Odbiór opon w ciągu 2 godzin!

Szukaj opon do auta

Jak znaleźć dane w dowodzie rejestracyjnym?

Szukaj opon wg rozmiaru lub producenta

Szukaj opon wg rozmiaru lub producenta

więcej opcji wyszukiwania

Dlaczego warto kupić opony zimowe u nas?

Odbiór opon w 2 godziny

Zależy Ci na czasie? U nas odbierzesz opony w ponad 250 punktach, nawet w 2 godziny po zakupie!
Przekonaj się sam!

Odbiór z montażem

Dla Twojej wygody zapewniamy możliwość montażu w jednym
z 350 warsztatów.

Bezpieczeństwo

Jesteśmy profesjonalistami.
Dbamy o najlepsze warunki przechowywania opon. Sprzedajemy tylko opony sprawdzonych producentów.

Jak wybrać oponę zimową?

Czym kierować się przy zakupie opon zimowych?

Choć bez rozmiaru i indeksów opon zimowych nie da się kupić, ustalenie ich wartości to dopiero pierwszy punkt spośród wszystkich czynników, które odpowiedzialny kierowca musi wziąć pod uwagę podejmując decyzję o wyborze ogumienia zimowego. Drugi istotny punkt przy wyborze opon zimowych to klasa opony. Czemu ma ona aż tak duże znaczenie? Odnosi się do takich czynników jak m.in. budowa bieżnika, rodzaj użytych materiałów, charakterystyka pracy oraz cena. I tak opony zimowe dzieli się na poszczególne klasy – ekonomiczną, średnią i premium. Najtańsze zimówki niestety mogą nie sprawdzić się zbyt dobrze w zimowych warunkach. Jeżeli jednak kierowca zdecyduje się na ich zakup, powinien w takiej sytuacji unikać wyjazdów z dużego miasta w czasie opadów śniegu oraz znacząco zmniejszyć prędkość jazdy w trakcie mrozów. Rozsądny wybór to klasa ekonomiczna. Opony zimowe z tej grupy dobrze radzą sobie z niedogodnościami zimowej jazdy w mieście, a jednocześnie nie powinny zaskoczyć kierowcy podczas dalszych podróży. Najwyżej w hierarchii znajdują się opony zimowe klasy premium. Są najdroższe, ale w dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań z zakresu budowy bieżnika czy materiałów w ślad za wysoką ceną idą naprawdę dobre właściwości drogowe. Maksymalnie dbają o poziom trakcji nawet w trudnych warunkach i idealnie sprawdzą się w samochodach, które dysponują dużym zapasem mocy lub są intensywnie eksploatowane.

Zobacz cały artykuł

Poradniki dotyczące zakupu opon zimowych

Jakiej firmy opony zimowe kupić?

Jakiej firmy opony zimowe wybrać do swojego auta? W podjęciu decyzji pomóc mogą niezależne rankingi. Podczas analizy takich rankingów warto skupić się nie na zwycięzcach, ale przede wszystkim opisach opon.
Zobacz cały artykuł

Jak ocenić stan opon zimowych?

Stan opon jest kluczowy dla bezpieczeństwa jazdy. Jak zatem prawidłowo ocenić stan opon? Przede wszystkim sprawdzając stan bieżnika, wiek opony oraz ewentualne występowanie uszkodzeń mechanicznych. 

Zobacz cały artykuł

Testy opon zimowych

Najlepsze opony zimowe 2018

Testy opon są świetnym wsparciem dla osób, które szukają odpowiednich opon dla swojego auta. W tego typu porównaniach liczą się przede wszystkim względy bezpieczeństwa, komfortu, osiągów, ale również wpływ na zużycie paliwa. Do tego dochodzą różnice w zachowaniu na mokrej czy zaśnieżonej nawierzchni.

Zobacz cały artykuł

Najpopularniejsi producenci opon


BFGOODRICH MICHELIN VREDESTEIN BARUM HANKOOK SAVA FULDA DUNLOP FIRESTONE PIRELLI BRIDGESTONE GOODYEAR