Varta Silver Dynamic Blue Dynamic Black Dynamic Start-Stop Start-Stop Plus Professional AGM
VARTA

Varta - akumulatory samochodowe

Professional AGM Deep Cycle AGM

Produkty Varta 

Firma Varta to przedsiębiorstwo założone w Niemczech pod koniec XIX przez dwóch wspólników – Adolfa Mullera oraz Paula Buesche. Początkowo była to pierwsza w kraju fabryka akumulatorów przemysłowych, działająca pod nazwą Busche & Muller. Z tego względu miała możliwość bardzo dynamicznego rozwoju.  

Na tym etapie właściciele nie zamierzali ingerować w przemysł motoryzacyjny, dlatego Muller zainteresował się współpracą z koleją. Pozwoliła ona na wyprodukowanie oraz zamontowanie lamp elektrycznych oświetlających wagony, by w następnej kolejności rozbudować asortyment firmy o akumulatory zasilające kolejki wąskotorowe. Te były wykorzystywane głównie do transportu wewnętrznego w niektórych fabrykach. Na tym etapie w firmie rozpoczęto także prace nad akumulatorami do samochodów.  

Pierwszy szczyt popularności firmy Varta przypada na lata 60. Obecnie ogromnymi fanami akumulatorów tej marki są właściciele samochodów z funkcją Start&Stop. Wynika to z dużego zapotrzebowania na prąd, a także znacznie wyższych możliwości (np. trzykrotnie wydłużony jego cykl funkcjonalności) w porównaniu do akumulatorów standardowych.  

Co wyróżnia produkty marki Varta? 

Varta jest firmą o ogromnym zaufaniu społecznym, wynikającym z produkowanych przez dziesięciolecia niezawodnych oraz nowoczesnych akumulatorów. Niezależnie od posiadanego modelu samochodu oraz technologii, w której został on wykonany, produkty Varta pozwolą efektywnie i bezpiecznie dojechać do celu. Firma wyróżnia się nie tylko bogatą historią, ale również wysokim poziomem usług oraz innowacyjności. 

Oferowane przez firmę Varta produkty, czyli akumulatory w technologi EFB (Enhanced Flooded Battery) charakteryzują się jakościowymi parametrami użytkowymi oraz wysokim współczynnikiem niezawodności, w porównaniu do klasycznych akumulatorów ołowiowo-kwasowych. Obecnie Varta należy do czołówki obecnego rynku w dziedzinie energii. Produkty od Varta charakteryzują się wysoką jakością i doskonałą wydajnością, a firma ma na uwadze także zrównoważony rozwój i jest zorientowana na kwestie ekologiczne oraz społeczne.  

Co znajduje się w ofercie marki Varta? 

Produkty marki Varta to akumulatory, które można podzielić na kilka kategorii. Najczęściej spotykane są oczywiście modele samochodowe. Te pozwalają na efektywną pracę każdej osobówki, niezależnie od rodzaju i zaawansowania dodatkowych elementów wyposażenia.  

Drugą kategorią są akumulatory do pojazdów użytkowych o dużych wymaganiach. Modele tego typu są wyposażone w dodatkowe, najbardziej wydajne technologie, których zadaniem m.in. jest rozruch silnika, a także wzbogacanie systemów klimatyzacji o energię elektryczną. Trzecią kategorie stanowią akumulatory do motocykli oraz skuterów. Ostatnie są akumulatory do pojazdów rekreacyjnych, używane na przykład w łodziach motorowych.  

Najczęściej kupowane produkty marki Varta 

Oferowane przez firmę Varta produkty to przede wszystkim najwyższej jakości akumulatory, po które najczęściej sięgają wymagający klienci. W ofercie sklepu Inter Cars można znaleźć akumulatory do samochodów osobowych, akumulatory do motocykli, a także akumulatory ciężarowe. Wśród oferowanych produktów są także akumulatory specjalne, akumulatory żelowe oraz niestandardowe.  

Klienci sklepu Inter Cars najczęściej wybierają model akumulatora o pojemności 110 Ah oraz rozruchu na poziomie 760 A. Może być przechowywany bez doładowywania aż przez 12 miesięcy.  

Równie chętnie kupowanym modelem jest akumulator stosowany w kamperach oraz na jachtach. Ma pojemność 765 Ah i świetnie sprawdzi w starszych modelach łodzi oraz przyczep. Ponadto doskonale sprawdza się jako akumulator sezonowy i pozwala także na pracę w podwójnym trybie, co oznacza wykorzystanie jego działania zarówno do rozruchu, a także ogólnego zasilania.  

Z takim samym przeznaczeniem klienci wybierają akumulator o pojemności 140 Ah, również odpowiedni do używania na łodzi lub w kamperze. Dla kamperów i łodzi o umiarkowanym zapotrzebowaniu energetycznych sprawdzić się może model rozruchowo-zasilający, o pojemności 70 Ah, lecz o mocy rozruchowej 760 A.  

Jeśli jesteś zainteresowany produktami wytwarzanymi przez markę Varta, zapoznaj się z szeroką ofertą dostępną w sklepie Inter Cars. 

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1888
Strona www (polska): http://www.varta-automotive.pl/
Strona www (świat): http://www.varta-automotive.com/
Katalog producenta: http://www.varta-automotive.pl/index.php?id=13&L=15