  

Lekkie amortyzatory to produkty marki Sachs wykonane z aluminium. Jest to jedna z najnowszych technologii stosowanych przez firmę. Dzięki komorze zewnętrznej ze ściankami o zróżnicowanej grubości amortyzatory są znacznie bardziej wytrzymałe przy dużych obciążeniach.  

Nie zwlekaj i wymień zużyte części na produkty marki Sachs. Dzięki temu Twój samochód będzie tak samo sprawny, jak pierwszego dnia po zakupie. 

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1895
Strona www (polska): https://aftermarket.zf.com/pl/pl/sachs/menu-glowne/
Katalog producenta: https://aftermarket.zf.com/go/en/sachs/home/