WD-40

Preparaty wielofunkcyjne WD-40

Preparaty WD-40 – co znajdziesz w ofercie Inter Cars? 

Kto z nas nie słyszał o preparatach WD-40? Zdobyły one międzynarodową sławę. Wszystko zaczęło się jednak w 1953 roku w niewielkim kalifornijskim laboratorium. Środek ten (dopiero po 39 nieudanych próbach) stworzyli trzej chemicy z San Diego Rockel Chemical Company. Nazwa preparatu „WD-40” w bezpośredni sposób nawiązuje do tego wydarzenia. Oznacza bowiem „40-tą formułę wypierającą wodę”.  

WD-40 wykorzystywano początkowo jako środek antykorozyjny przeznaczony do ochrony części rakiet. W późniejszym czasie zyskał inne zastosowania. Jego głównymi składnikami są węglowodory, lecz pełna receptura jest owiana tajemnicą. Preparat w formie sprayu zawdzięcza swoje działanie nielotnym lepkim olejom, które zapewniają maksymalną ochronę przed wilgocią. 

W asortymencie firmy znajdziesz uniwersalne oleje penetrujące WD-40, odrdzewiacze i penetratory. Amerykańska marka ma również w ofercie formuły przeznaczone do pielęgnacji oraz konserwacji motocykli WD-40 Specialist Motorbike oraz środki do konserwacji rowerów WD-40 Bike.  

Środki WD-40 – dlaczego warto je mieć? 

WD-40 jest zarejestrowane jako środek wypierający wodę. Od czasu wynalezienia tej niebiesko-żółtej puszki, preparat był stosowany do wielu różnych celów. Na co dzień korzystają z niego profesjonalne warsztaty samochodowe, a także domowi majsterkowicze. Ludzie szybko docenili wszechstronne zastosowanie preparatu, zarówno w domach, jak i w zakładach przemysłowych. 

Wyróżnikiem marki WD-40 jest stała receptura ich środków. Jedynie co się zmieniło, to sposób aplikacji, który ewoluował z biegiem lat. Produkty od WD-40 wyposażone są w zawór 360 st. umożliwiający natrysk preparatu pod dowolnym kątem. Precyzyjną aplikację umożliwia również giętka rurka, która wytwarza skoncentrowany strumień, aby rozpylić substancję w trudno dostępnych miejscach. 

Środki do naprawy i zabezpieczania marki WD-40 dostępne są zarówno w niewielkich puszkach o pojemności 450 ml, jak i opakowaniach zbiorczych 5-, 10- czy 25-litrowych. Charakteryzują się maksymalną wydajnością idącą w parze z niską ceną.  

Preparaty WD-40 – poznaj ich zastosowanie 

Oleje i chemia motoryzacyjna od WD-40 znane są na całym świecie z zastosowań na wielu płaszczyznach. Jak może wykorzystać je właściciel samochodów oraz mechanik? 

Odkręcanie zardzewiałych śrub

W pojazdach mechanicznych nie brakuje przykręcanych podzespołów, które mają styczność z wodą, solą oraz czynnikami atmosferycznymi wpływającymi na korozję elementów metalowych. Wystarczy zaaplikować środek WD-40 na zardzewiałą śrubę, a jej odkręcenie nie będzie wymagało użycia siły.  

Ochrona metalowych elementów hamulcowych

Chemia motoryzacyjna WD-40 może być stosowana do ochrony metalowych elementów hamulców podczas ich przechowywania oraz jako pomoc w demontażu zespołów hamulców i zatartych zacisków. Ułatwi zatem pracę w warsztatach samochodowych, ale także przy samodzielnej naprawie podzespołów auta.  

Usuwanie naklejek z szyby samochodowej

Preparat wielofunkcyjny WD-40 pozwala usunąć naklejkę legalizacyjną z numerem rejestracyjnym lub inne nalepki pozostawione przez poprzedniego właściciela pojazdu. Wystarczy rozgrzać naklejkę przy pomocy nagrzewnicy do prądu lub suszarki do włosów, a następnie zaaplikować WD-40 na jej powierzchnię i usunąć ją przy pomocy ostrego nożyka lub żyletki.  

Konserwacja łańcuchów do kół

Komplet łańcuchów do kół przydaje się podczas srogiej zimy. Ich użycie jest sporadyczne, dlatego warto je odpowiednio zakonserwować. W tym celu skorzystaj z preparatu uniwersalnego WD-40. Umyte łańcuchy do kół, opłucz i osusz, a następnie spryskaj preparatem.  

Chemia motoryzacyjna WD-40 sprawdzi się również podczas usuwania rdzy z zawiasów samochodowych. Eliminuje on tłuszcz, olej i brud bez pozostawiania śladów. Jest niezastąpionym środkiem do czyszczenia gaźnika motocykla, pielęgnacji zaparowanych reflektorów samochodowych czy usuwania nieczystości z powierzchni felg samochodowych. Pozbycie się tłustych osadów z aluminiowych obręczy będzie znacznie prostsze, niż Ci się wydawało. 

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1953
Strona www (polska): https://wd40.pl/
Strona www (świat): https://www.wd40.com/
Katalog producenta: https://wd40.pl/produkty/