CALORSTAT BY VERNET

Vernet - Termostaty, czujniki temperatury i ciśnienia i inne

Produkty marki Vernet – francuska technologia  

Vernet to francuski producent różnorodnych akcesoriów motoryzacyjnych. W obrębie grupy spotkać można nowoczesne rozwiązania kierowane zarówno do klientów indywidualnych, jak i przemysłu.  

Produkty Vernet pierwszy raz trafiły na rynek w 1927 roku, gdy założono rodzinną firmę Calorstat. Właścicielem działalności był Edgar B. Frank. Ogromny sukces na rynku termostatów pozwolił uczynić te produkty znakiem rozpoznawczym marki. Status specjalisty w zakresie regulatorów temperatury Vernet osiągnął już w 1935 roku, gdy wprowadził na rynek termostaty do kotłów centralnego ogrzewania.  

Ogromnym przełomem technologicznym było upowszechnienie regulatorów wyposażonych w metalowy mieszek, co miało miejsce na początku lat 50. Vernet wraz z Calorstat zostały połączone w 1962 roku, co pozwoliło na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój technologiczny. Jednym z najistotniejszych rozwiązań wprowadzonych wtedy na rynek były woskowe elementy termostatyczne. Pozwoliło to marce osiągnąć przewagę konkurencyjną.  

Pierwsze elektryczne termostaty do sterowania centralnym ogrzewaniem oraz wodą bieżącą wprowadzono już na początku lat 70. Produkty marki Vernet szybko ugruntowały swoją pozycję na rynku. Po kilku latach francuski wytwórca rozpoczął ekspansję na rynek amerykański. W połowie lat 90. produkty od Vernet trafiły do Ameryki Południowej, natomiast w 2006 roku także do Chin. Obecnie marka ta jest dostępna także w Indiach. 

Vernet – lider wśród producentów termostatów 

Produkty Vernet to nie tylko wysokiej jakości urządzenia do regulacji temperatury, ale również marka z innowacyjnym spojrzeniem na świat. Obecnie celem firmy jest wprowadzanie rozwiązań termostatycznych, które przyczynią się do zachowania zasobów naturalnych przy jednoczesnej poprawie komfortu użytkowników.  

Ze względu na globalną skalę działań marki wprowadzono także regionalne zakłady produkcyjne. Ma to ogromny wpływ na jakość obsługi klienta oraz na badania i rozwój.  

Vernet – produkty motoryzacyjne 

Oferowane przez firmę Vernet produkty to przede wszystkim wysokiej jakości urządzenia termostatyczne. W obrębie Vernet Group wyodrębnić można kilka pomniejszych marek, które specjalizują się w konkretnych segmentach rynku.  

Główna marka – Vernet –specjalizuje się w sektorze regulacji temperatury. Natomiast Calorstat by Vernet obecnie zajmuje się przede wszystkim branżą motoryzacyjną. Dla przemysłu lotniczego oraz obronnego rozwiązania projektuje i wytwarza marka Vernatherm by Vernet.  

Wśród komponentów kierowanych do przemysłu motoryzacyjnego znaleźć można części przeznaczone do samochodów osobowych, ciężarowych, a także motocykli i ciężkiego sprzętu rolniczego. Colorstat by Vernet to nie tylko termostat i elementy układu chłodzenia. Uznaniem kierowców i mechaników cieszą się też sondy lambda. 

Produkty marki Vernet obejmujące części układów chłodzenia opierają się na wyjątkowo innowacyjnych rozwiązaniach. Wodna chłodnica powietrza pozwala efektywnie schłodzić sprężone powietrze przed jego wejściem do komory spalania. W efekcie wydajność procesu jest znacznie zwiększona.  

Najciekawszym rozwiązaniem, nad którym pracują specjaliści Vernet, jest proces zarządzania temperaturą w celu wykorzystania jej do produkcji energii. Może stanowić to przyszłość ekologicznych samochodów zasilanych praktycznie samodzielnie.  

Budowanie domu a produkty od Vernet  

Marka Vernet nadal rozwija ofertę budowlaną. Ich działania obejmują przede wszystkim urządzenia sanitarne, zarządzające centralnym ogrzewaniem, wentylacją, a nawet akcesoria wspierające pracę basenów.  

Produkty od Vernet przeznaczone do regulacji temperatury w warunkach domowych mogą zadbać nie tylko o odpowiednią jakość centralnego ogrzewania oraz wydajnej dystrybucji ciepłej wody. To także rozwiązania pozwalające oszczędzić zasoby naturalne oraz środki finansowe.  

Rozwój i społeczna odpowiedzialność marki Vernet 

Społeczna odpowiedzialność biznesu oraz działania proekologiczne są jednym z podstawowych filarów działania marki. Zarówno na poziomie zarządzania, jak i technologii Colorstat by Vernet na każdym etapie dba o etykę pracy oraz poszanowanie środowiska naturalnego. 

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1927
Strona www (świat): http://www.vernet.fr/
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki CALORSTAT BY VERNET

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.