Poznaj Inter Cars

Inter Cars to importer i dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych. Firma powstała w Polsce w 1990 roku i od tamtej pory prężnie się rozwija, stale poszerzając swoją ofertę oraz wchodząc na kolejne rynki zagraniczne. Początkowo działalność Inter Cars opierała się na jednym punkcie sprzedaży części samochodowych w Warszawie. Z czasem powstały kolejne placówki oraz magazyny.

Obecnie jesteśmy liderem w branży na rynku Europy Środkowo-Wschodniej, dostarczamy części do samochodów osobowych, ciężarowych i dostawczych, a także do łodzi czy motocykli. W naszej ofercie znajdują się elementy do tuningu i off-roadu, akcesoria samochodowe oraz wyposażenie garażu. Nasza firma od początku swego istnienia skupiała się na relacjach B2B, współpracując z zewnętrznymi warsztatami i sklepami motoryzacyjnymi oraz tworząc wewnętrzną sieć filiantów. Od kilku lat konsekwentnie rozwijamy również sprzedaż detaliczną i kierujemy swoje produkty do klienta indywidualnego.

Jak wygląda historia Inter Cars?

Historia firmy Inter Cars rozpoczęła się w roku 1990, gdy Krzysztof i Piotr Oleksowicz oraz Andrzej Oliszewski założyli spółkę cywilną. Pierwszy, zaledwie 300-metrowy magazyn przy ulicy Powsińskiej w Warszawie miał na swoich półkach głównie części silnikowe. W krótkim czasie oferta rozszerzyła się do 15 tysięcy części dla samochodów marek Opel, Volkswagen i Mercedes. 2 lata później otwarta została druga placówka w stolicy.

1996 był rokiem nieco przełomowym. W Warszawie powstał magazyn centralny o powierzchni 1500 mkw, a Inter Cars, w zaledwie 6 lat po swoim debiucie na rynku, osiągnął cel wyznaczany od początku – objął pozycję lidera w Polsce.

W roku 1998 swoją działalność rozpoczęła sieć warsztatów Q-Service – pierwsza w kraju organizacja zrzeszająca niezależne warsztaty. Rok później spółka cywilna przekształciła się w spółkę akcyjną.

Początek XXI wieku to kolejny przełom w firmie. Inter Cars otworzył 4 filie poza Warszawą, a także rozpoczął działalność w kolejnych krajach. Pierwszym z nich była Ukraina. Ponadto, w roku 2000 uruchomiono nowoczesne Centrum Logistyczne o powierzchni 17 tys. mkw, co pozwoliło na sprawną dystrybucję towarów. W tym samym czasie wprowadzono na rynek nowoczesne narzędzie do zamawiania części przez Internet – IC Katalog.

26 maja 2004 roku miał miejsce debiut Inter Cars SA na Giełdzie Papierów Wartościowych, a dwa lata później, w 2006 firma osiągnęła pierwszy miliard przychodu. W tym samym roku spółka zdobyła monopol na sprzedaż motocykli Triumph na terenie Polski.

Kolejny ważny krok w rozwoju firmy to uruchomienie platformy internetowej Motointegrator, która do dziś pomaga klientom znaleźć warsztat w swojej okolicy, poznać opinie o nim i umówić się na wizytę. Platforma powstała w 2012 roku.

W 2017 roku zakończyła się ogromna inwestycja firmy – budowa nowoczesnego Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczymiu, którego powierzchnia to blisko 45 tys. mkw.

Obecnie firma ma kilka spółek zależnych i zatrudnia kilka tysięcy osób w swoich szeregach oraz w ramach współpracy filiacyjnej. Mimo ogromnego wzrostu – nie zatrzymujemy się. Cały czas poszerzamy swoją ofertę i doskonalimy nasze usługi, aby wyjść naprzeciw naszym klientom.

Co nas wyróżnia?

Jesteśmy dumni z sukcesu, który wypracowaliśmy wspólnie z naszymi klientami, filiantami oraz spółkami zależnymi. Choć w krótkim czasie udało nam się osiągnąć zakładany cel – objąć pozycję lidera, nie spoczywamy na laurach. Naszą misją jest stałe doskonalenie, realizowane w sposób odpowiedzialny wobec społeczeństwa i środowiska naturalnego. Na co dzień stawiamy ogromny nacisk na badanie potrzeb i oczekiwań klientów, optymalizację czasu obsługi, powiększenie asortymentu oferowanych usług i produktów oraz ciągłe ulepszanie jakości, aby ta spełniała wymagania każdego klienta.

Co oferuje Inter Cars?

Choć początkowo w naszym warszawskim punkcie znajdowały się głównie elementy silnikowe, dziś oferta sklepu Inter Cars jest dużo szersza. Wśród naszych produktów są nie tylko części zamienne do popularnych aut. Otwieramy się też na coraz chętniej kupowane samochody elektryczne, a także motocykle, łodzie, samochody terenowe i typowo sportowe. Mamy szeroki asortyment akcesoriów samochodowych - jak oświetlenie w aucie, gadżety dla kierowcy, bagażniki rowerowe czy wideorejestratory. Oferujemy także obszerny wybór opon, akumulatorów oraz olei i płynów eksploatacyjnych. Ponadto w sklepie Inter Cars znajduje się też wyposażenie garażu, a więc klucze i narzędzia niezbędne do drobnych, samodzielnych napraw.

Gdzie jest obecny Inter Cars?

Choć zaczynaliśmy jako mała, rodzinna firma – dziś jesteśmy obecni na 18 rynkach europejskich, a i tu nie mówimy „dość”. Zobacz, gdzie możesz nas spotkać!