WTM

WTM - Urządzenia rozruchowe i testery akumulatorów

WTM – testery akumulatorów i akumulatory 

WTM to polska firma, która na początku swojej działalności zajmowała się naprawą i konserwacją elektronicznych urządzeń do diagnostyki pojazdów. W 1991 roku rozpoczęła produkcję testerów samochodowych i lamp stroboskopowych. To jednak nie koniec rozwoju przedsiębiorstwa. Osiem lat później oferta firmy poszerzyła się między innymi o testery płynu hamulcowego, akumulatorów oraz wiele innych urządzeń, które są niezbędne w każdym warsztacie samochodowym. 

W asortymencie firmy znajdziesz między innymi testery akumulatorów od WTM oraz same akumulatory. Oba wymienione powyżej produkty zostały objęte gwarancją producenta.  

Akcesoria marki WTM – dlaczego warto je kupić? 

Testery akumulatorów WTM to kompaktowe urządzenia, które powinny znaleźć się w każdym profesjonalnym warsztacie samochodowym. Narzędzie nie zajmuje dużo miejsca, więc z powodzeniem można je wozić również w samochodzie. Tester nie wymaga żadnych dodatkowych baterii do pracy, jest w pełni zasilany energią z akumulatora. Dzięki podłączeniu urządzenia poprzez kabel USB do drukarki możliwy jest natychmiastowy wydruk parametrów z przeprowadzonego pomiaru. 

Mierniki od firmy WTM przeznaczone są zarówno do użytku profesjonalnego, jak i prywatnego. Szczególnie poleca się je dystrybutorom akumulatorów samochodowych, stacjom obsługi pojazdów i serwisom, a także producentom związanym z przemysłem motoryzacyjnym. Z testerów akumulatorów WTM korzystać mogą również ośrodki edukacyjne oraz fabryki akumulatorów samochodowych. 

Firma WTM dba o najwyższą jakość produkowanych urządzeń. W 2002 roku otrzymała nagrodę główną na XIII Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Katowicach za konduktancyjny tester akumulatorów. Jest również zdobywcą wielu wygranych i wyróżnień na innych targach wyposażenia warsztatów samochodowych.  

Akumulatory WTM oraz mierniki – do czego służą? 

Akumulatory oraz mierniki od polskiej firmy WTM na stałe zagościły w ofercie marki Inter Cars, ale czy wiesz, do czego służą? 

Testery akumulatorów

Zakup testerów akumulatorów od firmy WTM to doskonały wybór. Dzięki nim możesz sprawdzić stopień naładowania akumulatora po zakupie, parametry przed zamrożeniem (np. napięcie) czy nadwyżkę wartości prądu rozruchu. Oprócz tego tester akumulatorów analizuje czas wyładowania pod pełnym obciążeniem, parametry po rozładowaniu, stan naładowania, ładowanie jednogodzinne (zdolność pochłaniania ładunku) i test szczelności. To tylko niektóre funkcje tego urządzenia. Dzięki okresowej kontroli poziomu naładowania akumulatora można z powodzeniem zachować maksymalną sprawność baterii.  

Tester płynu hamulcowego

Kolejnym niezawodnym urządzeniem w ofercie WTM jest tester płynu hamulcowego. Jak wiadomo, układ hamulcowy to jeden z najważniejszych elementów w każdym pojeździe, ponieważ w bezpośredni sposób odpowiada za bezpieczeństwo na drodze.  

Miernik WTM mierzy stężenie procentowe wody zawartej w płynie hamulcowym. Nie powinien zawierać więcej niż 1,5 proc. wody, warunkowo dopuszczalna jest jej zawartość maksymalnie do ok. 3 proc. Powyżej tej wartości płyn hamulcowy należy niezwłocznie wymienić. Nie każdy wie, że ma on silne właściwości higroskopijne, czyli chłonie wodę z otoczenia. Jeżeli nie zadbasz o okresową wymianę płynu hamulcowego, może zdarzyć się, że straci swoje właściwości, a sprawność całego układu znacząco spadnie.  

Mierniki wagowe

Mierniki wagowe serii WTM przeznaczone są do zastosowań przemysłowych. Nadają się do wag wózków paletowych oraz widłowych i samochodów. Za ich pomocą można utworzyć wagi wykorzystujące jedną lub kilka belek tensometrycznych. Co ważne, nie ma problemu z wykonywaniem tych wszystkich czynności zdalnie. Jest to możliwe po podłączeniu urządzenia do sieci Ethernet oraz posługując się przeznaczoną do tego celu aplikacją.  

Obudowa terminala wagowego, wykonana z tworzywa sztucznego jest odporna na uszkodzenia. Może pracować w zakresie temperatur od -10 do 40 st. C. Dzięki pamięci ALIBI zapisuje do 50 000 pomiarów. 

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1983