VALEO
VALEO

Valeo - wycieraczki, układy napędowe i chłodzenia, oświetlenie i filtry

Valeo – lider rynku i innowacji 

Historia firmy Valeo rozpoczęła się w 1923 roku, gdy Eugène Buisson założył w podparyskim Saint-Ouen fabrykę okładzin hamulcowych i tarczy sprzęgłowych na licencji angielskiego Ferodo. Po drugiej wojnie światowej asortyment firmy rozszerzył się o kolejne kategorie części samochodowych do układów chłodzenia, ogrzewania i elektrycznych. Producent rozszerzał też działalność poza terytorium Francji.  

Produkty marki Valeo dostępne są od roku 1980, gdy przedsiębiorstwo przeszło gruntowny rebranding i ujednoliciło portfolio, w którym wcześniej znajdowało się kilkanaście marek. Od tej pory, wszystkie zaczęły pojawiać się pod jedną nazwą – Valeo

Dalszy rozwój firmy doprowadził ją do pozycji rynkowego potentata w dziedzinie układów elektrycznych i elektronicznych, wycieraczek, układów klimatyzacji i wentylacji do samochodów osobowych i dostawczych. Obecnie produkty od Valeo są produkowane w ponad 120 zakładach na całym świecie. Także w Polsce, gdzie umiejscowione jest 5 zakładów produkcyjnych, wytwarzających części dla koncernu. 

Części marki Valeo mają renomę, którą potwierdza fakt, że wielu producentów samochodów decyduje się na wybór ich produktów do pierwszego montażu w swoich fabrykach, takich jak Mercedes czy VW. Jakość wymagana przez fabryki pojazdów rzutuje także na rynek części zamiennych. Produkty Valeo są niezwykle cenione przez mechaników i kierowców na całym świecie.  

Valeo to także producent, który stawia na rozwój i innowację, która jest konieczna do utrzymania się na rynku, szczególnie w przypadku pierwszego montażu. Dzięki temu produkty Valeo są wykonywane z najnowocześniejszych materiałów, przy użyciu nowoczesnych maszyn, które zapewniają niezwykłą dokładność wykonania.  

Valeo – produkty, które Cię nie zawiodą 

Marka Valeo posiada w swojej ofercie niezwykle szerokie spektrum części zamiennych do większości układów związanych z osprzętem i wyposażeniem pojazdu.  

Produkty marki Valeo do układu elektrycznego to alternatory i rozruszniki, czujniki parametrów pracy silnika i pojazdu, oraz czujniki wyposażenia dodatkowego, stacyjki zapłonu i przełączniki zespolone do większości popularnych pojazdów.  

W układzie chłodzenia możesz zastosować takie produkty od Valeo jak chłodnice wody i oleju czy wentylatory chłodnic. Valeo oferuje także kompleksowy katalog części do układów ogrzewania i klimatyzacji, od wymienników ciepła i kompresorów klimatyzacji, przez dmuchawy i nagrzewnice, aż po drobne elementy układów, takie jak wyłączniki, czujniki czy zestawy montażowe. Valeo jest także producentem wysokiej jakości filtrów kabinowych.  

Produkty Valeo, które są w ofercie od początku istnienia firmy to z kolei tarcze sprzęgłowe i kompletne sprzęgła samochodowe. Stuletnie doświadczenie w produkcji tego podzespołu powoduje, że sprzęgła Valeo sprawdzają się świetnie w każdych warunkach. Firma produkuje także pompy sprzęgła i wysprzęgliki, co pozwala na skompletowanie pełnego zestawu części do naprawy tego elementu przeniesienia napędu. 

Ważnym elementem katalogu marki są elementy oświetlenia i pióra wycieraczek. To właśnie te elementy najczęściej są montowane w nowych samochodach, a także świetnie sprzedają się na rynku zamienników i części zamiennych.  

Oprócz tego produkty Valeo to klamki i zamki, części spryskiwaczy szyb i reflektorów, intercoolery do układów turbosprężarek, pompy paliwa, zawory recyrkulacji spalin (EGR) i wiele innych.  

Produkty marki Valeo – najwyższa jakość i satysfakcja 

Valeo jako światowy lider branży produkcji części samochodowych, nie może pozwolić sobie na wpadki jakościowe. Wiązałoby się to dla nich z ogromnymi stratami i utratą kontaktów z najlepszymi producentami samochodów. Jako klient indywidualny możesz z tego do woli korzystać. 

Wybierając produkty Valeo, jesteś pewny, że kupujesz części, które są w stanie usatysfakcjonować działy kontroli jakości najbardziej prestiżowych marek samochodowych. Będą więc odpowiednie także dla Ciebie.  

Co więcej, dzięki efektowi skali i silnym rozwoju sieci produkcji i logistyki, produkty od Valeo nie mają bardzo wysokich cen. Części zamienne Valeo to gwarancja jednego z najlepszych na rynku stosunku ceny do jakości. 

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1923
Strona www (polska): https://www.valeoservice.pl/pl
Strona www (świat): http://www.valeo.com/

Produkty VALEO w ofercie Sklep Inter Cars

Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki VALEO

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.