TEDGUM

Silentblocki i tuleje wahaczy i amortyzatorów Tedgum

Tedgum 

Firma Tedgum została założona w 1993 roku w Rudzie Śląskiej. W tamtym czasie głównym jej celem była dystrybucja i sprzedaż części samochodowych. Niedługo po rozpoczęciu działalności na rynku pojawiły się również autorskie wyroby firmy Tedgum. Produkty, które znalazły się w katalogu, stanowiły komponenty gumowe i metalowo-gumowe. 

Aktualnie marka Tedgum działa na znacznie szerszym asortymencie artykułów. Z części wytwarzanych przez przedsiębiorstwo korzystają największe ośrodki produkcyjne w Polsce, a także lokalni specjaliści. Dowiedz się więcej na temat producenta! 

Jakie produkty Tedgum można aktualnie nabyć? 

Rozwiązania wytwórcy są stosowane w rozmaitych obszarach. Produkty Tedgum są wykorzystywane do pracy w zakładach funkcjonujących w branży budowlanej, górnictwie, rolnictwie, przemyśle morskim oraz w specjalistycznych warsztatach samochodowych i ośrodkach serwisowych. Warto nadmienić, że wspomniane segmenty to tylko niektóre z tych, gdzie używane są produkty od Tedgum. 

Wspomnieliśmy wcześniej, że artykuły od polskiego producenta obejmują komponenty gumowe i metalowo-gumowe. Jednak produkty od Tedgum to coś więcej. W katalogu wytwórcy znajdują się również rozmaite rozwiązania metalowe, gumowe i poliuretanowe. Produkty marki Tedgum to m.in.: 

  • poduszki jednostek napędowych;
  • tuleje wahaczy;
  • osłony przekładni i przegubów;
  • odbojniki amortyzatorów.

Produkty marki Tedgum – co stoi za ich jakością? 

Klienci doceniają produkty marki Tedgum przede wszystkim za stabilne działanie. Jest to najważniejsza cecha artykułów producenta, atrakcyjna cena znajduje się dopiero na drugim miejscu.  

W trakcie procesu produkcyjnego jakość jest najważniejszym kryterium. Tedgum skupia się na parametrach takich jak wytrzymałość (szczególnie na etapie projektowania artykułów), wybór surowca wykonania, a także realizacja tworzonego projektu. Na każdym etapie Tedgum korzysta ze swojego wieloletniego doświadczenia i popiera to pasją do tworzenia. Dzięki temu produkty Tedgum są doceniane przez tak wielu klientów i używa się je w rozmaitych branżach. 

Produkty od Tedgum są poddawane wielu testom 

Na stronie producenta można przeczytać, że Tedgum w trakcie produkcji sprawdza każdy wytwarzany element pod wieloma względami. Produkty Tedgum są weryfikowane między innymi pod kątem behawioralnym w pierwotnym układzie zawieszenia. 

Specjaliści analizują też, czy nie ma potrzeby wprowadzania korekt w konstrukcji artykułów. Niekiedy takie zabiegi są konieczne, aby produkty Tedgum mogły efektywnie konkurować z komponentami największych światowych producentów, ale przede wszystkim, żeby spełniały jak najlepiej swoją rolę w całym układzie. Całość uzupełnia to, że każdy proces produkcji jest uruchamiany w asyście głównego technologa. Dzięki temu wszystkie etapy wytwarzania komponentów stoją na odpowiednim poziomie. 

Linia produktów Tedgum Pro

To efekt chęci sprostania oczekiwaniom, które stawia wciąż dynamicznie rozwijający się rynek. Stworzona linia produktów Tedgum Pro wpływa na poprawę jakości części zamiennych, która jest istotna dla elementów OE. Za sprawą tego zabiegu, zamienniki służą często dłużej niż oryginalne komponenty. 

Spełnianie wymagań i norm 

Marka Tedgum opracowała też i wdrożyła System Zarządzania Jakością, który jest zgodny z wymaganiami normy ISO 9001:2015. System z powodzeniem funkcjonuje w przedsiębiorstwie od 2016 roku dotąd. Jest to możliwe między innymi dlatego, że Tedgum współpracuje z najlepszymi dostawcami gumy i poliuretanu. Są one w stanie sprostać wymaganiom producenta co do jakości materiału. Już na etapie selekcji wybierane są tylko najlepsze surowce, niezbędne do tego, aby powstały produkty Tedgum 

Dodatkowo poddaje się je wejściowej, statystycznej kontroli przy pomocy maszyny wytrzymałościowej firmy Lloyd, a także przy ścisłej współpracy z laboratoriami zewnętrznymi. Za sprawą opisanych procedur i filozofii działania, Tedgum znajduje się w czołówce dostawców części samochodowych i jest jednym z najczęściej wybieranych producentów przez klientów sklepu Inter Cars.  

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1993
Strona www (polska): http://www.tedgum.pl/
Strona www (świat): https://www.tedgum.pl/en/
Katalog producenta: http://katalog.tedgum.pl
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki TEDGUM

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.