VALVOLINE

Oleje silnikowe i przekładniowe, samochodowe i motocyklowe - Valvoline

Źródłem nazwy firmy Valvoline jest angielskie słowo „valve”, oznaczające zawór. Pierwszym produktem tej marki, stworzonym w 1866 roku w Stanach Zjednoczonych przez dr. Johna Ellisa, był olej przeznaczony do smarowania zaworów maszyn parowych. Firma rozwijała się prężnie, stale poszerzając asortyment oferowanych przez siebie produktów, a gdy w latach 50. zeszłego wieku została wykupiona przez koncern chemiczny Ashland, marka Valvoline rozprzestrzeniła się na rynki poza Ameryką Północną. W ofercie firmy znajdują się nie tylko oleje silnikowe i inne środki smarne – Valvoline produkuje również płyny hamulcowe i sprzęgłowe, płyny chłodnicze, uszlachetniające dodatki do paliwa, szeroki zakres środków warsztatowych, oraz zabezpieczenia przeciwkorozyjne Tectyl, opracowane w latach II Wojny Światowej na potrzeby armii amerykańskiej i stale udoskonalane na przestrzeni lat. Obecnie Valvoline jest jednym z czołowych producentów chemii samochodowej – wśród klientów firmy są między innymi Chrysler Group, Ford i MAN. Przychód Valvoline przekracza miliard dolarów rocznie, a placówki firmy rozmieszczone są w ponad 100 krajach, również w Polsce, gdzie marka ta jest obecna od 1994 roku. W ofercie Valvoline wyróżnia się rodzina produktów MaxLife, zaprojektowanych na potrzeby części mechanicznych z większym przebiegiem (powyżej 100 000 km). Dzięki opracowanej przez Valvoline technologii oleje silnikowe, płyny przekładniowe i dodatki do paliwa MaxLife czyszczą, poprawiają działanie oraz chronią wrażliwe komponenty.

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1873
Strona www (polska): http://www.valvolinepolska.pl/
Strona www (świat): http://www.valvoline.com/
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki VALVOLINE

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.