Varta Silver Dynamic Blue Dynamic Black Dynamic Start-Stop Start-Stop Plus Professional AGM
VARTA

VARTA - akumulatory samochodowe

Professional AGM Deep Cycle AGM

Przedsiębiorstwo, które zrodziło znaną markę Varta, zostało założone w 1888 roku w niemieckim mieście Hagen, gdzie dwaj wspólnicy, Adolf Mueller i Paul Buesche, otworzyli pierwszą w kraju fabrykę akumulatorów przemysłowych. Firma rozwijała się niezwykle dynamicznie, produkując projektowane przez siebie baterie na potrzeby nowobudowanych elektrowni. W tamtych czasach inwestorzy nie byli zainteresowani tematyką elektrycznych samochodów, Mueller wpadł więc na inny pomysł: zaproponował współpracę kompaniom kolejowym i już w 1889 roku elektryczne lampy jego produkcji oświetliły pierwsze wagony. Wkrótce jego firma zaczęła wytwarzać również akumulatory dla kolejek wąskotorowych używanych do transportu towarów w portach i fabrykach. Nieprzerwanie rozwijano również technologie wyrobu akumulatorów samochodowych. Pod koniec lat 40., po odbudowaniu fabryk, które uległy zniszczeniu w trakcie wojny, produkcja została wznowiona na większą niż poprzednio skalę. Zmodernizowane w latach 50. zakłady wdrażały nowatorskie rozwiązania, opracowane we współpracy z uczelniami i firmami z wielu krajów świata. W 1962 roku firma przybrała nazwę VARTA AG, co było spowodowane niezwykłą popularnością akumulatorów tej marki. Obecnie właścicielem marki Varta jest korporacja Johnson Controls, której produkty kontynuują ponadstuletnią tradycję wysokiej jakości i innowacyjności. Właściciele samochodów z funkcją Start&Stop cenią akumulatory linii VARTA START-STOP, których nowoczesna konstrukcja sprawia, że odbiorniki energii są szybko i skutecznie zaopatrywane w prąd, a wytrzymałość ponaddwukrotnie przewyższa możliwości akumulatorów standardowych.

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1888
Strona www (polska): http://www.varta-automotive.pl/
Strona www (świat): http://www.varta-automotive.com/
Katalog producenta: http://www.varta-automotive.pl/index.php?id=13&L=15
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki VARTA

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.