SNR

SNR - Piasty i łożyska kół oraz rozrządy

Łożyska SNR – historia rozpoczęta od kowalskiego młota 

Dzieje współczesnej firmy SNR sięgają końca XIX wieku, gdy pochodzący ze Szwajcarii kowal, Jacques Shmid zakłada swoją manufakturę we francuskim Annency. Zauważa on szansę w rozwoju nowoczesnych środków transportu i od 1916 roku rozpoczyna produkcję łożysk tocznych. Początkowo głównie tworzy je na zamówienie francuskiej armii, walczącej w I Wojnie Światowej. 

Po zakończeniu działań wojennych zakład dalej się rozwija, zaopatrując szybko rosnący przemysł motoryzacyjny i lotniczy w łożyska kulkowe. Od tamtego czasu produkty marki SNR stają się powoli powszechnie wykorzystywane przez producentów z Francji oraz dobrze znane przez mechaników w całej Europie. 

W 2010 SNR połączyło się z japońskim NTN i obecnie koncern NTN-SNR jest jednym z największych producentów łożysk tocznych na świecie. SNR pozostaje marką, która oferuje swoje produkty w Europie, Afryce i obu Amerykach. 

Historia marki rozpoczęła się od młota szwajcarskiego kowala, by poprowadzić SNR do pozycji światowego lidera w swoje branży. 

Produkty SNR – kompleksowa oferta łożysk do samochodów 

SNR wytwarza niemal pełen zakres łożysk i elementów łożyskowanych, jakie występują we współczesnych samochodach. Są to nie tylko łożyska kół czy poduszek amortyzatorów kolumn Macphersona, ale także łożyska silników i skrzyń biegów. Oferta firmy to także koła pasowe, rolki i rolki napinające do pasków wieloklinowych i pasów rozrządu. 

Produkty od SNR są też bardzo popularnym wyborem wśród mechaników zajmujących się regeneracją tylnych belek zawieszenia w samochodach marek Citroen i Peugeot. Wiele modeli tych pojazdów wyposażonych było w belkę tylną z drążkami skrętnymi osadzonymi na łożyskach igiełkowych. 

Zużycie łożysk igiełkowych powoduje problemy ze stabilnością i komfortem jazdy. Jest to o tyle powszechne, że istnieją specjalne zakłady, które zajmują się wyłącznie naprawą tego typu zawieszeń. Te najlepsze wybierają produkty marki SNR, zapewniając swoim klientom trwałość i niezawodność, jakiej oczekują. 

Ze względu na pochodzenie SNR, produkty tej marki są najszerzej dostępnymi elementami do samochodów francuskich. Asortyment producenta przeznaczony jest także do marek spoza tego kraju. Znajdziesz w nim łożyska do większości popularnych modeli samochodów europejskich, japońskich, koreańskich i amerykańskich. Jednak w przypadku aut francuskich, łożyska, które możesz znaleźć w ofercie SNR dopasowane są także do starszych modeli, także klasycznych, produkowanych w latach 70. i 80. 

SNR – produkty, którym możesz zaufać 

Dzięki doświadczeniu zebranemu nie tylko przy projektowaniu łożysk samochodowych, ale także lotniczych, kolejowych i przemysłowych, produkty SNR wyróżniają się zastosowaniem najnowszych metod produkcji i materiałów. 

Produkty marki SNR są też dobrze znane z drobiazgowej kontroli jakości, która została wniesiona do koncernu przez japońskich partnerów. Firma uzyskała certyfikat ISO 9001 jako pierwsza w branży. W filozofii firmy mieszają się najlepsze cechy kultury przemysłowej Europy i Japonii, łącząc pasję i ciąg do innowacji, z niezwykłą dokładnością i dbałością o szczegóły. Ta unikatowa kompozycja powoduje, że produkty SNR są jednymi z najlepszych. 

Chociaż rzadko o nich myślisz, to łożyska są częściami, które pozwalają pracować większości elementów Twojego samochodu. Wybierając produkty od SNR, możesz być pewien, że będą one sprawne przez bardzo długi czas. Znacząco poprawi to niezawodność całego auta, którego funkcjonowanie jest oparte właśnie na łożyskach. 

SNR to marka, która stawia na rozwój. Dzięki temu Twoje nowe łożyska będą, najprawdopodobniej, o wiele lepsze od tych, które były zamontowane w Twoim pojeździe uprzednio. Nowoczesne materiały, w tym stopy metali, tworzywa sztuczne i kompozyty, sposoby utwardzania powierzchni, powłoki smarne i przeciwtarciowe, pozwalają na stworzenie najlepszych, możliwych łożysk. 

Tak dobre wyroby, powodują, że produktom SNR ufa coraz liczniejsze grono klientów, nie tylko indywidualnych, ale i firmowych. Łożyska SNR spełniają także potrzeby producentów samochodów i są często wykorzystywane jako części pierwszego montażu w samochodach osobowych i ciężarowych niemal na całym świecie. 

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1916
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki SNR

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.