SKF

SKF - Rozrządy, łożyska i piasty kół oraz paski napinające

SKF – rozrządy, łożyska i piasty kół oraz paski napinające 

Szwecja to kraj, który jest kojarzony z nieszablonowymi rozwiązaniami w wielu aspektach życia codziennego. Nie inaczej jest w przypadku firm związanych z branżą motoryzacyjną, które od zawsze zaskakiwały świat wykorzystaniem innowacyjnych technologii. Szwedzi nigdy nie bali się eksperymentować i zawsze chcieli być o krok od konkurencji. Tą samą zasadą kieruje się marka SKF – nowoczesna firma o bogatej tradycji. Przedsiębiorstwo powstało 16 lutego 1907 roku i już od ponad 110 lat jest jednym ze światowych liderów w produkcji części zamiennych dla Twojego samochodu.  

Jednym z założycieli przedsiębiorstwa był Sven Wingquist, który jest wynalazcą dwurzędowego wahliwego łożyska kulkowego. Firma z czasem opatentowała ten wynalazek i już wtedy udowodniła światu, że szwedzka myśl techniczna to myśl, której warto zaufać. Produkty marki SKF od samego początku wspomagały rozwój różnych branż przemysłowych, a ich wyjątkowość i nowoczesność sprawiła, że SKF jako producent bardzo szybko zaczął się rozwijać. 

W ciągu niespełna kilku lat od powstania przedsiębiorstwo otworzyło swoje przedstawicielstwa w i w Niemczech, Francji, Finlandii, Szwajcarii, Belgii, Danii, Austrii oraz wielu innych liczących się krajach europejskich. Nie obyło się także bez ekspansji na teren innych kontynentów, między innymi Australii i Ameryki Północnej. 

SKF – pozycjonowanie na rynku 

Firma od samego początku uznawana byłą za innowacyjną, a produkty od SKF zyskały wielką popularność wśród klientów wielu branż. Wraz z biegiem lat, ekspansja firmy sprawiła, że dziś SKF jest rozpoznawalna jako globalny producent, którego wyroby można dostać niemalże na całym świecie, a to za sprawą bardzo mocno rozwiniętej sieci fabryk oraz sieci dystrybucyjnej. Szwedzki gigant, w celu umocnienia pozycji rynkowej, podjął współpracę z wieloma uznanymi producentami aut na całym świecie. Produkty SKF, a w szczególności łożyska, montowane są jako fabryczne części przez takie marki jak Honda, Isuzu czy Daimler.  

Firma angażuje się również bardzo mocno w ochronę środowiska oraz promowanie proekologicznych rozwiązań produkcyjnych. Jako pierwsze przedsiębiorstwo przemysłowe na świecie, wyemitowało zielone obligacje. Pozyskane w ten sposób środki finansowe zostały przeznaczone na proekologiczne rozwiązania i przedsięwzięcia, które są zgodne z inicjatywą Green Finance Framework, której SKF jest twórcą. 

SKF – to nie tylko łożyska 

Produkty SKF to odpowiedź na zapotrzebowanie coraz większej liczby branż. Od samego początku przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju łożysk, które znajdują szerokie zastosowanie, nie tylko w motoryzacji, ale także w sektorze rolniczym, branży elektrycznej, dystrybucyjnej i hydraulicznej. W ofercie znajdziemy między innymi: 

  • łożyska toczne,
  • łożyska zmontowane z oprawami,
  • łożyska ślizgowe,
  • łożyska wieńcowe.

Stały rozwój i poszerzanie asortymentu to także jedna z dewiz SKF. W swoim portfolio producent ma także między innymi uszczelnienia samochodowe, przemysłowe, rozwiązania dla układów przeniesienia napędu czy systemy monitorowania stanu maszyn. Produkty od SKF to także aparatura badawcza i pomiarowa.  

Niezależnie od elementu, na który się zdecydujemy, pewne jest to, że otrzymamy produkt najwyższej jakości, wyprodukowany z zachowaniem zasad poszanowania środowiska naturalnego.  

Zrównoważony rozwój to jedna z dewiz marki SKF 

Stały i zrównoważony rozwój jest jednym z celów przedsiębiorstwa. Przedsiębiorstwo w ramach swojej działalności chce także przeciwdziałać zanieczyszczeniu środowiska naturalnego.  

Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu jest wykorzystywanie w całym procesie produkcyjnym odnawialnych źródeł energii. SKF w ramach swojej działalności uczy także inne przedsiębiorstwa tego, jak prawidłowo się rozwijać, przy jednoczesnym poszanowaniu zasobów naszej planety. A korzyści z takiego postępowania odczujemy wszyscy. 

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1907
Strona www (polska): https://www.skf.com/pl
Strona www (świat): https://www.skf.com/se